wroclaw.pl strona główna Komunikacja we Wrocławiu – ceny biletów, rozkłady jazdy, inwestycje Komunikacja - strona główna

Infolinia 71 777 7777

4°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Komunikacja
  3. Po tragedii na rondzie Reagana we Wrocławiu. Miejsce wypadku wygląda dramatycznie. Co dalej z przejściem podziemnym? [ZDJĘCIA]

Wejście do przejścia podziemnego na rondzie Reagana, w które w niedzielę (20.11.) późnym wieczorem wjechał autobus, wygląda przerażająco: zniszczone schody, balustrady, ściany… Obok palą się znicze – w wypadku zginął kierowca autobusu, a dwie inne osoby zostały poszkodowane. Kiedy przejście zostanie wyremontowane? Oto szczegóły.

Reklama

Prokuratura nadal bada miejsce wypadku, w procesie bierze udział również Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego.

- Dopiero, kiedy czynności się zakończą, będziemy mogli szczegółowo ocenić szkody, ustalić zakres prac, oszacować wartość zamówienia i wyłonić wykonawcę, który doprowadzi tę część przejścia do użytkowania. Nie możemy wobec tego podać dokładnej daty, od kiedy znowu będzie można korzystać z przejścia. Przewidujemy, że będzie to już przyszły rok – informuje Klaudia Piątek, rzeczniczka prasowa Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu.

- Co istotne, w pierwszej kolejności na pewno przystąpimy do prac porządkowych - jak tylko otrzymamy na to zgodę prokuratury. Posprzątamy teren: usuniemy luźne elementy, zniszczone balustrady, zabezpieczymy instalację elektryczną oraz zabezpieczymy przejście w taki sposób, aby teren był bezpieczny dla wszystkich użytkowników – dodaje rzeczniczka prasowa.

Wypadek na Rondzie Reagana. Co najbardziej zostało zniszczone?

  • balustrady wraz z pochwytami,
  • cokół żelbetowy pod balustradą,
  • okładziny schodów oraz ścian,
  • elektroniczne tablice informacyjne.

Zobaczcie najnowsze zdjęcia z Ronda Reagana:

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl