wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław - najważniejsze informacje o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

13°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna

Wyszukiwarka

Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Kultura
  3. Aktualności
  4. Kim są milenialsi ze Zbawixa? Nie wiesz? Przeczytaj! Za chwilę premiera najnowszej książki prof. Jana Miodka
Na zdjęciu prof. Jan Miodek, językoznawca z Wrocławia, autor książki „Polszczyzna. 200 felietonów o języku” Wojciech Karliński/wyd. Znak
Na zdjęciu prof. Jan Miodek, językoznawca z Wrocławia, autor książki „Polszczyzna. 200 felietonów o języku”

O wyższości kartofla nad ziemniakiem, kim są milenialsi ze Zbawixa, ale przede wszystkim o stanie współczesnej polszczyzny – o tym (ale nie tylko) pisze prof. Jan Miodek w swojej książce „Polszczyzna. 200 felietonów o języku". Najnowsza książka językoznawcy z Wrocławia trafi na półki księgarń już 12 października.

Reklama

Znany wrocławski językoznawca od lat niestrudzenie uczy, że poprawna polszczyzna jest dla każdego. I właśnie w felietonach, zebranych w najnowszej książce, z właściwymi sobie lekkością i erudycją prowadzi czytelniczki i czytelników po meandrach języka polskiego.

Kim jest profesor Jan Miodek? Przeczytaj! 

Jan Miodek urodził się w 1946 roku w Tarnowskich Górach. Przez wiele lat (1989–2016) był dyrektorem Instytutu Filologii Polskiej Uniwersytetu Wrocławskiego. Jest doktorem honoris causa Wileńskiego Uniwersytetu Pedagogicznego, Uniwersytetu Opolskiego i Uniwersytetu Rzeszowskiego i członkiem Rady Języka Polskiego (od roku 1996).

Od listopada roku 1968 do grudnia 2020 prowadził cotygodniową rubrykę Rzecz o języku we wrocławskim „Słowie Polskim” (późniejsza „Gazeta Wrocławska”).

Znany jest z telewizyjnych programów Ojczyzna polszczyzna (1987–2007), Prof. Miodek odpowiada (1995–2009), Polska z Miodkiem (2015–2017) oraz Słownik [email protected] (od roku 2009).

Spotkaj się z prof. Miodkiem. Zobacz terminy! 

Premiera książki już 12 października, a już niebawem pierwsze spotkania z prof. Janem Miodkiem: online (16 października) oraz podczas Targów Książki w Krakowie (28 października).

Książkę można już zamawiać na znak.com.pl i empik.com. Cena: około 60 złotych.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl