Więcej pociągów i tańsze bilety na majówkę

Więcej pociągów na trasach dalekobieżnych i promocyjne ceny u regionalnych przewoźników. To oferta na majówkowe podróże koleją.

  • Przewoźnicy kolejowi przygotowali specjalną ofertę na majówkowe podróże (fot.PKP Intercity)


Koleje Dolnośląskie i spółka PolRegio (Przewozy Regionalne) na długi majowy weekend nie będą mieć dodatkowych składów i połączeń ale za to proponują bardzo atrakcyjne, promocyjne ceny na przejazdy. 

Regionalni przewoźnicy z biletami w promocji 

W Kolejach Dolnośląskich wybierając specjalną ofertę „Podróżuj z KD”, za 35 zł można przez pięć dni korzystać bez ograniczeń z połączeń obsługiwanych przez regionalnego przewoźnika. Promocja zacznie się już w najbliższy piątek, 28 kwietnia, o godzinie 18:00 i potrwa do czwartku, 4 maja, do godziny 06:00.

– W ten sposób podróżni otrzymują pięć pełnych dni na zwiedzanie Dolnego Śląska i nie tylko. Okolice Jeleniej Góry, Kłodzka i Wałbrzycha - z rowerem lub bez - są atrakcyjnymi propozycjami do aktywnego spędzenia wolnych dni z dala od miejskiego zgiełku – mówi Piotr Rachwalski, prezes zarządu Kolei Dolnośląskich. 

Spółka PolRegio również przygotowała na majówkę promocyjne ceny za przejazdy. U tego przewoźnika oferta ważna jest dłużej, bo od 28 kwietnia aż do 8 maja, do godz. 6.00. Na bilecie z oferty „majówka z PolRegio”, który kosztuje 49 (do 26 roku życia) lub 95 zł dla pozostałych pasażerów, można odbyć nieograniczoną liczbę podróży pociągami przewoźnika. Firma obsługuje trasy w całej Polsce i z np. Wrocławia z jedną przesiadką dojedziemy nawet nad morze.

 Więcej pociągów i lepsze ceny 

Spółka Intercity też przygotowała się do majówki. Przewoźnik wprowadza na najpopularniejszych trasach dodatkowe pociągi, na dworcach w największych miastach w podróżach pomogą nam mobilni informatorzy a nad naszym bezpieczeństwem będzie czuwać większa liczba patroli SOK.

Od 28 kwietnia do 3 maja, oprócz regularnie kursujących składów, podróżni będą mogli skorzystać z 56 dodatkowych połączeń PKP Intercity. Będą to m.in. pociągi kursujące w relacjach: Warszawa – Zakopane, Warszawa – Łeba, Katowice – Ustka, Lublin – Bielsko-Biała czy Gdynia – Kołobrzeg. Dodatkowe składy pojadą również do wielu miejscowości turystycznych m.in. do Wisły, Krynicy - Zdroju, Jeleniej Góry, Kudowy – Zdroju, Świnoujścia czy Zagórza. Ponadto PKP Intercity wraz z Kolejami Ukraińskimi uruchomią specjalny, dedykowany na ten czas, pociąg relacji Przemyśl Główny - Kijów - Przemyśl Główny (28 kwietnia, 2,5 i 9 maja). W miarę możliwości, przewoźnik będzie również dostawiał wagony do pociągów cieszących się największą frekwencją. W sumie PKP Intercity zapewni pasażerom ponad 13 tys. dodatkowych miejsc.  

Na majówkę w dobrej cenie

Osoby, które zaplanowały podróż na weekend majowy z wyprzedzeniem, mogły liczyć na rabaty w ramach promocji Super Promo (bilety na ekspresy od 29 zł) czy oferty Wcześniej - Taniej (nawet 30% zniżki na bilet). Ci, którzy dopiero teraz zdecydowali się na wyjazd, mogą skorzystać z innych promocji. Podróżni chcący podczas długiego weekendu odwiedzić kilka miejsc, mogą kupić Bilet Weekendowy umożliwiający wielokrotne przejazdy w ramach jednego biletu. Na Majówkę będzie on ważny o jeden dzień dłużej - od piątku (28 kwietnia) od godz. 19.00 do wtorku (2 maja) do godz. 6:00 rano. Ponadto osoby, które ukończyły 60 rok życia, mogą liczyć również na rabat.  W ramach oferty Bilet Seniora przysługuje im 30% zniżki na bilet. Ze specjalnych ofert skorzystają również rodziny. Grupy do 5 osób, w których przynajmniej jedna to dziecko przed 16 rokiem życia, mogą skorzystać z Biletu Rodzinnego, czyli 30% zniżki na przejazd. Na taki sam rabat mogą liczyć również rodziny biorące udział w programie Karta Dużej Rodziny. Podróżni korzystający z KDR otrzymają 20% zniżkę na menu dla dzieci oraz 10% rabat na ofertę w wagonach gastronomicznych WARS.

Sprawdź rozkład jazdy 

 

 

Zgłoś uwagę