wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca logo

Będzie smacznie! Gastro Miasto w Browarze Mieszczańskim poleca się na weekend [15-17 LIPCA, PROGRAM]

Bartosz Moch,
lipcowa edycja Gastro Miasta w Browarze Mieszczańskim fot. Oleksandr Poliakovskyi - www.wroclaw.p
lipcowa edycja Gastro Miasta w Browarze Mieszczańskim

Wrocławianie już rozsmakowali się w propozycjach kulinarnych najlepszych szefów lokalnych kuchni, a lato w pełni. Czas na kolejną – tym razem bardzo muzyczną – odsłonę Gastro Miasto. Przed nami muzyczne spotkania, chill i raj dla smakoszy. Wszystko w weekend 15-17 lipca w Browarze Mieszczańskim przy ul. Hubskiej 44.

Premiery nowych dań, rozmowy z szefami kuchni i przegląd najlepszych lokalnych restauracji to nieodłączny element Gastro Miasto – imprezy organizowanej cyklicznie od 2018 r. W 2022 r. zaplanowano trzy edycje:

To prawdziwa gratka dla mieszkańców Wrocławia, turystów a przede wszystkim smakoszy i pasjonatów jedzenia. Po udanej, pierwszej w tym roku edycji, przyszedł czas na kolejną. Swoje specjały zaprezentuje ok. 20 restauracji i podmiotów gastronomicznych, dzięki którym poznamy kuchnie z całego świata. Do tego zapewniamy muzykę na żywo, strefę dzieci i wiele innych atrakcji
Maciej Koła, organizator Gastro Miasto

W 2022 roku impreza jest prowadzona pod hasłem: Niech żyje gastronomia!

Gastro Miasto 2022

Browar Mieszczański ul. Hubska 44 Zobacz Wydarzenie z serwisu go.wroclaw.pl

Jak smakuje Wrocław, czyli kulinarna podróż dookoła świata [PROGRAM]

Choć ideą Gastro Miasto są spotkania z gwiazdami lokalnej gastronomii, nie zabraknie orientalnych potraw i słodkości. Przed nami prawdziwy festiwal smaków we wszystkich odmianach. Macie ochotę na chrupiące Corndogi, BBQ w amerykańskim stylu, mistrzowską pizzę czy specjały kuchni hinduskiej?

Podczas 2. edycji wydarzenia skosztujecie specjałów:

Orzeźwiających napojów dostarczą:

O wielbicieli wina i piwa zadbają:

A podniebienia amatorów słodkości będzie rozpieszczać

Muzyczne wibracje i chill w Browarze

Podczas 2. edycji Gastro Miasto nie zabraknie pozytywnych dźwięków.

W piątkowy wieczór od 17.00-19.00 na scenie Gastro Miasto rozgości się znany bywalcom poprzednich edycji DJ Skipless. Między 19.00 a 21.00 zaplanowano LIVE Wojtka Kiełbasy – artysty, który łączy sceniczny żywioł z miłością do akustycznych dźwięków wyjątkową charyzmą. Od godziny 21.00 do północy ponownie będziemy bawić się przy rytmach, które zaserwuje DJ Skipless.

Sobotę uczestnicy Gastro Miasto rozpoczną z Muzyczną Strefą Radia RAM. Ulubionych dźwięków wrocławian będzie można posłuchać od 12.00 do 16.00.

Miedzy 16.00 a 18.00 będzie trwał koncert Oli Turoń, uczestniczki VI edycji programu „The Voice of Poland”, wyróżnionej w programie „Szansa na Sukces Opole 2021”, laureatki nagrody „30 kreatywnych Wrocławia”.

Galeria zdjęć

W godzinach 19.00-21.00 scenę przejmie Humble Buzz – trio z gatunku Indie Rock, laureat XIV Wrocławskiego Festiwalu Form Muzycznych. Na zakończenie wieczoru między 21.00 a północą zagra DJ Skipless.

W niedzielę również nie zabraknie muzycznych atrakcji:

Wrocław Nie Marnuje – także podczas Gastro Miasto 2022

W ślad za hasłem akcji prowadzonej we współpracy z Bankiem Żywności i Foodsharing Wrocław: „NIE WYRZUCAJ – PRZEKAŻ – PODZIEL SIĘ – NIE MARNUJ ŻYWNOŚCI” ewentualne nadwyżki smakowitości po Gastro Miasto zostaną przekazane do wrocławskich jadłodzielni.

Miasto wraz z Bankiem Żywności oraz Foodsharing Wrocław zachęcają restauracje, kawiarnie, piekarnie, cukiernie, sklepy i firmy cateringowe do tego, aby nie wyrzucały nadwyżek żywności lub produktów, które u nich pozostają. Gastro Miasto to również dobra okazja, żeby propagować idee niemarnowania jedzenia. Dlatego prosimy, aby nie wyrzucać do kosza nadwyżek jedzenia, a przekazać je wolontariuszom
Beata Flank, kierownik projektu z Departamentu Zrównoważonego Rozwoju UMW

Jedzenie można zostawiać:

Wolontariusze w każdą niedzielę wydarzenia (17.07, 21.08) ok. godz. 20.15 odbiorą nadwyżki jedzenia.

Galeria zdjęć

Więcej informacji o Gastro Miasto 2022 na stronie wydarzenia oraz na Facebooku.

Pogoda na weekend we Wrocławiu 15-17 lipca 2022

To będzie ostatni weekend z umiarkowaną temperaturą, przed prognozowaną na następny tydzień falą upałów. Sprawdźcie prognozę pogody we Wrocławiu na weekend 15-17 lipca 2022 roku.

Zobacz więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl