36.PPA: Finaliści już wybrani

W tym roku w II Etapie Konkursu Aktorskiej Interpretacji Piosenki wzięło udział 23 wykonawców. Swoje umiejętności wokalne i aktorskie zaprezentowali w piątek 20 marca. Występy zakończyli po północy, a jury konkursu do finału zakwalifikowało 9 wykonawców.

  • Mary Spolsky fot. Łukasz Giza/PPA

  • Maciej Musiałowski fot. Łukasz Giza/PPA

  • Dominika Majewska fot. Łukasz Giza/PPA

  • Laura Samojlowicz fot. Łukasz Giza/PPA

  • Weronika Kowalska fot. Łukasz Giza/PPA

  • Justyna Panfilewicz fot. Łukasz Giza/PPA

  • Sabina Karwala fot. Łukasz Giza/PPA

  • Filip Małek fot. Łukasz Giza/PPA

  • Miąższ fot. Łukasz Giza/PPA


W jury zasiadają członkowie Rady Artystycznej PPA: Konrad Imiela, Mariusz Kiljan, Wojciech Krzak, Michał Litwiniec, Krzysztof Mieszkowski, Jerzy Satanowski i Bogusław Sobczuk oraz dyrektor artystyczny PPA Cezary Studniak. Finalistów usłyszymy w czasie Koncertu Finałowego w następny piątek 27 marca w Teatrze Muzycznym Capitol, wtedy też poznamy zdobywcę Grand Prix.

 

Do finału przeszli

 

Sabina Karwala

Studentka III roku wydziału aktorskiego w PWSF TV i T w Łodzi, pochodzi z Bielska Białej. Absolwentka Szkoły Muzycznej I i II stopnia. Poza teatrem pasjonuje ją śpiew i taniec, marzy o zagraniu w musicalu i założeniu swojego zespołu. Zaśpiewała „Przesyłkę specjalną” Elli Fitzgerald (muz. Goodman, Mundy, Christian), „Kołysankę Rosemary” Krzysztofa Komedy z tekstem Wojciecha Młynarskiego i „Graj klezmerska kapelo” w przekładzie Romana Kołakowskiego.

Weronika Kowalska

Studentka PWST w Krakowie. Od dziecka zajmuje się muzyką i grą na instrumentach (klarnet, saksofon i skrzypce), komponuje własne utwory. Skończyła także resocjalizację i przez trzy miesiące prowadziła w zakładzie karnym teatr.

Zaprezentowała utwory: „Remains of the day” Danny`ego Elfmana i Johna Augusta (przekł. Rafał Dziwisz), „Ulice wielkich miast” Agnieszki Osieckiej z muzyką Jana Ptaszyna Wróblewskiego i „New York, New York” Johna Kandera i Freda Ebba.

Dominika Majewska

Studentka PWST we Wrocławiu. Zaprezentowała: „Moje dzieciństwo” Jacquesa Brela, „Godzinę zemsty” Konkwisty 88 i „Dietę” Mariana Hemara.

Filip Małek

Student ekonomii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Jako 12-latek zagrał w spektaklu „Kaj i Gerda – baśń o Królowej Śniegu” w teatrze Muzycznym Capitol. Lubi pobiegać, dobrze zjeść, posłuchać Chopina, poczytać, śmiać się i rozśmieszać innych.

Zaśpiewał „Polkę kryminalną” Jarosława Abramowa – Newerly`ego z tekstem Agnieszki Osieckiej, „Leniwą głowę” Grzegorza Turnaua i Wiesława Dymnego i „Na pięćdziesiątej Avenue” Jeana-Marie Jamblana i Henri Herpina, w przekładzie Jeremiego Przybory.

Zespół Miąższ

To Joanna Ewa Zawłocka, Sebastian Pikula, Krzysztof Karol Gadzało i Kuba Soyka. W ciągu sześciu lat działalności zespół zagrał ponad 350 koncertów, a odbywały się one zarówno na ulicznych skwerach, jak i na największych scenach festiwalowych. Rok po debiutanckim albumie zatytułowanym Miąższ, wydają kolejny – Stop GMO. Łączą w swojej twórczości akustyczny folk, blues, jazz i reggae – często w tej samej piosence.

Zaśpiewali: „Green Grass” Toma Waitsa (we własnym przekładzie, konsultowanym z Tomaszem Magierem) i dwa autorskie utwory – „Czarne mam skrzydła anioła” i „Telewizja z Wuja Flak”.

Maciej Musiałowski

Student PWSFTViT w Łodzi. Pochodzi z muzykalnej rodziny. Jako dziecko śpiewał w Fasolkach, potem w chórze szkolnym Tutti Cantamus, a od przeszło sześciu lat na ulicach wielu miast, podczas licznych podróży. Planuje w najbliższym czasie wydanie swojej pierwszej płyty i wyreżyserowanie własnego dyplomu.

Zaśpiewał utwór „Ederlezi” i „Mamo moja” – obydwa są jego kompozycjami oraz „Cyganerię” Charlesa Aznavoura z muzyka Macieja Ćwielucha.

Justyna Panfilewicz

Pochodzi ze Skierniewic, skończyła studia pedagogiczne ze specjalizacją w edukacji artystycznej. Zadebiutowała w 1997 roku występami z zespołem Sierakowice. Komponuje, koncertuje, bierze udział w licznych festiwalach, na których zdobywa liczne nagrody. Uwielbia gotować.

Zaśpiewała: „Przedszkole” Jacka Kaczmarskiego, „Konie narowiste” Włodzimierza Wysockiego z tekstem w przekładzie Agnieszki Osieckiej i „Tomaszów” Juliana Tuwima z muzyką Zygmunta Koniecznego.

Laura Samojłowicz

Absolwentka warszawskiej Akademii Teatralnej, pracowała w Teatrze im. Juliusza Osterwy w Lublinie. W 2012 roku wygrała program „Jak oni śpiewają”. Urodziła się w Hamburgu, mieszka w Warszawie.

Zaśpiewała „Singapur” Toma Waitsa z tekstem w przekładzie Romana Kołakowskiego, „Autobusem 606” Marka Dziedzica i Zuzanny Wrońskiej oraz „Rimbaud, aniele stróżu mój” Juliusza Loranca ze słowami Jonasza Kofty.

Mery Spolsky

Czyli Maria Żak, studentka wydziału Filologii Angielskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Skończyła szkołę muzyczną w klasie skrzypiec, od 14 roku życia pisze własne utwory i zdobywa nagrody w licznych konkursach i festiwalach. Ostatnio bierze udział w trzech autorskich, zróżnicowanych stylistycznie, muzycznych projektach: psychodelicznym i rockowym Makijażu, popowym i alternatywnym duecie piosenek o miłości Różowe Okulary i w akustycznym składzie Mery Spolsky.

I właśnie w tej wersji zaprezentowała: „Kiedy mnie już nie będzie” Seweryna Krajewskiego do słów Agnieszki Osieckiej i dwa własne utwory – „Imperium moich czarnych brwi” i „Nagą Kobietę”.

 

Uczestnicy III etapu konkursu wygrali nagrodę w wysokości 3 tysięcy zł dla każdego z nich.

Walczą wciąż o następujące nagrody:

GRAND PRIX – statuetka TUKANA ZŁOTEGO oraz 25 tysięcy zł
Nagroda Dziennikarzy – statuetka TUKANA DZIENNIKARZY
Nagroda Publiczności – statuetka TUKANA PUBLICZNOŚCI

A także:

NAGRODA SPECJALNA STOWARZYSZENIA AUTORÓW ZAiKS za najlepsze wykonanie premierowej piosenki polskiej lub innej piosenki polskiej – 10 tysięcy zł

NAGRODA NIEMIECKO-POLSKIEGO TOWARZYSTWA KULTURALNEGO POLONICA e.V. w Kolonii w wysokości 2 tysięcy zł wraz z zaproszeniem do udziału w 23. edycji Rock & Chanson Festiwalu w Kolonii w dniach 13-15.11.2015 r.

NAGRODA FUNDACJI RÓBMY SWOJE

nagroda rzeczowa oraz zaproszenie do finału Konkursu Interpretacji Piosenek Wojciecha Młynarskiego, który odbędzie się w ramach Festiwalu Twórczości Wojciecha Młynarskiego w październiku w Gdańsku.

 

Zgłoś uwagę