wroclaw.pl strona główna #InwestycjeWRO

Infolinia 71 777 7777

4°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 03:15

Prezydent Wrocławia - strona główna
wroclaw.pl strona główna
Reklama
 1. wroclaw.pl
 2. #InwestycjeWRO
 3. Przebudowa ul. Pomorskiej na odcinku od ul. Dubois do wiaduktu przy ul. Reymonta

Przebudowa ul. Pomorskiej na odcinku od ul. Dubois do wiaduktu przy ul. Reymonta

Mapa z lokalizacją inwestycji

Koszt inwestycji 71 256 000 zł

W ramach przebudowy ul. Pomorskiej (ok. 1 km) na odcinku od ulicy Stanisława Dubois (bez skrzyżowania) do wiaduktu kolejowego w rejonie ulicy Władysława Reymonta, zostanie wykonana nowa konstrukcja jezdni, torowiska, chodników oraz wykonane będą nowe drogi dla rowerów.

Reklama

Informacje o inwestycji:

 • Kategoria inwestycji: Infrastruktura drogowa
 • Rok zakończenia inwestycji: 2024
 • Stopień wykonania: 85%
 • Wartość inwestycji: 71 256 000 zł
 • Jednostka prowadząca: WI
 • Osiedle: Nadodrze
 • Projekt finansowany w ramach WBO: nie

Timeline

 • sierpień 2022
 • II kwartał 2024

Zadanie obejmuje również przebudowę: trakcji, oświetlenia, odwodnienia, sieci uzbrojenia terenu, oraz zagospodarowanie zieleni.

 • 7 miesiecy temu [Czwartek, 28/09/2023]
  • 10:46
   28.09.2023

   Na odcinku placu Staszica układamy pierwsze warstwy masy bitumicznej na jezdni. Pokonaliśmy kolizję z ciepłociągiem i kończymy łączenie torowiska tramwajowego na wysokości ul. Biskupa Tomasza Pierwszego.
   To jeden z newralgicznych punktów na tej trasie.

   Torowisko planujemy czasowo uruchomić pod koniec października, aby na Wszystkich Świętych mogły dojechać tramwaje do cmentarza Osobowickiego

 • 8 miesiecy temu [Czwartek, 17/08/2023]
  • 10:40
   17.08.2023

   Działamy na pl. Staszica.

   Na słupach trakcyjnych pojawiły się pierwsze fragmenty sieci Pracujemy przy rozjazdach na placu. To bardzo istotne elementy infrastruktury tramwajowej. Pozwolą one nam puścić tędy tramwaj czasowo przed 1 listopada. Tak, aby wygodniej było można dojechać na cmentarz przy ul. Osobowickiej.

 • 8 miesiecy temu [Czwartek, 03/08/2023]
  • 14:34
   31.07.2023

   Dzieje się na ul. Pomorskiej! Mamy już ułożone dwie warstwy masy bitumicznej na pierwszym odcinku od ul. Henryka Brodatego do Nobla.

   Pamiętacie, że początkowo wojewódzki konserwator zabytków chciał na jezdni bruk. Udało się go jednak przekonać, aby na jezdni ułożyć w tym miejscu asfalt.

   Kostkę decyzją dolnośląskiego konserwatora zabytków (konserwator uzgadniał projekt zgodnie z literą prawa) musieliśmy pozostawić w międzytorzu. Stosujemy tam specjalne kątowniki stalowe, aby nawierzchnia była wytrzymała. To kosztowne rozwiązanie, ale pomoże utrzymać kostkę w ryzach.

 • 10 miesiecy temu [Wtorek, 27/06/2023]
 • 10 miesiecy temu [Poniedziałek, 12/06/2023]
  • 10:51
   12.06.2023

   W pobliżu wiaduktu kolejowego przy ul. Reymonta mamy ułożonych bardzo ważny fragment szyn. Specjaliści pospawali je termitowo i teraz prowadzimy inne prace w tym rejonie.

   W wakacje będziemy chcieli przełożyć ruch samochodów na tę część drogi oraz torowiska i rozpocząć roboty przy przebudowie jezdni, a także infrastruktury podziemnej na odcinku zachodnim. W tym newralgicznym odcinku nie możemy zamknąć ruchu i stąd takie działania.

   Ten fragment torowiska jest bardzo ważny, ponieważ chcielibyśmy, aby przed Wszystkimi Świętymi mogły czasowo przejechać tędy tramwaje od pl. Staszica w kierunku cmentarza Osobowickiego. Trzymajcie kciuki, jeszcze dużo prac przed nami, ale wykonawca się stara.

 • 11 miesiecy temu [Środa, 24/05/2023]
  • 10:39
   23.05.2023

   Dzieje się na ul. Pomorskiej . Mamy już ułożone kilkaset metrów nowego torowiska tramwajowego od ul. Henryka Brodatego do ul. Kaszubskiej. Przygotowujemy także podbudowę pod torowisko na pl. Staszica na wysokości parku.

   Działamy także na wielu odcinkach przy przebudowie sieci podziemnych. Przypomnijmy, że inwestycja kosztuje ponad 66 milionów złotych. Jest dofinansowana z Polskiego Ładu.

   Planowane zakończenie prac na tej wielkiej inwestycji jest na początku drugiego kwartału 2024 roku.

