Wrocław bliżej Warmii i Mazur. Przystanek „Port Lotniczy” życzy wysokich lotów

Wystarczy godzina, by z Wrocławia dostać się do Olsztyna. Właśnie ruszyło połączenie lotnicze z Warmią i Mazurami. Wakacje można zacząć już właściwie w autobusie jadącym na lotnisko – wrocławskie MPK uruchomiło nową zapowiedź przystanku „Port Lotniczy” z odgłosem przelatującego samolotu.

  • Port Lotniczy Wrocław i autobusy MPK

    O nowościach w ofercie wrocławskiego lotniska i nowej zapowiedź przystanku „Port Lotniczy” poinformowali w poniedziałek, 5 lipca, przedstawiciele miasta, portu lotniczego, samorządu województwa i wrocławskiego MPK. (mat. prasowe)

  • Port Lotniczy Wrocław, autobusy MPK, konferencja prasowa

    O nowościach w ofercie wrocławskiego lotniska i nowej zapowiedź przystanku „Port Lotniczy” poinformowali w poniedziałek, 5 lipca, przedstawiciele miasta, portu lotniczego, samorządu województwa i wrocławskiego MPK. (mat. prasowe)

  • Port Lotniczy Wrocław i autobusy MPK

    O nowościach w ofercie wrocławskiego lotniska i nowej zapowiedź przystanku „Port Lotniczy” poinformowali w poniedziałek, 5 lipca, przedstawiciele miasta, portu lotniczego, samorządu województwa i wrocławskiego MPK. (mat. prasowe)


To dobra wiadomość dla wszystkich miłośników odpoczynku nad jeziorami i fanów żeglarstwa, a także mieszkańców Warmii i Mazur, którzy chcieliby odwiedzić Wrocław lub Dolny Śląsk. Do tej pory podróż autobusem lub pociągiem zajmowała pół dnia – teraz wygodnie pokonamy tę trasę w godzinę. Nowe połączenie lotnicze na Mazury to kolejny kierunek w ofercie tanich linii lotniczych Ryanair.

O nowościach w ofercie wrocławskiego lotniska i nowej zapowiedź przystanku „Port Lotniczy” poinformowali w poniedziałek, 5 lipca, przedstawiciele miasta, portu lotniczego, samorządu województwa i wrocławskiego MPK.

Połączenie godne polecenia

Możliwość szybkiej podróży nad mazurskie jeziora chwali Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia: – Mnie to połączenie cieszy wyjątkowo, bo Mazury odwiedzam regularnie, przeżywając tam latem cudowny czas i doceniając walory tamtejszej przyrody. Uśmiecham się na samą myśl, że w ciągu godziny z drobnym okładem mieszkańcy Wrocławia mogą teraz przenieść się do mazurskiego raju. To połączenie godne polecenia tym bardziej, że, niestety, zaczyna nam zaglądać w oczy widmo czwartej fali pandemii i nowe mutacje koronawirusa, co znów może komplikować zagraniczne podróże. Choć mam ogromną nadzieję, że unikniemy najgorszego, w czym sami sobie dopomożemy – szczepiąc się.

Możliwość krótkiego lotu ma zachęcić turystów do podróży w oba kierunki – zarówno na Mazury, jak i na Dolny Śląsk. To połączenie jest ważne dla obu regionów, podkreśla Cezary Przybylski, marszałek Województwa Dolnośląskiego: – Połączenie lotnicze Wrocław-Olsztyn otwiera nowe możliwości, szczególnie dla turystów w sezonie wakacyjnym. Dzięki takim działaniom wspomagamy branżę turystyczną, a Mazury jeszcze nigdy nie były tak blisko Dolnego Śląska – podkreśla.

W godzinę na Mazury

Loty na Mazury to dobra wiadomość zwłaszcza dla osób, które urlop planują w kraju. – Siatka połączeń wakacyjnych z wrocławskiego lotniska jest bardzo bogata. To nie tylko popularne kierunki na południe Europy czy lubiane destynacje czarterowe, ale też propozycje dla tych, którzy chcą spędzić wakacje w Polsce – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

Do Olsztyna możemy polecieć dwa razy w tygodniu: w poniedziałki i piątki. W piątki wyloty z Wrocławia o godz. 17.35, zaś w poniedziałki o godz. 11.55. W odwrotnym kierunku: w piątki wyloty z Olsztyna o godz. 19.05, a w poniedziałki o godz. 13.25.

Przystanek „Port Lotniczy” życzy wysokich lotów

To nie jedyna nowość we Wrocławiu związana z lotniskiem – na pasażerów podróżujących w kierunku Portu Lotniczego czeka niespodzianka. W autobusach linii 106, 129 i nocnej 206 pasażerowie usłyszą zapowiedź tuż przed dojazdem pod terminal przy ul. Granicznej: „Drodzy pasażerowie, witamy w Porcie Lotniczym Wrocław. Życzymy wysokich lotów”.: – Nowy komunikat, tak jak i dotychczasowy, będzie emitowany w dwóch językach: polskim i angielskim. Zapowiedź jest także ubarwiona efektem dźwiękowym odlatującego samolotu – dodaje Krzysztof Balawejder, prezes MPK Wrocław

Dźwięk przystankowy Portu Lotniczego Wrocław to kolejny z nietypowych komunikatów, które przewoźnik przygotował we współpracy z wrocławski instytucjami. Już w tramwajach MPK koło ZOO ryczy lew, a dojazd pod Stadion Wrocław zapowiadają kibice Śląska zagrzewający swoją drużynę do gry.

Gdzie polecimy z wrocławskiego lotniska?

Krajowe połączenie lotnicze z Olsztynem to jeden z prawie 80 kierunków oferowanych przez tanie linie lotnicze, przewoźników sieciowych i biura podróży. Siatka połączeń wrocławskiego oferuje wiele kierunków, w tym typowo wakacyjnych jak wyspy Korfu, Kos czy Kreta, Zadar i Split, a także Majorka, Teneryfa, Malaga, Girona pod Barceloną, Alicante, Ateny czy Rzym. Z Wrocławia polecimy też na Maltę, do Bolonii i na Sycylię (Palermo), a także do Bari, Neapolu i na Cypr (Larnaka). Ponadto z biurami podróży można wybrać się z wrocławskiego lotniska do Albanii, Egiptu (Hurghada i Marsa Alam), Tunezji, Turcji (Antalya i Bodrum), Bułgarii (Warna i Burgas), a także do Grecji i  na Sardynię.

Ponadto uruchomione zostało ponownie połączenie do Zurychu, a już wkrótce polecimy z Wrocławia bezpośrednio na londyńskie lotnisko Heathrow. To ważne połączenie otwierają linie British Airways. Będzie realizowane dwa razy w tygodniu: w czwartki i niedziele. Czytaj także: Wakacyjne loty z wrocławskiego lotniskaZgłoś uwagę