wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław – najświeższe wiadomości o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

-2°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: poniżej normy

Dane z godz. 23:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Kultura
  3. Aktualności
  4. „Dom pod Dwoma Orłami” – serial o Dolnym Śląsku. Gdzie był kręcony?
Kręcony we Wrocławiu „Dom pod Dwoma Orłami” to historia Dolnego Śląska opowiedziana z perspektywy jednej rodziny archiwum
Kręcony we Wrocławiu „Dom pod Dwoma Orłami” to historia Dolnego Śląska opowiedziana z perspektywy jednej rodziny

„Dom pod Dwoma Orłami” to kolejna produkcja kręcona we Wrocławiu. Serial TVP opowiada o historii Dolnego Śląska z perspektywy mieszkańców. Wyjaśniamy, gdzie powstawały zdjęcia do serialu, gdzie można go obejrzeć online oraz w jakim miejscu znajduje się tytułowa willa.

Reklama

„Dom pod Dwoma Orłami” - kiedy premiera serialu? 

Od października 2019 roku kręcone były zdjęcia do serialu „Dom pod Dwoma Orłami”. Z powodu pandemii prace nad produkcją trwały dłużej, niż zakładano, jednak zakończono je w 2021 roku. Serial ma opowiadać o tożsamości Dolnego Śląska, dlatego też zdjęcia realizowane były między innymi we Wrocławiu. Początkowo produkcja miała pojawiać się na antenie TVP w każdą niedzielę od grudnia 2021 roku. Mimo to serial wciąż leżał na półce, a stacja nie podawała informacji o nowej dacie premiery. 

Jak się dowiedzieliśmy nieoficjalnie, TVP1 planuje rozpocząć emisję „Domu pod Dwoma Orłami” w grudniu tego roku. Szczegóły mają zostać podane wraz informacjami o jesiennej ramówce.
podaje portal Wirtualnemedia.pl

Ostatecznie, premiera serialu odbyła się 1 stycznia 2023 roku. 

Serial TVP „Dom pod Dwoma Orłami” - o czym jest?

Kręcony we Wrocławiu „Dom pod Dwoma Orłami” to historia Dolnego Śląska opowiedziana z perspektywy jednej rodziny. Akcja serialu dzieje się w dwóch przestrzeniach czasowych. Opowieść rozpoczyna się w 1997 roku, tuż przed wielką powodzią, która dotknęła Polskę równo ćwierć wieku temu. Bohaterkami serialu są babcia Zofia, jej córka Helena i wnuczka Marianna, która przypadkowo odkrywa tajemnice skrywane w tytułowym „Dom pod Dwoma Orłami”. Akcja serialu przenosi nas także do roku 1918, gdy w starej, wrocławskiej willi krzyżowały się losy Polaków, Niemców i Ukraińców. 

Serial składa się z 10 odcinków. Za reżyserię odpowiada Waldemar Krzystek. Na ekranie zobaczymy m.in. Karolinę Gruszkę, Sonię Mietielicę, Agnieszkę Mandat, Małgorzatę Zajączkowską, Andrzeja Seweryna i Adama Ferencego. 

Gdzie można obejrzeć „Dom pod Dwoma Orłami”?

Historyczny serial „Dom pod Dwoma Orłami” był emitowany w TVP1. Wszystkie odcinki można obejrzeć online na platformie VOD.

Gdzie kręcono zdjęcia do serialu Dom pod Dwoma Orłami? 

Serial był kręcony w kilku miastach: Wrocławiu, Legnicy i Wałbrzychu. Zdjęcia były realizowane m.in. na Dworcu Wrocław Nadodrze, na pl. Piłsudskiego, pl. Uniwersyteckim, ul. Modrzejewskiej i Parkowej.

Gdzie jest „Dom pod Dwoma Orłami” we Wrocławiu?

Tytułowy "Dom pod Dwoma Orłami” znajduje się przy ul. Parkowej 10 we Wrocławiu, obok hotelu Grape. Dużym ułatwieniem dla ekipy filmowej był fakt, że willa jest niezamieszkała, dzięki czemu bez problemu udało się zaaranżować jej wnętrza na potrzeby produkcji. 

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl