16 października 2021

Budowa Centrum Aktywności Lokalnych na Maślicach

100%
POSTĘP PRACY

Aktualizacja:

Uroczyste przekazanie i otwarcie CAL zaplanowano 16 października 2021.

 

Cechy obiektu:

 1. powierzchnia zabudowy nowoprojektowanego budynku: 509,9 m2
 2. powierzchnia użytkowa nowoprojektowanego budynku: 452,5 m2
 3. powierzchnia zieleni: 777 m2
 4. liczba kondygnacji: 1

Funkcje:

 • biblioteka, która składa się z czytelni i pomieszczenia biurowego 113 m2
 • klub seniora 33 m2
 • sala wielofunkcyjna 117,5
 • sala zajęć z możliwością podziału na dwie poprzez zastosowanie ściany mobilnej 50 m2
 • biuro Rady Osiedla oraz pomieszczenie wielofunkcyjne, które służy za biuro dla Policjanta i/lub Strażnika Miejskiego 12,6 m2
 • zespół pomieszczeń higieniczno-sanitarnych,
 • zespół pomieszczeń pomocniczych i technicznych,
 • pomieszczenie socjalne, służące jednocześnie jako ewentualne zaplecze dla cateringu

W obrębie działki wykonano zespół zieleni niskiej. Wykonano nasadzenia dodatkowych drzew, krzewów i zieleni ekstensywnej. Dodatkowo na terenie zlokalizowane są ogrody deszczowe oraz dach zielony, które stanowią system bioretencji wody deszczowej. 

W terenie wokół budynku wykonano obiekty małej architektury (ławki wyposażone w siedziska o profilach drewnianych, kosze na odpady i grupa stojaków na rowery)  Przewiduje się zainstalowanie opraw oświetleniowych wbudowanych zapewniających oświetlenie w strefie wejściowej i na zadaszonych tarasach.

 

4.08.2021

Biblioteka, klub seniora, biuro rady osiedla, a także sale do prowadzenia zajęć kulturalnych i edukacyjnych - to wszystko znajdzie się w nowym Centrum Aktywności Lokalnej przy ul. Suwalskiej 11 na wrocławskich Maślicach. Prace przy jego budowie dobiegają końca. Inwestycja kosztowała 4 mln zł.

 

26.04.2021

Wizyta na placu budowy.

Budynek już stoi, zamontowana jest instalacja elektryczna, kładzione są tynki w pomieszczeniach. Prace przebiegają zgodnie z planem.

 

12.02.2021

Centrum Aktywności Lokalnej z miejscem spotkań dla klubu seniora, biblioteką i siedzibą Rady Osiedla. To będzie 12. CAL we Wrocławiu.

Prace rozpoczęły się w tamtym roku, a ich finał planowany jest na III kwartał 2021r.


Zakres prac - liczby
Inwestycja obejmuje teren o powierzchni prawie 2,2 tys. mkw. Powierzchnia zabudowy wyniesie ok. 515 mkw. Wysokość budynku - 6,6 m


To będzie 12. CAL we Wrocławiu. Stworzymy tu system odprowadzenia wody opadowej, wybudujemy nowe miejsca parkingowe, zrobimy chodnik, uwzględnimy elementy małej architektury. Nasadzimy również zieleń.

Jednokondygnacyjny budynek przykryty będzie płaskim dachem z wydzielonymi sektorami na zieleń oraz na panele fotowoltaiczne. Lokal dostosowany również będzie dla osób niepełnosprawnych.

Budynek już stoi, zamontowana jest instalacja elektryczna, kładzione są tynki w pomieszczeniach. Prace przebiegają zgodnie z planem.

Inwestycje, które już zrealizowaliśmy/będziemy realizować w pobliżu
ZZM będzie w tym roku realizował pierwszy etap parku Świetlików na Maślicach - to boczna ul. Rędzińskiej. Koszt pierwszego etapu to 340 tys. zł.


Oświetlimy również maślickie skrzyżowania: pobliskie ul. Królewieckiej z ul. Suwalską - 2 przejścia, ale również skrzyżowanie ul. Królewieckiej z ul. Gminną - 2 przejścia oraz skrzyżowanie ul. Maślickiej z ul. Północną - 3 przejścia. Trwa ich projektowanie.


Kwota
Blisko 4 mln zł

TIME LINE

 • Ogłoszenie przetargu na budowę CALu na Maślicach

  kwiecień 2020