wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

21°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 21:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Z Wrocławia do Londyn-Heathrow. Od lipca nowe połączenie lotnicze
Z Wrocławia do Londyn-Heathrow. Od lipca nowe połączenie lotnicze mat. prasowe

British Airways, jedna z największych linii lotniczych na świecie, dołącza do grona przewoźników realizujących połączenia z Portu Lotniczego Wrocław. Od lipca wprowadza bezpośrednie loty do Londynu-Heathrow, dzięki którym Wrocław zyskuje kolejne połączenia niemal z całym światem. Samoloty z Wrocławia na Heathrow będą latać od 1 lipca do 26 września dwa razy w tygodniu: w czwartki i niedziele.

Połączenie do Londyn-Heathrow to zupełna nowość w rozkładzie lotów z Wrocławia. 

Nowe połączenie do Wielkiej Brytanii to duży sukces Wrocławia i regionu. British Airways to jedna z najważniejszych linii lotniczych na świecie, a połączenie z Heathrow to doskonałe uzupełnienie naszej siatki połączeń, którą w sezonie letnim tworzy ponad 50 kierunków. Coraz szybsze tempo szczepień w Europie i stopniowe luzowanie obostrzeń pozwala nam na ostrożny optymizm, więc mamy nadzieję na wzrost ruchu turystycznego. Zapraszamy do Wrocławia.

prezydent Wrocławia Jacek Sutryk
Od lewej: Cezary Przybylski, marszałek Województwa Dolnośląskiego, Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław oraz Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia Fot. Mat. prasowe
Od lewej: Cezary Przybylski, marszałek Województwa Dolnośląskiego, Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław oraz Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia

Prestiżowe połączenie do Londynu

Wyloty z Wrocławia zaplanowane są na godzinę 11.35, lądowania w Londynie o godzinie 12.45 czasu lokalnego. Wyloty z Londynu planowane są o godz. 7.35 czasu lokalnego, lądowania we Wrocławiu o godzinie 10.45.

Bilety można już rezerwować w systemie internetowym przewoźnika. Po przerwie w sezonie zimowym połączenie powróci w pełni w sezonie letnim 2022.

To wielkie wydarzenie dla nas i pasażerów. Poza wieloma plusami dużą zaletą Heathrow jest jego ogromny potencjał tranzytowy. To dogodnie zlokalizowany hub przesiadkowy, który łączy Londyn, a tym samym Wrocław, z niemal całym światem. Wraz z połączeniami dotychczas realizowanymi z Wrocławia do dwóch innych lotnisk w Londynie: Luton oraz Stansted, pasażerowie zyskują ogromne możliwości.

Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław
To trzecie połączenie z Wrocławia do Londynu. Na lotnisko Luton lata Wizz Air a na Stansted Ryainair. Fot. Mat. prasowe
To trzecie połączenie z Wrocławia do Londynu. Na lotnisko Luton lata Wizz Air a na Stansted Ryainair.

Nowe połączenie będzie służyć zarówno mieszkańcom, którzy chcą pojechać w odwiedziny do rodziny lub w celach turystycznych, ale również całemu sektorowi biznesowemu. Dodatkowo zwiększa się prestiż lotniska. Do stolicy Dolnego Śląska dołącza kolejny alians lotniczy, One World, uzupełniając tym samym ofertę Star Alliance (PLL LOT, Lufthansa, SWISS), a także Sky Team (KLM i Air France).

Siatka połączeń lotniczych jest niezwykle ważna dla biznesu, zarówno rodzimego, jak i zagranicznego. To kolejny mocny punkt w ofercie inwestycyjnej naszego regionu.

Magdalena Okulowska, prezes Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej

Bogaty i różnorodny rozkład

Londyn-Heathrow to największe lotnisko na Starym Kontynencie, od lat znajdujące się na czele lub w czołówce najpopularniejszych lotnisk w Europie pod względem liczby obsłużonych pasażerów (80,8 mln w 2019 r.). To kolejna nowość, która pojawiła się w tym roku w letnim rozkładzie lotów z Wrocławia. Wcześniej wprowadzone zostały kierunki: Kos i Barcelona – El Prat (PLL LOT), Olsztyn – Mazury (Ryanair), Split i Burgas (Wizz Air).

Oprócz nowości w rozkładzie znajdują się kierunki znane z poprzednich lat, w tym wiele popularnych połączeń do krajów położonych na południu Europy: Hiszpanii, Grecji, Włoch, Chorwacji, Bułgarii, Turcji, a nawet dalej – na wyspę Zanzibar na Oceanie Indyjskim. W rozkładzie są również loty na Północ np. na Islandię, na Wyspy Brytyjskie i do Norwegii.

Tegoroczny rozkład składa się w sumie z ponad 50 kierunków oferowanych przez tanie linie lotnicze, kilku połączeń sieciowych oraz połączeń czarterowych oferowanych przez biura podróży.

Londyn-Heathrow to największe lotnisko w Europie Fot. Mat. prasowe
Londyn-Heathrow to największe lotnisko w Europie

Szansa dla całego regionu

Nowe połączenie to sukces i szansa dla całego Dolnego Śląska, dla którego ważną częścią jest sektor turystyczny i biznesowy.

– Nowa oferta Portu Lotniczego Wrocław to przede wszystkim szansa dla branży turystycznej, którą mocno doświadczyła w ostatnich miesiącach pandemia. Wsparcie, jakie od ponad roku zapewniamy przedsiębiorcom w ramach Dolnośląskiego Pakietu Gospodarczego, pozwala przetrwać trudne chwile, jednak hotelarze, restauratorzy i cała branża czeka na powrót turystów – powiedział Cezary Przybylski, marszałek województwa dolnośląskiego.

– Liczę na to, że nadchodzący sezon letni pozwoli złapać oddech dolnośląskiej gospodarce, która w dużej mierze oparta jest właśnie na turystyce. Wiemy też, że to połączenie było oczekiwane przez inwestorów i przedstawicieli biznesu, którzy swoje plany wiążą z Dolnym Śląskiem – dodał.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl