Postaw na nietypowy sport i zostań Hrabiną!

Wrocławska drużyna softballu kobiet zaprasza by dołączyć do grupy pozytywnie zakręconych kobiet i poznać ten amerykański sport.  Otwarte treningi odbędą się w najbliższe dwa czwartki – 17 i 24 listopada. Hrabiny przygotowują specjalne  zajęcia podczas których każda chętna może sprawdzić się z tym sporcie. 


– Dopóki ktoś nie spróbuje, to nie przekona się jak softball potrafi wciągnąć.  – mówi Joana Smekal, jednak z zawodniczek wrocławskiej drużyny. – To gra wymagająca dużego  zaangażowania, ale jeśli już opanuje się podstawowe zasady to daję bardzo dużo satysfakcji podczas gry.  Poza tym uczucie kiedy złapie się „piłkę nie do wyłapania” albo wybije ją za końcową linię boiska jest nie do opisania.Softball to bardzo popularna w Stanach Zjednoczonych gra zespołowa.  Zasady są podobne do baseballu. W softball grają jednak w większości kobiety.  Hrabiny istnieją we Wrocławiu już od trzech lat. W ostatnim sezonie zdobyły Puchar Polski.

– W przyszłym roku chcemy też sięgnąć po mistrzostwo w Polskiej Lidze Softballu Kobiet. Ale w tych planach zupełnie nie przeszkadza „świeża krew” , która chce do nas dołączyć . Jest wręcz przeciwnie,  bo Hrabiny to niezwykła drużyna w której się wspieramy i wzajemnie nakręcamy  na boisku – dodaje Joanna Smekal.  Potwierdza to trener Hrabin  Ray Wojtala. Pochodzi z Michigan, ale jego polskie korzenie sprowadziły go do Wrocławia i mieszka tu już od kilku lat.  – Nasze najlepsze zawodniczki pierwszy raz wzięły do ręki piłkę do softballu  rok czy dwa lata temu.  Do Hrabin poszukuje dziewczyn, które nie boją się spróbować czegoś nowego i „ubrudzić” się od czasu do czasu na boisku. – mówi Wojtala. – Gra w softball dużo daje zawodniczkom. Nie tylko lepszą formę i wysportowaną sylwetkę, ale też dodaje pewności siebie i umiejętności zespołowych.

Treningi rekrutacyjne są otwarte dla wszystkich zainteresowanych.  Hrabiny zapraszają na godzinę 17:00 w czwartek 17  lub 24 listopada do hali gimnastycznej Szkole Podstawowej nr 91 we Wrocławiu przy ul. Sempołowskiej. 

Zgłoś uwagę