 • Rok temu [Czwartek, 30/03/2023]
  • 08:51
   30.03.2023

   Rusza kolejny etap przebudowy pl. Staszica. W nocy z 1 na 2 kwietnia wprowadzona zostanie zmieniona organizacja ruchu na skrzyżowaniu ul. Łowieckiej, pl. Staszica i ul. Reymonta.


   W związku z prowadzonymi pracami nie będzie możliwości wjazdu z pl. Staszica w kierunku ul. Reymonta, a także z ul. Reymonta w stronę pl. Staszica. Nie będzie także możliwy przejazd z ul. Łowieckiej w stronę pl. Staszica ani w przeciwnym kierunku.
   Zachowany zostanie objazd pl. Staszica i ul. Pomorskiej w relacji północ-południe przez ul. Łowiecką, Kurkową - zarówno od ul. Reymonta w stronę ul. Dubois, jak i w przeciwnym kierunku.


   W związku z pracami planowane jest wprowadzenie zmiany trasy tymczasowej linii autobusowej 714. Autobusy jadące z Osobowic w kierunku Dworca Nadodrze pojadą od ulicy Reymonta przez ul. Łowiecką, Kurkową, plac Strzelecki i pl. Staszica. W kierunku przeciwnym, czyli w kierunku Osobowic, autobusy będą odjeżdżały z przystanku „Dworzec Nadodrze”, który jest zlokalizowany po południowej stronie pl. Powstańców Wielkopolskich (przystanek w pobliżu poczty dla tramwajów linii 1, 8 i 70 w kierunku ulicy Słowiańskiej). Autobusy pojadą przez ul. Trzebnicką i Kleczkowską do ul. Reymonta.
   Przez najbliższe miesiące wykonawca będzie na tym ważnym skrzyżowaniu przebudowywał sieci podziemne, torowisko tramwajowe, budował nową jezdnię, oświetlenie, drogi dla rowerów, chodniki, przejścia dla pieszych.
   Inwestycja jest realizowana w ramach przebudowy ul. Pomorskiej i zachodniej części pl. Staszica. Jest współfinansowana z Polskiego Ładu. Jej koszt to ponad 66 milionów złotych.
   Inwestycja zakończy się na początku drugiego kwartału 2024 roku.

 • Rok temu [Poniedziałek, 20/03/2023]
  • 13:33
   20.03.2023

   Na pierwszym odcinku przebudowywanej ulicy Pomorskiej mamy już podbudowę betonową pod przyszłe torowisko tramwajowe. To fragment w pobliżu ul. Wąskiej i Nobla.

   Szalunki mamy przygotowane na drugiej stronie.

   Przebudowa ul. Pomorskiej i części placu Staszica kosztuje ponad 66 milionów złotych.
   Jest współfinansowana z Polskiego Ładu. Planowane zakończenie realizacji to początek drugiego kwartału 2024 roku.

 • Rok temu [Czwartek, 16/03/2023]
  • 10:34
   10.03.2023

   Trwa gigantyczna przebudowa ulicy Pomorskiej, jednej z głównych ulic wrocławskiego Nadodrza.

   Na pierwszym odcinku (patrząc od Dubois w kierunku ul. Wąskiej) pojawiła się stabilizacja pod przyszłe torowisko tramwajowe.

 • Rok temu [Wtorek, 28/02/2023]
  • 15:11
   28.02.2023

   Trwa wielka przebudowa ulicy Pomorskiej, jednej z głównych ulic wrocławskiego Nadodrza. Robotnicy rozpoczęli właśnie prace konstrukcyjne przy podbudowie pod torowisko tramwajowe.

   Wychodzimy z ziemi i rozpoczynamy roboty związane z przygotowaniem stabilizacji pod konstrukcję przyszłego torowiska tramwajowego, które przypomnę będzie zabudowane i zostanie wykorzystane także przez autobusy.


   W sumie na ul. Pomorskiej i placu Staszica wybudujemy 1100 metrów nowego torowiska tramwajowego. Na ulicy stoją już pierwsze nowe słupy energetyczne i trakcyjne. Trwają cały czas prace przy przebudowie sieci podziemnych. Niektóre z nich są jeszcze XIX wieczne.
   Przebudowa ul. Pomorskiej i placu Staszica to wielkie zadanie inżynierskie. Jego koszt to ponad 66,4 mln zł.

   Inwestycja jest dofinansowana z Polskiego Ładu.
   Obejmuje kompleksową przebudowę sieci kanalizacyjnych, wodociągowych, energetycznych, gazowych. Przebudowę jezdni na odcinku ok. 1200 m oraz skrzyżowań Pomorska - pl. Staszica i pl. Staszica - Łowiecka. Powstanie także ok. 1800 metrów nowych dróg dla rowerów, nowe chodniki i perony przystankowe, 10 przejść dla pieszych oraz przejazdów rowerowych.


   Na wysokości parku Staszica powstaną dwa przystanki dla komunikacji, natomiast nowe przystanki wiedeńskie zostaną wybudowane na ul. Pomorskiej przy wlocie na pl. Staszica na wysokości ul. Św. Wincentego i pl. Strzeleckiego.
   Nasadzone zostaną nowe drzewa i krzewy, utworzone ogrody deszczowe. Planowane zakończenie przebudowy to początek drugiego kwartału 2024 roku

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl