wroclaw.pl Kulturalny Wrocław - najważniejsze informacje o kulturze Kultura logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 20°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Koncerty „Spotkajmy się we Wrocławiu”. Na scenie w Rynku same gwiazdy. Kto zagra 24, 25 i 26 czerwca?

Ewa Waplak, Jarek Ratajczak, Michał Kurowicki,
Sobota, 25 czerwca, koncert Kozak System i akcja rozwijania flag Polski i Ukrainy Janusz Krzeszowski
Sobota, 25 czerwca, koncert Kozak System i akcja rozwijania flag Polski i Ukrainy

Wrocław zaprasza na cykl bezpłatnych, dużych, plenerowych koncertów 24, 25 i 26 czerwca. Koncerty organizowane są w ramach Święta Wrocławia 2022. Na scenie na wrocławskim Rynku muzyczna uczta pod hasłem „Spotkajmy się we Wrocławiu”. To dobry sposób na powitanie wakacji. Kto na scenie? Pierwszego dnia publiczność rozgrzał koncert Lady Pank. Kto jeszcze na wrocławskim Rynku 24, 25 i 26 czerwca?

Reklama

24-26 czerwca muzyczny maraton „Spotkajmy się we Wrocławiu”

Takich wydarzeń nie było na wrocławskim Rynku od dawna. Przez trzy dni na scenie kilkudziesięciu artystów w koncertach na zakończenie Święta Wrocławia i rozpoczęcie wakacji. 

Wszystkie wydarzenia są bezpłatne.

Mamy za sobą dwa lata izolacji, mniejszych lub większych obostrzeń. To wiele odwołanych imprez i nieodbytych spotkań. Choć nie wiemy jeszcze, czy ostatecznie pożegnaliśmy się z pandemią, jest to ten moment, kiedy możemy poczuć się bezpiecznie i znów być ze sobą razem w Rynku, tak jak mieliśmy w zwyczaju wcześniej. W końcu w pełni wracamy, wierząc, że na stałe
Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia

Koncert 26 czerwca na Rynku. Kto wystąpi na scenie?

Ostatniego dnia koncert „Hej szable w dłoń!” poświęcony wspomnieniu legendy Wrocławia Andrzeja Waligórskiego.

Koledzy i przyjaciele artysty będą recytować i śpiewać, a na scenie m.in autorzy audycji Studio 202: Leszek Niedzielski, Jerzy Skoczylas i Stanisław Szelc. Podczas koncertu Zobaczymy również syna Andrzeja Waligórskiego – Marka oraz jego wnuka – Mateusza.

Kilka słów powie o patronie koncertu prof. Jan Miodek, teksty zaśpiewają Aleksander Grotowski i Jacek Telus.

W niedzielę, 26 czerwca na wrocławskim Rynku wystąpią (koncert godz. 18.00-21.00)

Wystąpią Aga Damrych i Marta Dzwonkowska, pojawią się wrocławscy seniorzy ze specjalnie przygotowanym na tę okazję programem.

Koncert Hej szable w dłoń! Wspomnienie Andrzeja Waligórskiego

Koncert Hej szable w dłoń! Wspomnienie Andrzeja Waligórskiego

Zobacz Wydarzenie z serwisu go.wroclaw.pl

10 maja 2022 roku minęło 30 lat od śmierci Andrzeja Waligórskiego, poety, satyryka, dziennikarza, twórcy Radiowego Studia 202, które od 1956 roku nieprzerwanie do dziś bawi słuchaczy. Andrzej Waligórski był autorem liczonych w tysiącach felietonów, wierszy, skeczy, piosenek i fraszek.

Mój ojciec, mimo że nie urodził się we Wrocławiu, był z tym miastem bardzo związany. Cieszę się, że pamięć o nim trwa, a kolejne pokolenia mieszkańców miasta poznają jego twórczość
Marek Waligórski, syn Andrzeja Waligórskiego

Również 26 czerwca jeden z nowych wrocławskich tramwajów zyska imię artysty. Przy ul. Ofiar Oświęcimskich 21 odsłonięty zostanie także krasnal dedykowany Waligórskiemu. W kamienicy mieściła się kiedyś prywatna kawiarnia U Dreptaków – nazwa to parafraza jednego ze skeczów poety.

Koncert 25 czerwca na Rynku. Kto wystąpi na scenie?

Drugi dzień weekendu w rytmie miasta to gest solidarności z Ukrainą.

Sobota, 25 czerwca, to koncerty #SilniRazem w Rynku, Old Jazz Days Festival na pl. Solnym oraz Potańcówka na pl. Wolności. 

Galeria zdjęć

W sobotę, 25 czerwca na wrocławskim Rynku zagrają

#SilniRazem – weekend w rytmie miasta

#SilniRazem – weekend w rytmie miasta

Zobacz Wydarzenie z serwisu go.wroclaw.pl

Kozak System we Wrocławiu

Galeria zdjęć

Jedną z sobotnich gwiazd będzie Kozak System, znany w Polsce i na Ukrainie, kojarzony ze współpracy z Enej i Maleo Reggae Rockers.

O godz. 12.00 spotkanie z zespołem w DCF

Spotkanie z zespołem Kozak System w DCF

Spotkanie z zespołem Kozak System w DCF

Zobacz Wydarzenie z serwisu go.wroclaw.pl

Muzyka nie zna granic. Chcemy podziękować za okazane wszystkim mieszkańcom Ukrainy wsparcie, chcemy podziękować za to, że przez te 100 dni nie byliśmy sami. Czuliśmy i czujemy wsparcie Polaków. Razem jesteśmy silni! I razem zwyciężymy. Slawa Ukrajini! Sława Polsce!
 Iwan Łenio z Kozak System

NO LOGO & Maria Sadowska

Maria Sadowska jest obecna na polskiej scenie muzycznej od ponad 25 lat. Łączy ze sobą różne gatunki: jazz, funk, muzykę elektroniczną czy pop. Jest uznaną wokalistką, reżyserką, kompozytorką i autorką tekstów.

Galeria zdjęć

Tym razem wystąpi wspólnie z NO LOGO – szóstką panów z graniczącego z Litwa miasteczka Sejny, którzy swoją sceniczną energią przyciągną każdego fana dobrej muzyki.

Potańcówka wrocławska

Potańcówka wrocławska

Zobacz Wydarzenie z serwisu go.wroclaw.pl

Palmy, Behel, Bartek Deryło, Cieniu

Wrocławski zespół Palmy powstał w 2019 roku z inicjatywy braci Mateusza i Michała Lizińskich. W skład ekipy wchodzą również Michał Zbąski (bas) i grający na perkusji Łukasz Kowalczyk. Palmy to melodyjny indie-rock, który przywołuje skojarzenia z młodymi pop-rockowymi kapelami przełomu lat 90. i millenium.

Zespół Bethel powstał we Wrocławiu w grudniu 2006 roku, założony przez Grzegorza Wlaźlaka. Grają muzykę reggae z elementami dub oraz ska.

Bartek Deryło i Cieniu znani są szerokiej publiczności z programu Voice of Poland. To wschodzące gwiazdy polskiej sceny muzycznej.

Old Jazz Days Festiwal

Old Jazz Days Festiwal

Zobacz Wydarzenie z serwisu go.wroclaw.pl

Koncert 24 czerwca na Rynku. Kto wystąpi na scenie?

Gwiazda wieczoru, zespół Lady Pank, pojawiła się na scenie ok 20.00 Już strojenie gitar wzbudziło pierwsze oklaski fanów. Potem było już tylko lepiej.

„Mogłaś moją być”, „Zamki na piasku” śpiewał cały Rynek. Gorący wieczór, publiczność skacze,  zespół nie zwalnia. Cały rynek tańczy w rytm muzyki. Nie zabrakło hitów „Marchewkowe pole”, „Zawsze tam gdzie Ty”, „Tańcz głupia tańcz”, „Mniej niż zero”.

Były momenty kiedy Janusz Panasewicz nie musiał śpiewać, robiła to za niego publiczność. 

Galeria zdjęć

Koncertowi towarzyszy oprawa przeznaczona dla osób głuchoniemych.

W piątek, 24 czerwca koncerty na wrocławskim Rynku rozpoczął o godz. 16.00 zespół Mescalero. Zaraz po nim o godz. 17.00 na scenę weszła grupa Flow Up, która gra swoje największe przeboje, m.in piosenkę Światła.

Około godz. 17.30 pod sceną bawiły się głownie młode osoby. Jednak z bocznych uliczek schodziło się coraz więcej fanów zespołu Myslowitz, część z nich ubrana w koszulki swoich idoli. Natomiast największych tłumów można spodziewać się ok. godz. 20.00 kiedy swój koncert rozpocznie grupa Lady Pank.

Koncert grupy Myslovitz przyciągnął tłumy widzów. Na wrocławskim Rynku razem ze swoimi idolami bawi się ok. dwóch tysiąca fanów. Ludzie stoją na terenie ogrodzonym barierkami, a cześć ogląda koncert zajmując połowę pl. Gołębiego.
 
Na piosence "I nawet kiedy będę sam" fani szaleją.
 

Galeria zdjęć

 

40-lecie Lady Pank

Gwiazdą wieczoru będzie zespół Lady Pank. Zespół został założony w 1981 roku we Wrocławiu.

Koncert jubileuszowy miał się odbyć już w ubiegłym roku, jednak pandemia pokrzyżowała te plany. Jan Borysewicz z zespołem zagra najbardziej znane przeboje grupy.

„Spotkajmy się we Wrocławiu” Koncert: 40-lecie Lady Pank

„Spotkajmy się we Wrocławiu” Koncert: 40-lecie Lady Pank

Zobacz Wydarzenie z serwisu go.wroclaw.pl

Nasze 40. urodziny będziemy świętować w mieście, w którym wszystko się zaczęło, we Wrocławiu. Bardzo cieszymy się, że to właśnie tutaj, na wrocławskim Rynku, zagramy koncert, który będzie wisienką na torcie naszej urodzinowej trasy. „Choć to fizyce wbrew, wskazówka cofa się”..., we Wrocławiu zawsze czujemy się tak, jakby czas nie istniał. Dzięki, Wrocław!
Jan Borysewicz, lider Lady Pank

Na scenie również Myslovitz, Flow Up! i Mescalero

Piątkowe spotkanie rozpocznie Mescalero  zespół tworzący szeroko pojętą muzykę hard-rock metal, a także obchodzący 30-lecie działalności Myslovitz. Zespół ma w swoim dorobku już 10 płyt, które sprzedały się w nakładzie ponad pół miliona egzemplarzy. W tym roku w sklepach pojawi się kolejna.

Na scenie pojawi się także Flow Up! To pop-rockowy projekt muzyczny założony przez gitarzystę Tomasza Wolaka w 2017 roku we Wrocławiu. Wokalnie w zespole udziela się znana także z solowych dokonań Malwina Jańta.

Galeria zdjęć

Cyklem imprez w dniach 24-26 czerwca chcemy symbolicznie otworzyć miasto, podziękować wszystkim zaangażowanym w świadczenie pomocy podczas pandemii i kryzysu uchodźczego, zaproponować mieszkańcom i turystom spędzenie weekendu w rytmie Wrocławia
Radosław Michalski, dyrektor Wydziału Promocji Miasta i Turystyki

Czy koncert 24-25 czerwca na wrocławskim Rynku są bezpłatne?

Jest gorąco #PijKranówkę. Gdzie będzie beczkowóz z wodą do picia

Podczas koncertów w piątek i w niedzielę na Rynku będzie czekał beczkowóz i water trucka MPWiK z wodą do picia.

Warto zaopatrzyć się wcześniej w butelki/bidony wielokrotnego użytku.

Święto Wrocławia 2022. Program wydarzeń

Koncerty organizowane są w ramach Święta Wrocławia. Obchodzimy je zawsze 24 czerwca, ale pierwsze wydarzenia w ramach święta w tym roku rozpoczęło się 15 czerwca.

Galeria zdjęć

Święto Wrocławia 2022. Udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami

Koncert z tłumaczeniem na  język migowy, pętla indukcyjna, strefa dostępności na wrocławskim rynku i asystenci-wolontariusze. To tylko niektóre udogodnienia przygotowane z myślą o osobach starszych i z niepełnosprawnościami podczas weekendu 24-26 czerwca.

Dostępność podczas wydarzeń zapewnia Fundacja Katarynka przy wsparciu Biura Wrocław bez Barier.

W strefie dostępności, która będzie znajdowała się naprzeciwko sceny miejsce znajdą m.in. osoby z niepełnosprawnością ruchową, osoby słabosłyszące czy niewidome. Na miejscu będą czekali asystenci-wolontariusze, którzy pomogą na przykład w przemieszczeniu się z i do tramwaju lub do toalety.

Opis wydarzenia znajduje się na stronie www.kulturadlawszystkich.pl

Pogoda na początek wakacji w weekend we Wrocławiu [ 24-26czerwca 2022]

To będzie upalny weekend. Do poniedziałku, 27 czerwca obowiązuje ostrzeżenie IMGW o upałach. Na niebie pojawią się chmury, ale na deszcz raczej nie ma co liczyć. 

Pamiętajcie, aby pić dużo wody i używać kremów z filtrami. wody potrzebują również zwierzęta. 

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Zobacz więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl