wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

-2°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: poniżej normy

Dane z godz. 23:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Akademik LAS i aparthotel powstaje przy ul. Prusa
Akademik LAS i aparthotel powstaje przy ul. Prusa Fot. M. Lulko
Akademik LAS i aparthotel powstaje przy ul. Prusa

Kończy się modernizacja dawnej siedziby Orange przy ul. Prusa 9, która zmienia się w prywatny dom studencki, który równocześnie będzie też aparthotelem. Pierwsi studenci wprowadzą się do niego w październiku.

Reklama

Z elewacji zniknęły rusztowania, odsłaniając odrestaurowaną fasadę. Budynek przy ul. Prusa już po remoncie. Projekt jego przebudowy stworzyła wrocławska pracownia AP Szczepaniak.

Akademik LAS i aparthotel powstaje przy ul. Prusa, fot. M. Lulko

– Zakres prac musiał być skonsultowany z konserwatorem zabytków, ponieważ obiekt znajduje się na obszarze chronionym. Jego forma została dostosowana do kamienicowego charakteru południowej pierzei ul. Prusa. Ocieplono elewację, ale z zachowaniem elementów architektonicznych sprzed remontu. Historyczne detale, takie jak gzymsy, opaski i boniowanie, zostały starannie odtworzone – wylicza architekt Agnieszka Szczepaniak.

Akademik LAS i aparthotel

W środku trwają prace wykończeniowe. Akademik LAS (Living and Studying) powinien być gotowy jesienią. Pierwsi studenci wprowadzą się do niego w nowym roku akademickim. Będą mieli blisko na Wydział Architektury Politechniki Wrocławskiej i do parku Tołpy. W pięciopiętrowym Lesie zamieszka ich maksymalnie 150.

Wizualizacja, źródło: inwestor

Na lokatorów czekają wyposażone i umeblowane mikroapartamenty. Do wyboru jednoosobowe lub dwuosobowe. Część z nich to pokoje współdzielone, część to moduły dwupokojowe, inne mają antresolę. Każdy z osobną łazienką i częścią kuchenną. Ich wielkość to od 20 do 40 mkw. Znajdą się także mikroapartamenty dla osób niepełnosprawnych.

LAS to jednak nie tylko dom studencki. Osoby przyjeżdżające do Wrocławia na weekend także będą mogły się tu zatrzymać. Obiekt pełni bowiem dodatkowo funkcję aparthotelu. Inwestorem jest firma Probuild. Właściciel planuje jeszcze budowę budynku wewnątrz podwórka. Znajdzie się w nim kolejnych 100 mikroapartamentów. Szacowany koszt dwuetapowej inwestycji to 44 mln zł.

Czytaj także: Prywatny akademik wybudowano przy ul. Robotniczej

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl