wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław – najświeższe wiadomości o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

26°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 13:30

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Kultura
  3. Aktualności
  4. Pałac Hatzfeldów zaprasza na ostatnią wystawę! To jest hołd oddany tradycji i początek nowej historii

W piątek, 30 września 2022 r. o godzinie 17.00 w Pałacu Hatzfeldów, przy ulicy Wita Stwosza 30 we Wrocławiu, odbędzie się jubileuszowy wernisaż wystawy „Po Sztuce” organizowany przez Związek Polskich Artystów Plastyków. Projekt będzie hołdem oddanym tradycji tego miejsca, a zarazem zapowiedzią nowego rozdziału w jego historii.

Reklama

Pałac Hatzfeldów zaprasza na ostatnią wystawę. „Po Sztuce” organizuje Związek Polskich Artystów Plastyków

Głównym partnerem wydarzenia jest spółka Rafin, wrocławski deweloper i właściciel obiektu, który zgodził się go udostępnić na wystawę. Spółka Rafin jest na etapie projektowania i ma w planach odbudowę Pałacu Hatzfeldów oraz zaimplementowanie w nim funkcji hotelowej pod międzynarodową marką Autograph Collection sieci Marriott, o czym niedawno informowała wrocławian. Rewitalizacja obiektu rozpocznie się zaraz po zakończeniu odbudowy zabytkowego Hotelu Grand naprzeciwko Dworca Głównego PKP. 

Wyrażam ogromną dumę z hołdu dla tego obiektu. Cieszę się, że  Pałac należący do spółki Rafin, jeszcze przed rozpoczęciem historycznej odbudowy może pełnić funkcję  symbolicznego spoiwa w kanale komunikacji pomiędzy kulturą i sztuką, a mieszkańcami Wrocławia. Każda tego typu inicjatywa spotyka się z moim uznaniem i umacnia mnie w przekonaniu jakże wspaniałą historię dla przyszłych pokoleń napisze to miejsce, na mapie naszego Wrocławia
Paweł Rojek, prezes spółki Rafin

Wystawa dostępna będzie bezpłatnie przez miesiąc – do 30 października. Zaprezentuje prace artystów środowiska wrocławskiego i dolnośląskiego. W wystawie uczestniczy 155 twórców- członków ZPAP. Celem jest ukazanie dorobku artystów plastyków, których twórczość na stałe związana jest z regionem i Wrocławiem.

Organizatorzy tytułem i charakterem wystawy chcą demonstrować trwałą obecność oraz różnorodność sztuk plastycznych w mieście oraz nawiązać do historycznego znaczenia miejsca ekspozycji i jego długoletniej roli jako Galerii Biura Wystaw Artystycznych.

Dla Okręgu Wrocławskiego Związku Polskich Artystów Plastyków jest to ostatni moment na uczczenie swojego jubileuszu 75-lecia, którego nie można było przygotować wcześniej w innych znaczących instytucjach kultury Wrocławia ze względu na panującą pandemię i jej późniejsze konsekwencje
prezes Zarządu ZPAP prof. Kazimierz Pawlak

Marriott International Autograph Collection: Wrocław będzie miał hotel jakiego w Polsce jeszcze nie było

Pałac Hatzfeldów będzie hotelem. Nowy właściciel, wrocławski deweloper Rafin, poinformował we wrześniu 2022 r., że podpisano umowę z międzynarodową siecią Marriott International, na markę Autograph Collection z segmentu premium. Odbudowany Pałac Hatzfeldów będzie funkcjonował wg najwyższych standardów hotelowych na świecie.

Odbudowany Pałac Hatzfeldów będzie funkcjonował wg najwyższych standardów hotelowych na świecie, a rewitalizacja budynku będzie ściśle nadzorowane przez międzynarodowego partnera, zgodnie z autorskim, wspólnie przygotowanym projektem z segmentu premium.

W Pałacu Hatzfeldów spółka Rafin planuje zupełnie nową funkcję hotelową ze 149 pokojami, salą balową, konferencyjną, centrum spa, basenem i siłownią oraz garażem podziemnym, jednak jego wnętrza architekturą nawiązywać będą do historycznych oryginałów.

Spółka Raffin ma w swoim portfolio m.in. ukończone rewitalizacje Hotelu Europejskiego oraz Hotelu Piast, a obecnie realizuje odbudowę zabytkowego Hotelu Grand naprzeciw Dworca Głównego PKP. To właśnie po zakończeniu tego projektu Rafin rozpocznie realizację procesu projektowo-budowlanego dla Pałacu Hatzfeldów.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl