www.wroclaw.pl

Memoriał Marka Petrusewicza 2023 – tańsze bilety z Nasz Wrocław

Grafika dotyczy programu Nasz Wrocław

Pod koniec października wielkie święto pływania we Wrocławiu czyli Memoriał Marka Petrusewicza. To dwa dni sportowych zmagań, kilkuset zawodników i gwarantowane emocje! Dla uczestników programu Nasz Wrocław bilety na zawody do kupienia w atrakcyjnych cenach!

Memoriał Marka Petrusawicza to jedna z większych imprez pływackich w Polsce, która organizowana jest od ponad 30 lat. Po raz pierwszy odbyła się w 1990 r. na basenie przy ul. Racławickiej pod nazwą „Puchar Marka Petrusewicza”. Głównym celem było przypomnienie postaci i pomoc finansowa dla ciężko chorego i sparaliżowanego po wylewie Marka Petrusewicza.

Sportowiec zmarł w 1992 roku, dwa tygodnie przed kolejnymi zawodami. Wtedy Puchar przeradza się w Memoriał Marka Petrusewicza.

Memoriał Petrusewicza 2023

Zawody odbędą się 27 i 28 października (piętek-sobota) na pływalni przy ul. Wejherowskiej 34 we Wrocławiu.

Pływacy wystartują m.in. w stylu dowolnym, klasycznym czy grzbietowym. W podprogramie też pokazy pływania artystycznego. Zawodnicy będą rywalizować w dwóch kategoriach wiekowych: Junior (14-17 lat), Senior (18 lat i starsi). W Memoriale stratują, obok czołowych polskich i zagranicznych sporotwców również zawodnicy niepełnosprawni.

Start eliminacji o godz.9.00, uroczyste otwarcie zawodów w piątek, 27 października, o godz. 16.45 finały.

Podczas dotychczasowych edycji wielokrotnie padały Rekordy Polski oraz Rekordy Euro.

Bilety taniej z NASZ Wrocław

Nasz Wrocław został partnerem wydarzenia. Dla uczestników programu przygotowano niższe ceny wejściówek na zawody. Ceny biletów z Nasz Wrocław:

  • bilet całodzienny 25 zł
  • eliminacje: 5 zł
  • finały: 20 zł

Bilety do kupienia online na stronie.

Rekordowy Marek Petrusewicz

70 lat temu, 18 października 1953 r. na basenie przy ul. Teatralnej  Marek Petrusewicz pobił rekord świata na 100 m stylu klasycznym. Dystans pokonał  w czasie 1:10,9. Rok później zdobył pierwszy w historii srebrny medal dla Polski na Mistrzostwach Europy w Turynie.

Po zakończeniu kariery chorował na chorobę Buergera. Przeszedł amputację prawej nogi, a po paru latach również lewej. Nadal pływał, startował nawet w zawodach pływackich dla niepełnosprawnych, wygrywając Mistrzostwo Polski w stylu dowolnym.

Memoriał Petrusewicza. Media 

Zdjęcia z FB organizatora