Prestiżowe wyróżnienie dla piłkarza Śląska Wrocław

Pomocnik Śląska Wrocław, Mateusz Praszelik, otrzymał prestiżowe wyróżnienie od PKO Ekstraklasy. Zawodnik, który dołączył do wrocławskiego zespołu w przerwie między sezonami, został wybrany najlepszym młodzieżowcem sierpnia.

  • fot. Krystyna Pączkowska (www.slaskwroclaw.pl)

    fot. Krystyna Pączkowska (www.slaskwroclaw.pl)


Sprowadzony z warszawskiej Legii zawodnik dobrze rozpoczął trwające rozgrywki. W barwach WKS-u zadebiutował w meczu, o którym wszyscy jak najszybciej chcieliby zapomnieć, czyli pucharowym starciu z ŁKS-em Łódź. Następnie pojawił się dwukrotnie w wyjściowym składzie WKS-u w meczach PKO Ekstraklasy i w każdym z nich zanotował asystę. Ta pierwsza, z meczu z Piastem Gliwice była niezwykle ważna i nieprzeciętnej urody, bo piłkę do Fabiana Piaseckiego, który strzelił pierwszego gola dla WKS-u w lidze, zagrał piętą.

W kolejnym meczu - z Wisłą Kraków - wywalczył rzut karny, a także asystował przy bramce Roberta Picha. Mateusz Praszelik dwukrotnie był wybierany do najlepszej jedenastki kolejki, co musiało się przełożyć na nagrodę dla najlepszego młodego zawodnika w sierpniu.

Dodajmy, że w poprzednim sezonie takim wyróżnieniem doceniona została gra Przemysława Płachety. Pomocnik występował w barwach Śląska w sezonie 2019/2020, po czym przeniósł się do angielskiego Norwich City.

Kolejne spotkanie Śląska Wrocław w najbliższą sobotę (12 września) - wrocławianie podejmą na Stadionie Wrocław poznańskiego Lecha. Początek spotkania o godzinie 20, a bilety można nabyć w tym miejscu.Zgłoś uwagę