Na Warmię i Mazury z Wrocławia samolotem. Od lipca nowe połączenie lotnicze

Latem zostanie uruchomione nowe połączenie w rozkładzie lotów z Portu Lotniczego Wrocław. Loty z Wrocławia na Mazury, uruchamia tania linia lotnicza Ryanair. Można już rezerwować bilety w promocyjnej cenie.

  • Port Lotniczy we Wrocławiu


Nowy kierunek Olsztyn – Mazury bardzo ucieszy zwłaszcza osoby, które tegoroczne wakacje planują spędzić w Polsce. Połączenie będzie realizowane dwa razy w tygodniu: w poniedziałki i w piątki.

– Jest się z czego cieszyć, ponieważ zyskujemy bezpieczne, szybkie i wygodne połączenie z jednym z najbardziej atrakcyjnych regionów w kraju. Warmia i Mazury to świetne miejsce na dłuższe wakacje lub kilkudniowy wypad na łono natury – dostrzega Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław. – W ofercie przewoźnika jest już Gdańsk, a zatem osoby planujące tegoroczny urlop w Polsce mogą teraz wybierać pomiędzy morzem a jeziorami. Taki wybór to czysta przyjemność – dodaje.

Pierwszy lot został zaplanowany na 2 lipca. Wyloty z Wrocławia w piątki są zaplanowane na godz. 17.35, zaś w poniedziałki na godz. 13.30.

W odwrotnym kierunku: w piątki wyloty z Olsztyna o godz. 19.05, zaś w poniedziałki o godz. 15.00.

Czas podróży w jedną stronę to zaledwie godzina i pięć minut, to kilka godzin krócej niż zajmuje przejazd samochodem lub pociągiem.

Port lotniczy Olsztyn-Mazury znajduje się w Szymanach, 57 km od Olsztyna.

Pierwsze loty już latem w promocyjnej cenie

Ceny biletów w jedną stronę zaczynają się od 132 zł to promocyjna cena wprowadzona z okazji uruchomienia nowego połączenia. Rezerwacji lotów w promocyjnej cenie można dokonać w systemie sprzedaży online przewoźnika do niedzieli 21 marca.

Kierunek Olsztyn – Mazury to pozycja w letnim rozkładzie, który w Porcie Lotniczym Wrocław zacznie obowiązywać 28 marca, w niedzielę.

Jednak to nie wszystkie nowości. Do niedawno ogłoszonych przez przewoźników lotów dołączyły: Split w Chorwacji (Ryanair) i Burgas w Bułgarii (Wizz Air).

W planach tanich linii lotniczych na wiosnę i lato są znane i chętnie wybierane kierunki, a wśród nich Alicante, Malaga, Teneryfa, Girona pod Barceloną, Faro, Palermo, Neapol, Kreta, Larnaka, Bari, Londyn, Oslo, Kijów i Zadar.

Rozkład uzupełnią połączenia od przewoźników sieciowych oraz kierunki czarterowe.

 Zgłoś uwagę