wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław – najświeższe wiadomości o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

12°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 16:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Kultura
  3. Aktualności
  4. 9. urodziny Vertigo. Klub jazzowy świętuje wyjątkowymi koncertami z gwiazdami

Zaczynali w zimie 2015 roku koncertem Moniki Borzym. Frekwencja ich pozytywnie zaskoczyła, ludzie byli ciekawi nowego jazzowego klubu we Wrocławiu. Kiedy w 2019 roku ekipa Vertigo Jazz Club & Restaurant odbierała statuetkę 30 Kreatywnych Wrocławia organizowała już 600 koncertów rocznie! I wciąż się rozwijała. Dziś to jazzowa marka Wrocławia. A z okazji 9. urodzin w Vertigo na Oławskiej 13 seria koncertów z gwiazdami, m.in. Janem Ptaszynem Wróblewskim i Kubą Stankiewiczem.

Reklama

Vertigo Jazz Club & Restaurant – koncerty dla wszystkich

– Mamy bardzo szerokie grono odbiorców – podkreśla Piotr Karwat, dyrektor ds. artystycznych Vertigo Jazz Club & Restaurant. Ze specjalnych koncertów przygotowanych specjalnie dla najmłodszych korzystają już dzieci, stałą publicznością są też dojrzalsi słuchacze – dla nich są niedzielne popołudnia z piosenkami Kabaretu Starszych Panów, piosenką włoską, czy potańcówki z polską muzyką z przełomu lat 20. XX wieku. 

Oferta klubu, który mieści się w piwnicy kamienicy (należącej do spółki Save The World Real Estates) przy Oławskiej 13 jest różnorodna.

Przez stricte jazzowe koncerty, których bohaterami są gwiazdy polskiej sceny, jak choćby Michał Urbaniak czy Jan Ptaszyn Wróblewski, czy serie wieczorów nawiązujące do największych tytułów wytwórni Blue Note (planowany jest cykl koncertów z najważniejszymi osiągnięciami polskiego jazzu) po koncerty Vertigo Band, który gra muzykę popularną w aranżacjach jazzowych, czy Vertigo Swing Orchestra i utwory stylizowane na lata 20., z udziałem tancerzy swingowych po burleskę. 

– Jako fan muzyki, nie tylko jazzowej, jestem zadowolony, że możemy tak szeroko grać, rozwijać się, przedstawiać różne gatunki. To rozwojowe, kiedy pojawiają się u nas ciekawi artyści z nowymi pomysłami. Nie ma wtedy stagnacji, nudy – tłumaczy Piotr Karwat.

Stałym punktem programu Vertigo Jazz Club & Restaurant są występy Teatru Improwizacji Improkracja, czy ostatnio współpraca z Tomaszem Karolakiem przy stand upach.

Na sukces Vertigo pracuje przez cały rok duży zespół – ok. 50 osób, a w sezonie letnim, gdy jest sporo plenerowych wydarzeń, nawet do 100 osób.

O Vertigo Jazz Club & Restaurant przeczytacie w tekście z okazji plebiscytu 30 Kreatywnych Wrocławia 2019, którego zespół Vertigo był laureatem. 

Vertigo Club & Restaurant – koncert z kolacją

Od początku nie są salą, teatrem, ale klubem muzycznym, a one funkcjonują przy barze i gastronomii, kuchni. – Widzimy, że system koncertowy z dwiema, trzema częściami z przerwami daje gościom możliwość wzięcia oddechu, zamawiania jedzenia. Publiczność wie, że może też tańczyć. Wyszliśmy z formy sali koncertowej, ważna jest świadomość, że to klub muzyczny, w którym można się dobrze bawić – zapewnia Piotr Karwat.

Koncerty nie tylko w klubie, ale i w plenerze

Vertigo kojarzą nie tylko bywalcy piwnicy przy Oławskiej 13, ale również rzesze wrocławian i turystów, którzy muzyki słuchali, dzięki projektom Vertigo, w plenerze.

Niezwykłą popularnością cieszy się latem Przystanek Rondo, scena w parku przy Powstańców Śląskich, między przystankami tramwajowymi „Rondo” i „Sztabowa”.

Organizatorzy liczą na to, że w tym roku powrócą też koncerty pod chmurką na scenie dACH! Dominikańska (czyli na szczycie Galerii Dominikańskiej).

Widoczne w mieście są też aż trzy organizowane przez Vertigo festiwale – Vertigo Summer Vibes, Vertigo Summer Jazz i Vertigo Summer Blues Festival.

Klub współpracuje też z ZaZoo Beach Bar (projekt „Jazz na Piasku”), czy z Hotelem Monopol („Jazz na dachu”) i będą te kooperacje kontynuować. – Chciałbym nawet, aby było ich więcej – podkreśla Piotr Karwat.

9. urodziny Vertigo Jazz Club & Restaurant – koncerty

Zobaczcie grafik koncertów urodzinowych od 10-18 lutego.  

10 lutego 2024 (sobota) – Burleska urodzinowa

12 lutego 2024 (poniedziałek) – Jan Ptaszyn Wróblewski

15 lutego (czwartek) – Kuba Stankiewicz Trio

16 lutego (piątek) – Vertigo Swing Orchestra

17 lutego (sobota) – Vertigo Band

18 lutego (niedziela) – trzy koncerty

Jak się ubrać do Vertigo

To jedno z haseł, jakie pojawiają się, kiedy wpiszemy do wyszukiwarki słowo „Vertigo”. – Nie ma określonego dress codu, goście wypracowali go sobie sami. Z reguły jest więc elegancko, ale na luzie. Chyba, że organizujemy imprezy tematyczne – bal Wielkiego Gatsby'ego, bal z Ojcem chrzestnym, potańcówki swingowe – wtedy zachęcamy gości, by stylizowali się ubiorem do tematu wieczoru – podpowiada Piotr Karwat. 

Vertigo – darmowe wejście z kartą Nasz Wrocław

Darmowe wejście raz na 365 dni:

  • zaproszenia działają wyłącznie podczas podanych poniżej wydarzeń. Nie ma możliwości skorzystania z biletu na wydarzenie, którego nie ma na liście. Lista koncertów dostępna na stronie
  • Status Podatnika: bilet wstępu na wybrane koncerty dla osoby dorosłej, lista koncertów na stronie
  • Status MAX: bilet wstępu na wybrane koncerty dla osoby dorosłej wraz z osobą towarzyszącą, lista koncertów na stronie.

Odbierz zniżki do miejskich atrakcji
z programem "Nasz Wrocław"

Chcę zniżkęSprawdź szczegóły na stronie Nasz Wrocław. Otwiera sie w nowej karcie

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl