wroclaw.pl Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 17°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Angel River, wizualizacja: inwestor

W Angel River, nowej inwestycji w centrum Wrocławia przy ul. Walońskiej, powstanie stacja ładowania pojazdów elektrycznych dla mieszkańców. W Polsce to nowość w obiektach apartamentowych.

Reklama

W garażu podziemnym zostanie wydzielone specjalne miejsce, w którym mieszkańcy, posiadający samochody z napędem elektrycznym, będą mogli „zatankować” swoje pojazdy.

 – To będzie stacja z krótkim czasem ładowania – mówi Natalia Sawicka, dyrektor sprzedaży i marketingu Angel River. – Zdecydowaliśmy się na to rozwiązanie ze względu na wygodę i oszczędność czasu mieszkańców. Nie trzeba będzie jeździć do stacji w mieście. Samochód będzie się ładować bez obsługi.

Jeśli okaże się, że chętnych na „tankowanie” auta elektrycznego w garażu podziemnym będzie więcej, inwestor przewiduje możliwość zamontowania odpowiedniej infrastruktury również na indywidualnych miejscach postojowych.

Koncepcję nowej inwestycji apartamentowej Angel River przygotowała pracownia Gottesman-Szmelcman Architekture, a projekt wykonawczy pracownia Maćków.

Wrocławski System Ładowania Pojazdów Elektrycznych

W stolicy Dolnego Śląska funkcjonuje już Wrocławski System Ładowania Pojazdów Elektrycznych (WSŁPE). W jego ramach dostępnych jest 10 stacji. Zlokalizowane są jednak wyłącznie przy obiektach komercyjnych, przede wszystkim przy niektórych centrach handlowych oraz salonach samochodowych. Wrocław planuje również uruchomienie miejskiej wypożyczalni pojazdów elektrycznych. Na Dolnym Śląsku nie ma do tej pory ani jednej stacji do ładowania pojazdów elektrycznych w obiekcie apartamentowym.

W ramach Angel River zaplanowano dwa budynki apartamentowe – 17- oraz 9-kondygnacyjny. Przy okazji inwestycji rewitalizowany zostanie także fragment nabrzeża Oławy, który w przyszłości stanie się częścią ogólnodostępnego bulwaru i terenów rekreacyjnych wzdłuż rzeki Oławy.

Czy wiesz, że…

We Wrocławiu jest obecnie zarejestrowanych 15 samochodów zasilanych energią elektryczną.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl