wroclaw.pl Komunikacja we Wrocławiu – ceny biletów, rozkłady jazdy, inwestycje Komunikacja logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 21°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Zwiększenie bezpieczeństwa pieszych

Redakcja www.wroclaw.pl,
Piesi we Wrocławiu Pexels
Piesi we Wrocławiu

Wszyscy jesteśmy pieszymi. Chodzenie to podstawowa i popularna forma transportu we wszystkich społeczeństwach na świecie. Praktycznie każda podróż tak się zaczyna i kończy. Dlatego miasto Wrocław podejmuje działania w celu poprawy bezpieczeństwa tych niechronionych uczestników ruchu.

Reklama

Uspokajanie ruchu

Uspokajanie ruchu drogowego we Wrocławiu prowadzone jest od kilku lat. Działania podejmowane w tej kwestii poprzedzone są analizami takimi jak badania prędkości czy konsultacje z mieszkańcami i radami osiedli. Wszystko po to, aby ograniczyć liczbę i ciężkość wypadków, umożliwić wszystkim użytkownikom łatwe osiągnięcie celu podróży oraz ograniczyć hałas i zanieczyszczenia środowiska.

Podstawą uzyskania takiego efektu jest ograniczenie prędkości i ilości pojazdów do nieszkodliwych rozmiarów (w praktyce do 30 km/h). Zamierzony efekt uzyskuje się między innymi poprzez:

Doświetlanie przejść dla pieszych

Jest to jeden ze sposobów na zwiększanie bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych. Obecnie wszystkie nowe przejścia dla pieszych są standardowo doświetlane. 

W związku z tym, że przez wiele lat ten element wyposażenia przejścia dla pieszych nie był obowiązkowy, wciąż jeszcze wiele przejść dla pieszych nie jest wystarczająco oświetlonych. Co roku Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta realizuje zadanie polegające na doświetlaniu przejść w kolejnych lokalizacjach.

Niewystarczająco doświetlone przejścia dla pieszych można zgłaszać do Wydziału Inżynierii Miejskiej na adres: wim(at)um.wroc.pl 

Budowa azyli dla pieszych

Przejścia dla pieszych poza strefami uspokojonego ruchu, które nie są objęte nadzorem sygnalizacji świetlnej, sukcesywnie wyposażamy w azyle.

Azyle to jeden z podstawowych elementów zwiększających bezpieczeństwo na przejściu dla pieszych. Jakie korzyści dają azyle?

Reklama
Zobacz więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl