wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław – najświeższe wiadomości o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

14°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 03:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Kultura
  3. Narodowe Forum Muzyki
  4. Narodowe Forum Muzyki - program sezonu 2015/2016
Narodowe Forum Muzyki - program sezonu 2015/2016

Do sierpnia 2016 posłuchamy wielkich orkiestr (m.in. słynnych Wiedeńskich Filharmoników i London Symphony Orchestra), znakomitych solistów (Aleksandra Kurzak, Roberto Alagna) i utworów – prawdziwych the best of muzyki poważnej, a także jazzu (zaśpiewa Diane Reeves). Karnety i bilety w regularnej sprzedaży.

Reklama

W sali Narodowego Forum Muzyki występowali już w zeszłym roku Izraelscy Filharmonicy pod dyrekcją Zubina Mehty, wielkiej postaci światowej dyrygentury. – Ten wieczór rozpoczął cykl występów gościnnych orkiestr i dyrygentów, na których zapraszanie nie było wcześniej szans – podkreśla Andrzej Kosendiak, dyrektor Narodowego Forum Muzyki.

Gwiazdy sezonu 2015/2016

Będzie kogo posłuchać, bo do Wrocławia przyjadą zarówno wielkie orkiestry (Wiedeńscy Filharmonicy zagrają Schuberta 30 maja 2016 roku, Londyńczycy z kolei Mahlera 25 maja), jak i światowej sławy soliści – śpiewacy Aleksandra Kurzak i Roberto Alagna (6 sierpnia). Będą akcenty wrocławskie, bo sopranistka Aleksandra Kurzak tu się wychowała i zaczynała światową karierę.

O gwiazdach przeczytacie więcej tutaj.

Nie tylko klasyka, także jazz

W czterech salach Narodowego Forum Muzyki prezentowana będzie nie tylko muzyka poważna, także jazz i rozrywka, choć raczej nie rock’n’roll. – Nie wiem, czy to dobre miejsce na taki koncert – zastrzega Andrzej Kosendiak.

Piotr Turkiewicz, szef festiwalu Jazztopad zapowiada, że w dużej sali koncertowej w najbliższym sezonie posłuchamy m.in. wokalistkę Diane Reeves.

Sprzedaż karnetów

Bilety kupimy w kasie filharmonii bądź poprzez stronę internetową Narodowego Forum Muzyki. Melomani mogą nabyć karnet na cały sezon albo na trzy miesiące.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Głosuj na Wrocławski Budżet Obywatelski 2023. Otwiera się w nowej karcie
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl