wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław – najświeższe wiadomości o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

8°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 12:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Kultura
  3. Aktualności
  4. Anna Ilczuk z Wrocławia w nowym serialu Netflixa „Pewnego razu na krajowej jedynce”. Data premiery, trailer

Annę Ilczuk, znaną ze świetnych kreacji w Teatrze Polskim we Wrocławiu oraz seriali „Świat według Kiepskich”, „Szadź” czy „Pierwsza miłość”, wkrótce zobaczymy w jednej z głównych ról w nowej produkcji Netflixa „Pewnego razu na krajowej jedynce”. Kiedy premiera? Zobacz też trailer serialu.

Reklama

Nowy serial Netflixa „Pewnego razu na krajowej jedynce”

Serial „Pewnego razu na krajowej jedynce” to kolejna polska produkcja Netflixa po takich hitach, jak „Wielka woda”, „Gang Zielonej Rękawiczki” czy „Gry rodzinne”. Jedną z głównych ról zagrała w niej pochodząca z Wrocławia Anna Ilczuk, a na ekranie partnerują jej m.in. Juliusz Chrząstowski, Łukasz Garlicki, Michał Sikorski i Maja Wolska.

„Pewnego razu na krajowej jedynce”. Kiedy premiera?

„Pewnego razu na krajowej jedynce” to komedia z wątkami kryminalnymi. „Grupa podróżujących razem ludzi omyłkowo odjeżdża samochodem złodzieja, który rusza za nimi w pościg, aby odzyskać zrabowane z banku i ukryte w bagażniku pieniądze” – czytamy w opisie serialu. Dodajmy, że grupa nieznajomych jest skonfliktowana, a w bagażniku znajdują 2 mln zł, których nie chcą oddać.

Za reżyserię odpowiadają Grzegorz Jaroszuk i Jakub Piątek, autorką scenariusza jest Dorota Trzaska. Premiera serialu 1 grudnia w Netflixie.

Trailer serialu „Pewnego razu na krajowej jedynce”. Zobacz!

Kim jest Anna Ilczuk?

Anna Ilczuk to bez wątpienia jedna z najciekawszych i najbardziej wyrazistych aktorek pochodzących z naszego miasta. Absolwentka PWST we Wrocławiu. Pierwsze kroki w karierze stawiała pod koniec lat 90. jako statystka w magazynie śledczym Fajbusiewicza. Później mogliśmy ją oglądać na scenie teatru Ad Spectatores we Wrocławiu, a następnie Teatru Polskiego, gdzie stworzyła niemal 30 ról, m.in.: w spektaklach Jana Klaty, Moniki Pęcikiewicz, Krystiana Lupy, Michała Borczucha, Krzysztofa Garbaczewskiego i Michała Zadary.

Za kreację w przedstawieniu „Utwór o Matce i Ojczyźnie” w reż. Jana Klaty otrzymała Nagrodę im. Jana Świderskiego w XVII Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej. W 2017 r. dołączyła do zespołu Teatru Powszechnego we Warszawie.

W kinie mogliśmy ją oglądać m. in. w „Sali samobójców”, „Różyczce” czy filmie „Ptaki śpiewają w Kigali”. Największą popularność przyniosły jej jednak role w serialach – „Świat według Kiepskich” i „Pierwsza miłość”.

Zobacz też: Świat według Kiepskich. Kawał historii Wrocławia, kawał historii Polski i milion, który leżał na ulicy

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl