Wakacyjne loty z wrocławskiego lotniska

Sezon wakacyjny na wrocławskim lotnisku trwa. Tylko w czerwcu tanie linie uruchomiły lub wkrótce uruchomią 17 kierunków na południe Europy, a do tego dochodzi 7 kolejnych połączeń oferowanych przez biura podróży. Łącznie dostępnych jest już blisko 80 kierunków. 

  • Wakacyjne loty z Wrocławia, fot. Joanna Leja

    Wakacyjne loty z Wrocławia, fot. Joanna Leja

  • Wakacyjne loty z Wrocławia, fot. Joanna Leja

    Wakacyjne loty z Wrocławia, fot. Joanna Leja

  • Wakacyjne loty z Wrocławia, fot. Joanna Leja

    Wakacyjne loty z Wrocławia, fot. Joanna Leja


Wraz z początkiem czerwca powróciły loty z Wrocławia do Aten i Rzymu, na Maltę, do Bolonii i na Sycylię (Palermo), a także do Bari, Neapolu i na Cypr (Larnaka). Poza tym, 12 czerwca zostało otwarte nowe połączenie do Burgas nad Morzem Czarnym. Z kolei w drugiej połowie czerwca ruszą loty do Zadar i Splitu, a także do Mediolanu-Bergamo, Korfu i Kos oraz Kutaisi. W lipcu natomiast startuje zupełna nowość – połączenie Olsztyn-Mazury.

Czytaj też: Na Warmię i Mazury z Wrocławia samolotem. Od lipca nowe połączenie lotnicze

Więcej połączeń dla podróżnych

Łącznie w czerwcu ruszyło lub wkrótce wystartuje 17 kierunków w ofercie tanich linii. Już wcześniej dostępne były: Majorka, Teneryfa, Malaga czy Kreta.
Biura podróży uruchamiają w czerwcu w sumie 7 kolejnych połączeń z Wrocławia: do Grecji (Korfu i Kos), do Hiszpanii (na Majorkę i Fuerteventurę), a także Albanii, Tunezji i na Sardynię. Już wcześniej wystartowały wycieczki do Egiptu (Hurghada i Marsa Alam), Turcji (Antalya i Bodrum), Grecji (Kreta, Rodos i Zakynthos) i Bułgarii (Warna i Burgas).

– Tegoroczny sezon wakacyjny rozpoczął się już na początku maja, ale czerwiec obfituje w następne połączenia do ulubionych przez naszych pasażerów miejsc. To doskonała wiadomość dla wszystkich spragnionych słońca, ciepłych mórz i pięknych krajobrazów. Wszyscy liczyliśmy na pełniejszy sezon wakacyjny i cieszymy się, że podróżni mają już naprawdę bogaty i ciekawy wybór kierunków. W ofercie przewoźników i biur podróży znajdziemy właściwie wszystkie najpopularniejsze wybrzeża, wyspy, kurorty i miasta – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

Od lipca polecimy też z Wrocławia bezpośrednio na londyńskie lotnisko Heathrow. To połączenie otwierają linie British Airways. Będzie realizowane dwa razy w tygodniu: w czwartki i niedziele. Przewoźnicy sieciowi oferują również połączenia do Amsterdamu (KLM), Frankfurtu i Monachium (Lufthansa), Düsseldorfu (Eurowings), Zurychu (SWISS), Kopenhagi (SAS) oraz Warszawy (PLL LOT).

Czytaj też: Z Wrocławia do Londyn-Heathrow. Od lipca nowe połączenie lotnicze

Coraz więcej lotów z Wrocławia, fot. Joanna Leja

Bezpieczeństwo na lotnisku i w czasie lotu

Na lotniskach nadal obowiązują zasady bezpieczeństwa związane z przepisami i zaleceniami pandemicznymi. W terminalu pasażerskim wykonywane są szybkie testy antygenowe dla wszystkich pasażerów odlatujących z Wrocławia. Punkt działa codziennie, w trakcie odpraw (3 godz. przed każdym odlotem). Pasażer otrzymuje wynik po kwadransie. Koszt badania to 160 zł za osobę (wraz z zaświadczeniem w języku angielskim).

Z kolei pasażerowie przylatujący do Wrocławia mogą wykonać na wrocławskim lotnisku szybkie testy antygenowe na obecność koronawirusa – i to jeszcze przed przekroczeniem granicy. Negatywny wynik gwarantuje, że maksymalnie skróci się czas oczekiwania do kontroli granicznej, a dodatkowo pasażer nie będzie poddany kwarantannie i uniknie biurokracji. Poza tym, podróżni posiadający dokument biometryczny mogą korzystać z uruchomionych niedawno bramek do automatycznej kontroli granicznej.

Dla wygody podróżnych lotnisko uruchomiło swojej stronie internetowej system do rezerwacji online dostępnych testów. 

Testy na COVID-19 można wykonać na wrocławskim lotnisku, fot. Joanna Leja

Dwumilionowy pasażer Wizz Air na wrocławskim lotnisku

Z wrocławskiego lotniska samolotami linii lotniczych Wizz Air wyleciało już 2 miliony pasażerów. Jubileuszową pasażerką jest Anastazja Kelertas, która mieszka w Polsce od trzech lat. Jak sama mówi, takie wyróżnienie, było dla niej ogromnym zaskoczeniem. Pasażerka otrzymała od linii lotniczych voucher na podróż.

– Niezmiernie nam miło świętować dziś wspólnie z przewoźnikiem Wizz Air powitanie jubileuszowego pasażera. Tym bardziej że dzieje się to u progu wakacji, kiedy ruch na wrocławskim lotnisku nareszcie jest zauważalnie wzmożony. Bogata oferta połączeń na południe Europy, w tym m.in. do Splitu, Burgas, Larnaki czy do Bari przyciąga spragnionych wypoczynku mieszkańców Wrocławia i regionu – podkreśla Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

Na zdjęciu od lewej: Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław, Anastazja Kelertas, dwumilionowa pasażerka i Paulina Gosk, Wizz Air, fot. Joanna Leja

 Dzisiaj z radością świętujemy ten wyjątkowy kamień milowy w Porcie Lotniczym Wrocław. Dotychczas ponad 2 mln pasażerów wyruszyło z Wrocławia z WIZZ. Z niesłabnącym zaangażowaniem będziemy rozwijać naszą współpracę z władzami Portu, jak również ofertę dla osób podróżujących z Dolnego Śląska – mówi Paulina Gosk, manager ds. komunikacji korporacyjnej w Wizz Air.

2-milionowa pasażerka podróżowała z WIZZ z Wrocławia do Charkowa na Ukrainie.Zgłoś uwagę