wroclaw.pl strona główna Komunikacja we Wrocławiu – ceny biletów, rozkłady jazdy, inwestycje Komunikacja - strona główna

Infolinia 71 777 7777

8°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 07:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Komunikacja
  3. Uwaga, remont torowiska przy Borowskiej! Tramwaje pojadą innymi trasami. Sprawdź szczegóły
Uwaga, remont torowiska przy Borowskiej! Tramwaje pojadą innymi trasami. Sprawdź szczegóły

Od soboty 11 marca przez tydzień będzie remontowane torowisko tramwajowe na ul. Borowskiej we Wrocławiu. Z tego powodu tramwaje linii 8, 9, 15, 31 i 32 będą miały zmienione trasy. Na odcinku Dworzec Główny - Gliniana/Gajowa - Dworzec Główny zostaną uruchomione kursy okresowej linii autobusowej nr 708.

Reklama

W sobotę 11 marca rozpocznie się remont torowiska przy ul. Borowskiej we Wrocławiu w okolicy przystanku „Dworzec Autobusowy”. Tramwaje pojadą innymi trasami. Jakie będą objazdy?

Remont torowiska przy Borowskiej. Tramwaje pojadą objazdami

Tramwaje linii 8 zostaną skierowane objazdem w obu kierunkach od ulicy Piotra Skargi przez ulicę Teatralną, Świdnicką, Piłsudskiego, Małachowskiego, Pułaskiego do ulicy Hubskiej z pominięciem przystanków: „Wzgórze Partyzantów”, „Dworzec Autobusowy”, „Joannitów” i „Gajowa”.

Tramwaje linii 9 zostaną skierowane objazdem w obu kierunkach od ulicy Sienkiewicza przez ulicę Wyszyńskiego, most Pokoju, plac Społeczny, plac Wróblewskiego, ulicę Pułaskiego, Hubską i Glinianą do ulicy Dyrekcyjnej z pominięciem przystanków: „pl. Bema”, „Hala Targowa”, „pl. Nowy Targ”, „Galeria Dominikańska”, „Wzgórze Partyzantów”, „Dworzec Główny” i „Dworzec Autobusowy”.

Tramwaje linii 15 zostaną skierowane objazdem w obu kierunkach od ulicy Piłsudskiego przez ulicę Małachowskiego, Pułaskiego, Hubską i Glinianą do ulicy Dyrekcyjnej z pominięciem przystanków: „Dworzec Główny (Stawowa)” i „Dworzec Autobusowy”.

Tramwaje linii 31 i 32 zostaną skierowane objazdem w obu kierunkach od ulicy Piłsudskiego przez ulicę Małachowskiego, Pułaskiego do ulicy Hubskiej z pominięciem przystanków: „Dworzec Główny (Stawowa)”, „Dworzec Autobusowy”, „Joannitów” i „Gajowa”.

Okresowa linia autobusowa nr 708

Na odcinku Dworzec Główny - Gliniana/Gajowa - Dworzec Główny zostaną uruchomione kursy okresowej linii autobusowej nr 708, która będzie kursowała z częstotliwością:

w dni robocze

  • od około godziny 4:50 do około godziny 6:00 co 7,5 minuty;
  • od około godziny 6:00 do około godziny 9:00 co 6 minut;
  • od około godziny 9:00 do około godziny 20:00 co 7,5 minuty;
  • od około godziny 20:00 do około godziny 23:30 co 10 minut.

w soboty i niedziele

  • od około godziny 5:00 do około godziny 23:30 co 10 minut.

Bilety jednorazowe i okresowe w terminie 11-17.03.2023 r.

Pasażerowie, którzy skasowali bilet jednorazowy w tramwaju linii 8, 9, 15, 31 lub 32 będą mogli kontynuować podróż autobusami linii 708.

Powyższa zasada również będzie obowiązywała w kierunku powrotnym. Skasowany bilet będzie zachowywał ważność nie dłużej niż przez 90 minut.

Celem przypomnienia, pasażerowie posiadający bilet na daną linię okresową mogą podróżować:

  • wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie przed remontem;
  • wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie która kursuje objazdem podczas remontu.

Tramwaje linii 8, 9, 15, 31 i 32 powrócą na ulicę Borowską i przystanek „Dworzec Autobusowy” 18 marca 2023 roku (sobota).

Źródło: materiały prasowe

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl