wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław – najświeższe wiadomości o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

15°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 13:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Kultura
  3. Aktualności
  4. Makieta Wrocławia z hitowego serialu „Wielka woda” Netflixa trafiła do Hydropolis. Agnieszka Żulewska wylała na nią wcześniej kawę

Makieta Wrocławia z hitowego serialu „Wielka woda” Netflixa trafiła do Hydropolis. Agnieszka Żulewska wylała na nią wcześniej kawę

Mariola Szczyrba,

Serial „Wielka Woda” okazał się wielkim hitem Netflixa na całym świecie. Jego akcja rozgrywa się w 1997 r. podczas powodzi we Wrocławiu. Makietę miasta, na którą główna bohaterka (w tej roli Agnieszka Żulewska) wylała kawę, można zobaczyć we wrocławskim Hydropolis. Zobacz zdjęcia eksponatu w naszej galerii. Sprawdź też, w jakich godzinach centrum będzie czynne w okresie świątecznym.

Reklama

„Wielka Woda”, sześcioodcinkowy serial Netflixa w reżyserii Jana Holoubka i Bartłomieja Ignaciuka, podbił serca widzów na całym świecie. Tylko w pierwszym tygodniu wyświetlania zobaczyło go ponad 10 mln użytkowników platformy. Uroczysta, wrocławska premiera odbyła się 30 września 2022 roku, światowa - 5 października. Zdjęcia do serialu kręcono m.in. w rejonie Trójkąta Bermudzkiego, na Przedmieściu Oławskim. 

Makieta Wrocławia z serialu „Wielka woda”

„Wielka woda” opowiada historie kilku bohaterów na tle powodzi tysiąclecia w 1997 r. we Wrocławiu. Hydrolożka Jaśmina Tremer (Agnieszka Żulewska), przybywa do stolicy Dolnego Śląska, by pomóc w walce ze zbliżającym się żywiołem. Ściąga ją tutaj Jakub Marczak (Tomasz Schuchardt), ojciec jej dziecka, z którym od lat nie utrzymywała kontaktu i jednocześnie zastępca wojewody, działający w sztabie kryzysowym. Ze zdaniem młodej hydrolożki nie zgadzają się lokalni naukowcy, którzy bagatelizują zagrożenie dla Wrocławia. W pewnym momencie, podczas burzliwej dyskusji, zdenerwowana Jaśmina rozlewa kawę na makietę miasta, by uzmysłowić wszystkim, jaki kataklizm grozi stolicy regionu.  

To właśnie ta makieta Wrocławia trafiła jako eksponat do Centrum Edukacji Ekologicznej Hydropolis, mieszczącego się Na Grobli 17. Najwięksi fani serialu wskażą nawet miejsce, gdzie hydrolożka wylała swoją kawę. Eksponat znajdziemy w strefie Miasto i Woda.

Historia powodzi tysiąclecia w Hydropolis

– „Wielka Woda” to serial o niezwykłej historii mieszkańców Wrocławia, którzy bohatersko walczyli z żywiołem, ratując swoje miasto. Emocji towarzyszących bohaterom serialu możemy teraz doświadczyć w Hydropolis. Miejsce ekspozycji eksponatu nie zostało wybrane przypadkowo. Hydropolis we Wrocławiu to jedyne w Polsce centrum wiedzy o wodzie i jedno z nielicznych takich miejsc na świecie. Opowiada o życiodajnej substancji z różnych, fascynujących perspektyw – mówi Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

Fani „Wielkiej Wody” mogą w Hydropolis poszerzyć swoją wiedzę na temat powodzi tysiąclecia i dowiedzieć się, co było serialową fikcją, a co wydarzyło się naprawdę. W strefie Miasto i Woda, obok nowej makiety, znajduje się także satelitarna mapa Wrocławia, z wizualizacją powodzi tysiąclecia. Na multimedialnym ekranie można zobaczyć, jakie obszary Wrocławia zostały zalane w 1997 r. Z kolei przed wejściem do Hydropolis znajdziemy wystawę przygotowaną z okazji 25-lecia powodzi tysiąclecia.

Godziny otwarcia Hydropolis we Wrocławiu

Centrum Edukacji Ekologicznej Hydropolis czynne jest od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-18:00, natomiast w weekend w godz. 10:00-20:00. W okresie świąteczno-noworocznym będzie otwarte: w drugi dzień świąt, 26 grudnia od godz. 10:00 do 20:00, w sylwestra od godz. 10:00 do 17:00, w Nowy Rok od godz. 12:00 do 20:00 oraz 6 stycznia, w Trzech Króli w godz. 10:00-20:00.

Bilety na konkretny termin najłatwiej kupić na stronie: www.bilety.hydropolis.pl

Hydropolis na mapie Wrocławia:

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl