wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

0°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: poniżej normy

Dane z godz. 13:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Prywatny akademik wybudują we Wrocławiu. Zobacz, gdzie i kiedy otwarcie [AKADEMIKI, DOMY STUDENCKIE]

Podpisanie aktu erekcyjnego i wmurowanie kamienia węgielnego – 20 lipca 2022 r. oficjalnie rozpoczęto nową inwestycję we Wrocławiu. Ruszyła budowa nowego domu studenckiego MILESTONE Student Living we Wrocławiu. Zobacz, gdzie powstanie nowy akademik w stolicy Dolnego Śląska i jak będzie wyglądał. Przypominamy też listę wszystkich wrocławskich akademików i domów studenckich.

Reklama

Dom studencki MILESTONE Student Living: opis akademika, pokoje, lokalizacja

Dom studencki MILESTONE Student Living wybudowany zostanie przy ul. Fabrycznej 22, w pobliżu  nowej Trasy Autobusowo-Tramwajowej (TAT) na Nowy Dwór, Wrocławskiego Parku Biznesu i Wyższej Szkoły Bankowej. Nowy akademik będzie miła miał 512 pokoi. W budynku znajdzie się m.in. supermarket, siłownia, pokój muzyczny i strefa do wspólnej nauki. Otwarcie  akademika planowane jest jesienią 2023 roku.  

Studenci, którzy przyjeżdżają tu z całego świata, to ogromna wartość dla rozwoju wrocławskich środowisk biznesu, nauki i kultury. Są bardzo świadomi tego, że miejsce, w którym mieszkają wpływa na sposób ich życia. Jestem pewien, że szeroki dostęp do infrastruktury rowerowej, zielonych stref i wielu innych przyjaznych udogodnień w budowanym obiekcie, wpłynie pozytywnie na każdą sferę ich życia. Cieszy mnie też, że nowa inwestycja powstanie tuż obok Trasy Autobusowo-Tramwajowej, która zapewni studentom szybki i wygodny dojazd do serca Wrocławia
Jakub Mazur, wiceprezydent Wrocławia.

Sporą atrakcję inwestor planuje dla studentów na najwyższych kondygnacjach budynku – powstanie tam strefa chillout w formie zielonych tarasów z kwiatami, krzewami i małymi drzewami.

MILESTONE Student Living został zaprojektowany jako designerskie, ale przede wszystkim przyjazne i wygodne miejsce do życia. Architektura i funkcjonalność zastosowanych w budynku rozwiązań, zapewnią studentom poczucie domowego komfortu. To kolejna tego typu inwestycja DORACO. Nasze doświadczenia potwierdzają, że obecnie studenci cenią sobie miejsca, w których mogą poczuć się tak dobrze jak w domu
Angelika Cieślowska, prezes zarządu Korporacji Budowlanej DORACO, generalnego wykonawcy inwestycji.

Dwa akademiki MILESTONE Wrocław inwestycje Value One i Nuveen Real Estate

Dom studencki MILESTONE Student Living – to kolejna, wrocławska inwestycja austriackiego dewelopera Value One oraz jego strategicznego partnera – firmy Nuveen Real Estate. Inwestor przy ul. Prusa 9, w dawnej siedzibie Orange, urządził prywatny akademik LAS (Living & Studying) - obecnie MILESTONE Wrocław Ołbin.

MILESTONE Wrocław Ołbin jest niedaleko Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej. Jesienią 2022 roku planowane jest zakończenie jego przebudowy. Po zakończeniu wszystkich prac będzie mogło w nim zamieszkać 335 osób.

Przy obu nowych projektach Value One współpracuje z doświadczonym deweloperem AKRON Polska oraz z Korporacją Budowlaną DORACO w roli generalnego wykonawcy. Inwestycje we Wrocławiu to dla Value One pierwszy krok, bo w najbliższych latach stawia on sobie za cel dalszy rozwój na polskim rynku.

– Projekt MILESTONE Student Living nabiera tempa, a my kontynuujemy naszą strategię na rynkach w całej Europie. Polska jest jednym z naszych głównych obszarów zainteresowania nowymi inwestycjami – wyjaśnia dr Andreas Köttl, CEO Value One – Naszym celem jest bycie jednym z wiodących dostawców usług mieszkaniowych w Europie i w firmie Nuveen mamy świetnego partnera do kontynuowania naszej wizji.

Prywatne akademiki Wrocław: adresy

Prywatny akademik Student Depot we Wrocławiu jest także przy ul. Robotniczej 96 – w okolicy Wrocławskiego Parku Przemysłowego. Obiekt sieci Student Depot zaprojektowany jest na 500 miejsc.

Lista prywatnych akademików we Wrocławiu:

Domy studenckie i akademiki Wrocław: uczelnie, adresy

Według raportu Antal, we Wrocławiu rocznie kształci się 110 000 osób na 25 uczelniach wyższych. W tej grupie około 70 tys. to przyjezdni, którzy mieszkają w akademikach, domach studenckich i na stancjach.

Uniwersytet Wrocławski

Politechnika Wrocławska

Uniwersytet Przyrodniczy

Uniwersytet Ekonomiczny

Uniwersytet Medyczny

  • Dom Studencki „Jubilatka”, ul. Wojciecha z Brudzewa 10, tel. 71 368 05 27
  • Dom Studencki „Bliźniak”, ul. Wojciecha z Brudzewa 12, 51-601 Wrocław, tel. 71 348 47 61

Akademia Wychowania Fizycznego

Akademia Sztuk Pięknych

  • Dom Studencki, ul. Henryka Pobożnego 9, 50-241 Wrocław, tel. 71 321 55 68, email: akademik(at)asp.wroc.pl

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl