wroclaw.pl strona główna Komunikacja we Wrocławiu – ceny biletów, rozkłady jazdy, inwestycje Komunikacja - strona główna

Infolinia 71 777 7777

-4°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: poniżej normy

Dane z godz. 00:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Komunikacja
  3. Wymiana rozjazdów przy ul. Powstańców Śląskich, remonty i wyścigi konne. Zmiany w komunikacji miejskiej
W najbliższy weekend kilka inwestycji wpłynie na kursowanie autobusów i tramwajów komunikacji miejskiej / zdjęcie ilustracyjne fot. Oleksandr Poliakovskyi/www.wroclaw.pl
W najbliższy weekend kilka inwestycji wpłynie na kursowanie autobusów i tramwajów komunikacji miejskiej / zdjęcie ilustracyjne

W najbliższy weekend pasażerów wrocławskiej komunikacji miejskiej czeka kilka zmian w rozkładach jazdy. Rusza ostatni etap wymiany rozjazdów przy ul. Powstańców Śląskich, dobiega końca remont jednej z ulic na zachodzie miasta, a na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych – Partynice odbywa się najważniejsza impreza sezonu. Sprawdź, jakie zmiany w komunikacji miejskiej będą obowiązywać w najbliższych dniach!

Reklama

Wymiana rozjazdów przy zajezdni Borek. Do kiedy potrwa?

Już w sobotę, 3 września, rozpoczyna się ostatni etap wymiany rozjazdów przy zajezdni tramwajowej Borek. Oznacza to konieczność wprowadzenia tymczasowych zmian w rozkładach jazdy tramwajów, które kursują przez torowisko na ul. Powstańców Śląskich.

Zmiany obejmują linie tramwajowe 7 i 17. Uruchomiona zostanie również zastępcza linia autobusowa 702. Szczegóły znajdziecie poniżej.

  • Tramwaje linii 17 zostaną skierowane od ulicy Powstańców Śląskich przez Aleję Hallera i ulicę Grabiszyńską do pętli przy Cmentarzu Grabiszyńskim,
  • Tramwaje linii 7 zostaną skierowane od ulicy Powstańców Śląskich przez Aleję Hallera do pętli Grabiszynek.

Koniec prac na ul. Jarnołtowskiej. Które linie pojadą inaczej?

W czwartek, 1 września, rozpoczął się końcowy etap prac przy ul. Jarnołtowskiej, gdzie układana jest nowa nawierzchnia. Zakończenie inwestycji zaplanowano na 3 września.

Wtedy to autobusy linii 109 i 249 powrócą na stałe trasy przejazdu. Obecnie zostały one nieco skrócone.

Wielka Wrocławska na Partynicach. Jak kursować będą autobusy?

Przed nami najważniejsza impreza sezonu 2022 na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych – Partynice.

W związku z tym, pasażerów czekają zmiany w rozkładach jazdy autobusów linii 113 i 612.

  • Autobusy linii 612 na odcinku Krzyki – Bielany Wr. – Krzyki będą kursowały według specjalnych rozkładów jazdy, z częstotliwością: co około 60 minut w godz. 6.00-12.00, co około 15 minut w godz. 12.00-19.00 i co około 60 minut w godz. 19.00-23.00.
  • Dodatkowo, autobusy linii 113 będą kursowały z częstotliwością: co około 30 minut w godz. 5.00-12.00, co około 15 minut w godz. 12.00-19.00 i co około 30 minut w godz. 19.00-23.00.

Zmiany w kursowaniu linii strefowych. Zobacz, których?

Od 1 września inaczej kursują również dwie linie strefowe – 908 i 930. W godzinach porannego i popołudniowego szczytu komunikacyjnego linia 908 będzie ponownie kursowała co około 15 minut na swojej stałej trasie, a linia 930 ma zmienioną trasę przejazdu.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl