wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław – najświeższe wiadomości o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

14°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 16:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Kultura
  3. Aktualności
  4. Netflix ogłosił obsadę serialu „Wielka woda”, który powstaje we Wrocławiu

Netflix ogłosił obsadę serialu „Wielka woda”, który powstaje we Wrocławiu

Redakcja www.wroclaw.pl,

Obsada serialu „Wielka woda” materiały prasowe organizatorów
Obsada serialu „Wielka woda”

Netflix ogłosił obsadę „Wielkiej wody”, kolejnego serialu polskiej produkcji Netflix, do którego trwają obecnie zdjęcia we Wrocławiu. W głównych rolach – Agnieszka Żulewska, Tomasz Schuchardt oraz Ireneusz Czop. Na ekranie towarzyszą im m.in. Anna Dymna, Jerzy Trela oraz Blanka Kot.  

Reklama

Dramat katastroficzny o powodzi tysiąclecia

„Wielka woda” to 6-odcinkowy serial w reżyserii Jana Holoubka i Bartłomieja Ignaciuka, według scenariusza Kaspra Bajona i Kingi Krzemińskiej. Jego akcja rozgrywa się podczas powodzi, która nawiedziła Wrocław i okolice w 1997 r. Gdy fala zbliża się do stolicy Dolnego Śląska, zapada decyzja – aby oszczędzić miasto przed niszczącym żywiołem, należy poświęcić okoliczne wsie i pola.

Widzowie platformy Netflix zobaczą tę produkcję w przyszłym roku.

– Już w 2022 roku, do zróżnicowanego gatunkowo katalogu Netflix dołączy dramat katastroficzny „Wielka woda”. Szczególnie cieszy nas, że tak ważne dla wrocławian i Polaków wydarzenia zainspirowały wybitnych twórców do stworzenia nowego serialu dla Netfliksa, a fragmenty naszej historii i kultury dotrą oraz będą intrygować widzów na całym świecie – mówi Anna Nagler, dyrektor ds. lokalnych seriali oryginalnych w Netflix.

Czytaj też: 24 lata temu do Wrocławia wdarła się wielka woda

W związku z obecnością filmowców na ulicach naszego miasta już od 3 sierpnia nastąpią utrudnienia w ruchu kołowym. Prezentujemy cały harmonogram. 

Zobacz: Realizacja zdjęć filmowych we Wrocławiu – utrudnienia w ruchu

Kto zagra w polskim serialu platformy Netflix?

Główne role powierzono młodym, ale znanym już aktorom.

Agnieszka Żulewska

(„1983”, „Rojst”, „Rojst '97”) wcieli się w rolę Jaśminy Tremer – hydrolog, która po wielu latach wraca do rodzinnego Wrocławia, aby pomóc władzom miasta przygotować się na nadchodzącą powódź.

Tomasz Schuchardt

(„Jesteś bogiem”, „Cicha noc”) zagra Jakuba Marczaka – urzędnika z dużymi ambicjami, samotnie wychowującego nastoletnią córkę.

Ireneusz Czop

(„Rojst '97”, „Nielegalni”) jako Andrzej Rębacz – walczy, aby nie dopuścić do zniszczenia wału przeciwpowodziowego w pobliżu jego rodzinnej wsi.

Blanka Kot

zadebiutuje na ekranie jako Klara Marczak, córka Jakuba.

Uznani artyści:

Anna Dymna wystąpi w roli Leny Tremer, a Jerzy Trelazagra ojca Andrzeja Rębacza.

W pozostałych rolach w serialu wystąpią m.in.: Jacek Beler, Klara Bielawka, Lech Dyblik, Roman Gancarczyk, Łukasz Garlicki, Tomasz Kot, Mirosław Kropielnicki, Łukasz Lewandowski, Leszek Lichota, Maria Maj, Adam Nawojczyk, Marta Nieradkiewicz, Katarzyna Pośpiech, Piotr Rogucki, Tomasz Sapryk, Katarzyna Pośpiech, Dariusz Toczek, Piotr Trojan, Grzegorz Warchoł.

Statyści poszukiwani we Wrocławiu

Studio ABM zaprasza do statystowania w produkcji „Wielka Woda”. Serial katastroficzny o powodzi z 1997 r. wyreżyseruje Jan Holoubek, a zdjęcia we Wrocławiu potrwają od 3 do 18 sierpnia.

W tym terminie potrzebnych będzie ok. 500 statystów – kobiet i mężczyzn (bez względu na wiek i typ urody) oraz dzieci (tylko z aktualną zgodą z Inspekcji Pracy). Stawka za dzień – 100 zł brutto, a zgłoszenia można wysyłać do 18 sierpnia przez formularz

Czytaj też: Casting do serialu „Wielka Woda” w reżyserii Jana Holoubka

„Wielka woda”

  • reż. Jan Holoubek (reżyser formatujący) i Bartłomiej Ignaciuk, 
  • scenariusz: Kasper Bajon i Kinga Krzemińska. 
  • producentka i pomysłodawczyni: Anna Kępińska,
  • producentem liniowy: Jacek Dąbrowski-Udziela
  • produkcja: Telemark. Premiera: Netflix, 2022 r.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl