Od wtorku Ryanair ląduje na Okęciu

Ryanair od wtorku (4 października) na lotach z Wrocławia będzie lądował na lotnisku Warszawa Okęcie a nie jak do tej pory w Modlinie. Od 30 października (zimowy rozklad lotów) dojdzie na tej trasie też dodatkowe połączenie. 


Duże zainteresowanie połączeniem krajowym Wrocław–Warszawa sprawiło, że irlandzkie linie lotnicze Ryanair zdecydowały wprowadzić kolejny rejs na tej trasie. Korekta nastąpi 30 października, wtedy kiedy w życie wchodzi zimowy rozkład lotów. Wcześniej zmieni się miejsce docelowe - podróżni od jutra wylądują na głównym lotnisku im. Chopina, a nie - jak dotychczas - w Modlinie.

- Pasażerów odlatujących z wrocławskiego lotniska do Warszawy przyciągają przystępne cenowo, szybkie i komfortowe loty. Oferta Ryanaira stanowi idealne uzupełnienie cieszących się dużą popularnością połączeń linii PLL LOT. Stolica jest punktem przesiadkowym, który pozwala planować dalszą podróż - na przykład do Azji czy Stanów Zjednoczonych – ale też miejscem docelowym, gdzie można korzystać z bogatej oferty turystyczno-kulturowo-rozrywkowej – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

Z lotniska im. Chopina do centrum Warszawy można szybko dotrzeć  komunikacją miejską lub pociągiem kursującym co 20 minut. Warto regularnie śledzić promocje proponowane przez przewoźnika. Ceny są bardzo atrakcyjne - rozpoczynają się od 12 złotych* za lot w jedną stronę. Bilety można rezerwować na stronie Ryanair.com. 

Od ponad dekady irlandzki przewoźnik stale rozbudowuje siatkę połączeń z Wrocławia. W sezonie zimowym 2016/2017 dołożył cztery nowe trasy: Madryt, Belfast, Manchester i Newcastle. Nowością będzie również kierunek linii Wizz Air – Kijów, a także sześć dodatkowych lotów w tygodniu do Frankfurtu od Lufthansy. Ryanair rozpoczął już sprzedaż biletów w ramach nowych kierunków w letnim rozkładzie lotów - do Lizbony i na Majorkę. Latem 2017 roku z Wrocławia polecimy też do Amsterdamu z liniami Transavia – to zupełnie nowe połączenia, ale i nowy przewoźnik. 

*Ryanair - w terminie 12.10, w jedną stronę, podróż z bagażem podręcznym (cena aktualna na dzień 29.09).

Zgłoś uwagę