We Wrocławiu rusza mytaxi [CENNIK]

Od 10 października mieszkańcy Wrocławia mogą korzystać z mytaxi – aplikacji dostępnej już w ponad 100 miastach europejskich. Kierowcy z tym szyldem wygrali też przetarg na obsługę taksówkarską dworca Wrocław Główny. Do końca miesiąca każdy przejazd tańszy o 30 procent.

  • mytaxi rusza ze swoją usługą we Wrocławiu


mytaxi to pierwsza na świecie aplikacja, która pozwoliła zamawiać taksówkę i płacić za pomocą smartfona. Narodziła się w Hamburgu w 2009 roku. W tej chwili kierowcy z tym logo jeżdżą już w dziewięciu krajach, stu miastach i obsługują rocznie około 10 milionów pasażerów. Od dzisiaj wchodzą do Wrocławia. mytaxi nie ma kierowców ani samochodów, ma za to aplikację, która ułatwia zamawianie taksówek, znaną markę i know-how. Dlatego juz na wstępie firma nawiązała współpracę ze znaną wrocławską korporacją taksówkarską Mini Taxi.

100 aut na start

– Mini Taxi i mytaxi mają różne profile działalności i kanały obsługi zleceń: call center oraz aplikacja – mówi Grzegorz Pęzioł, prezes Mini Taxi. – Co za tym idzie, obie firmy mają odmienny profil pasażerów i szczyty zamówień. W połączeniu z mytaxi uda nam się stworzyć kierowcom warunki do efektywnej pracy, pozyskiwania zleceń z obu źródeł i ograniczyć ich czas oczekiwania na postojach. Liczymy na duży rozwój – dodaje prezes Pęzioł.

Na początek na ulicach Wrocławia aut z logiem mytaxi pojawi się około stu. Jednak ta liczba ma ciągle rosnąć. – Planujemy powiększyć tę liczbę dwukrotnie do końca roku – zapowiada Krzysztof Urban, dyrektor zarządzający mytaxi w Polsce. 

Aplikacja gwarantuje łatwe zamawianie taksówek, śledzenie pojazdu na podstawie danych GPS. Dzięki niej poznamy też realny czas dojazdu, oczywiście zapewnia łatwe płatności, a zamawiąjąc taksówkę od razu poznajemy kierowcę dzięki jego zdjęciu udpostępnionym w aplikacji. 

Kierowcy tylko z licencją

Każdy kierowca taksówki, który spełni dpowiednie wymogi może dołączyć do mytaxi. Najważniejszym warunkiem jest posiadanie licencji, ale też uczciwość i kultura osobista.

– Współpracujemy tylko z najlepszymi. Nasi pasażerowie mogą oceniać kierowców w aplikacji i kontynuujemy współpracę tylko z tymi, którzy mają ocenę na conajmniej 4,6 gwiazdki – wyjaśnia Urban. 

Kierowcy mytaxi i MIni Taxi wygrali również przetarg na obsługę dworca Wrocław Główny. To oznacza, że od 12 października na obu postojach pod dworcem zobaczymy tylko taksówki z tymi szyldami. 

Za wejście do taksówki zapłacimy opłatę startową w wysokości 5,40 zł, natomiast za każdy kilometr z mytaxi zapłacimy 2,40 zł za kursy dziennie i nocne. Firma do końca miesiąca oferuje jednak promocję i każdy przejazd jest tańszy od tych stawek o 30%.Zgłoś uwagę