wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

20°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 23:30

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Ambasadorka nauki z firmy 3M z motywującym przesłaniem do wrocławskiej młodzieży [ZDJĘCIA]

"Świat wymaga innowacji. Innowacja potrzebuje nauki. Nauka wymaga różnorodności. Różnorodność gwarantuje równość" - z tym przesłaniem motywujący i inspirujący wykład dla wrocławskiej młodzieży licealnej przeprowadziła dr Jayshree Seth, ambasadorka nauki z firmy 3M.

Reklama

Spotkanie z ok. 170 uczniami i nauczycielami szkół średnich Wrocławia odbyło się 15 czerwca w sali kinowej NOT przy ul. Piłsudskiego. Była to okazja do uzmysłowienia młodym ludziom, stojącym na progu wyboru ścieżki swojej kariery, dlaczego nauka, zwłaszcza nauki ścisłe, są ważne dla młodych pokoleń i mogą odpowiadać na potrzeby zrównoważonego rozwoju.

Zobaczcie galerię zdjęć ze spotkania dr Jayshree Seth z wrocławskimi uczniami.

Mówca motywacyjna od wielu lat

Jayshree Seth to korporacyjna ambasadorka nauki 3M, znana z publicznych wypowiedzi nt. znaczenia nauki, propagatorka roli kobiet w nauce, autorka książek i prawie 80 patentów, a także jedna z bohaterek filmu dokumentalnego „Not the Science Type”.

Seth występuje w roli motywującego mówcy od lat i wie, jak przemówić do młodych umysłów, aby uświadomić im, czym właściwie jest nauka we współczesnym świecie. Umie też zachęcić uczniów, aby rozważyli swoją karierę, opierając ją na edukacji STEM, czyli grupie dziedzin przyrodniczo-techniczno-matematycznych (od science, technology, engineering, mathematics).

Jak wskazuje, korzyści płynące z posiadania wykształcenia ścisłego i kariery w nauce nie są oczywiste w świadomości społecznej. Wynika to m.in. z tego, że nauka nie jest odpowiednio komunikowana. Mówiąc inaczej, ludzie nie mają świadomości, że używane przez nich na co dzień produkty opierają się na nauce. Jak zauważył jeden z uczniów, ogół społeczeństwa nie myśli o nauce, nie zauważa jej, będąc jednocześnie jej konsumentami. A to nauka spowodowała powstanie wszystkich wynalazków, w tym wszystkich produktów wytworzonych przez 3M. W ostatnich latach kluczowym momentem, kiedy to pozytywny odbiór społeczny nauki osiągnął znaczący wzrost, była pandemia Covid-19 - to właśnie w naukowcach cała ludzkość oparła swoje nadzieje w rozwiązaniu problemów, które zostały spowodowane globalną epidemią.

Jayshree Seth – od małego miasteczka w Indiach do dyskutowania o rozwiązaniach dla największych problemów współczesnego świata

Swoje wykłady Seth opiera na własnym doświadczeniu. Sama, dorastając w małym mieście w Indiach, nie miała pojęcia, że chcąc zmieniać świat na lepsze, można zaufać nauce i rozwinąć w oparciu o nią swoją karierę. Na pierwszych etapach swojej edukacji była jedną z nielicznych kobiet, dlatego obecnie kładzie szczególny nacisk właśnie na zachęcanie kobiet do przełamywania barier i do rozważenia technicznej ścieżki edukacji. Przekonuje, że każdy może zostać naukowcem i przyczynić się do rozwiązywania największych problemów współczesnego świata, poczynając od zmian klimatycznych i wyzwań demograficznych.

O co pytali uczniowie wrocławskich szkół?

Uczniowie wrocławskich szkół zasypali ambasadorkę nauki pytaniami - o rolę sztucznej inteligencji w powstawaniu współczesnych wynalazków, o jej wyjątkowe umiejętności komunikacyjne czy o wynalazki dokonane przez nią przypadkowo. Jayshree Seth ma bardzo dobry kontakt z młodzieżą i potrafiła przykuć uwagę uczniów przez cały wykład. O popularności tej mówczyni świadczył już sam fakt, że zaproszenia na spotkanie w NOT rozeszły się w pół godziny.

3M działa m.in. we Wrocławiu

3M w Polsce to część globalnej firmy technologiczno-produkcyjnej, która wykorzystując naukę i działając zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, tworzy innowacyjne rozwiązania poprawiające jakość życia ludzi. Firma działa na polskim rynku od ponad 30 lat. Obecnie w Polsce 3M posiada centralę na Europę Wschodnią w Kajetanach k. Warszawy, Global Service Center we Wrocławiu oraz 4 ośrodki produkcyjne: dwa we Wrocławiu, w Janinowie k. Grodziska Mazowieckiego oraz w Rabce.

3M zatrudnia w Polsce 4,2 tys. osób w ramach 4 grup biznesowych: Bezpieczeństwo i Przemysł, Transport i Elektronika, Ochrona Zdrowia oraz Rynek Konsumencki oferuje 60 tys. produktów, z czego 12 tys. wytwarzanych jest w Polsce.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl