wroclaw.pl Kulturalny Wrocław - najważniejsze informacje o kulturze Kultura logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 27°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

„Dom pod Dwoma Orłami” – serial o Dolnym Śląsku wciąż leży na półce. Kiedy premiera?

Martyna Trębacz,
Kręcony we Wrocławiu „Dom pod Dwoma Orłami” to historia Dolnego Śląska opowiedziana z perspektywy jednej rodziny archiwum
Kręcony we Wrocławiu „Dom pod Dwoma Orłami” to historia Dolnego Śląska opowiedziana z perspektywy jednej rodziny

Nowy serial TVP „Dom pod Dwoma Orłami” wciąż nie doczekał się emisji. Produkcja ma opowiadać o historii Dolnego Śląska z perspektywy mieszkańców. Serial miał mieć premierę ubiegłej zimy, ale nadal czeka na premierę. Nowe informacje na temat emisji podał ostatnio portal Wirtualnemedia.pl. Co wiadomo w sprawie serialu kręconego we Wrocławiu?

Reklama

„Dom pod Dwoma Orłami” - kiedy premiera serialu? 

Od października 2019 roku kręcone były zdjęcia do serialu „Dom pod Dwoma Orłami”. Z powodu pandemii prace nad produkcją trwały dłużej, niż zakładano, jednak zakończono je w 2021 roku. Serial ma opowiadać o tożsamości Dolnego Śląska, dlatego też zdjęcia realizowane były między innymi we Wrocławiu. Początkowo produkcja miała pojawiać się na antenie TVP w każdą niedzielę od grudnia 2021 roku. Mimo to serial wciąż leży na półce, a stacja nie podała informacji o nowej dacie premiery. Jak nieoficjalnie dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl, serial „Dom pod Dwoma Orłami” ma pojawić się w zimowej ramówce TVP

Jak się dowiedzieliśmy nieoficjalnie, TVP1 planuje rozpocząć emisję „Domu pod Dwoma Orłami” w grudniu tego roku. Szczegóły mają zostać podane wraz informacjami o jesiennej ramówce.
podaje portal Wirtualnemedia.pl

Nowy serial TVP „Dom pod Dwoma Orłami” - o czym będzie?

Kręcony we Wrocławiu „Dom pod Dwoma Orłami” to historia Dolnego Śląska opowiedziana z perspektywy jednej rodziny. Akcja serialu dzieje się w dwóch przestrzeniach czasowych. Opowieść rozpoczyna się w 1997 roku, tuż przed wielką powodzią, która dotknęła Polskę równo ćwierć wieku temu. Bohaterkami serialu są babcia Zofia, jej córka Helena i wnuczka Marianna, która przypadkowo odkrywa tajemnice skrywane w tytułowym „Dom pod Dwoma Orłami”. Akcja serialu przenosi nas także do roku 1918, gdy w starej, wrocławskiej willi krzyżowały się losy Polaków, Niemców i Ukraińców. 

Serial ma składać się z 10 odcinków. Za reżyserię odpowiada Waldemar Krzystek. Na ekranie zobaczymy m.in. Karolinę Gruszkę, Sonię Mietielicę, Agnieszkę Mandat, Małgorzatę Zajączkowską, Andrzeja Seweryna i Adama Ferencego. 

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Zobacz więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl