wroclaw.pl strona główna Komunikacja we Wrocławiu – ceny biletów, rozkłady jazdy, inwestycje Komunikacja - strona główna

Infolinia 71 777 7777

-1°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: poniżej normy

Dane z godz. 09:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
 1. wroclaw.pl
 2. Komunikacja
 3. Uwaga! Od soboty na ul. Ruskiej kolejne utrudnienia

Uwaga! Od soboty 18 listopada na ul. Ruskiej kolejne prace, utrudnienia w ruchu i zmiany w komunikacji

Bartosz Moch,

Ul. Ruska po awarii wodociągowej, samochody jeżdżą buspasem, dwa pasy wyłączone z ruchu, trwają prace Redakcja www.wroclaw.pl
Ul. Ruska po awarii wodociągowej, samochody jeżdżą buspasem, dwa pasy wyłączone z ruchu, trwają prace

Awaria wodociągowa na ul. Ruskiej. Po usunięciu awarii wodociągowej (ul. Ruska 43) MPWiK S.A. przystępuje do prac związanych z odtworzeniem nawierzchni. Dlatego od soboty (18 listopada 2023 r.) godz. 5.00 do środy (22 listopada 2023 r.) godz. 5.00 w tym rejonie będą występować utrudnienia komunikacyjne. Zobaczcie szczegóły!

Reklama

Awaria wodociągowa - ul. Ruska

Na skutek awarii rurociągu DN350 uszkodzeniu uległa ulica Ruska, która została podmyta przez wyciek. O awarii wodociągowej na Ruskiej pisaliśmy tutaj. Do odtworzenia jest więc nie tylko fragment jezdni, gdzie wykonany został wykop, ale znacznie większy obszar – ok. 30 metrów, zarówno na prawym, jak i lewym pasie.

– W pierwszej kolejności będziemy musieli zdjąć stary asfalt, następnie znajdującą się pod nim kostkę brukową, a także wyciąć stare szyny tramwajowe biegnące pod asfaltem. Dopiero wówczas wykonamy zagęszczenie gruntu, nową podbudowę drogi, położymy betonowe krawężniki, a następnie – ułożymy trzy warstwy asfaltu – informuje Martyna Bańcerek, rzecznik prasowy MPWiK S.A. we Wrocławiu.

Galeria zdjęć

Ul. Ruska - utrudnienia od soboty 18 listopada

Wszystkie te prace – ze względów technologicznych i bezpieczeństwa – wymagają zamknięcia dwóch pasów jezdni ul. Ruskiej. W tym czasie ruch samochodowy będzie odbywał się po buspasie. Z kolei ruch tramwajowy, a także autobusowy zostanie skierowany objazdem.

– Przepraszamy za utrudnienia. Będziemy robić wszystko, co w naszej mocy, aby prace zakończyły się jak najszybciej. Jednak zakres prac wymaga bezdeszczowej pogody, dlatego termin może ulec wydłużeniu z przyczyn od nas niezależnych – dodaje Martyna Bańcerek.

Remont na ul. Nowy Świat i awaria na ul. Ruskiej – zmiany w kursowaniu MPK Wrocław

MPK Wrocław informuje, że w związku z koniecznością przeprowadzenia planowanych prac remontowych na ul. Nowy Świat (18-19 listopada), a także trwającymi pracami nad usunięciem awarii wodociągowej na ul. Ruskiej, wystąpią następujące zmiany w organizacji ruchu i komunikacji tramwajowej oraz autobusowej.

W dniach 18 - 19 listopada (komunikacja tramwajowa):

 • Linia 6 będzie kursować zgodnie z rozkładem jazdy w kierunku Krzyków (przez pl. Dominikański), w kierunku Kromera bez zmian.
 • Linia 7 w kierunku Kleciny kursować będzie od przystanku Dubois przez ul. Dubois, most Mieszczański, Jagiełły, most Sikorskiego, pl. Jana Pawła II, pl. Orląt Lwowskich, Podwale do przystanku Renoma i dalej po stałej trasie. W kierunku Poświętnego bez zmian.
 • Linie 3, 10, 12, 13 w kierunku, odpowiednio, Księża Małego/Biskupina/Sępolna/Stadionu Olimpijskiego od pl. Jana Pawła II przez pl. Orląt Lwowskich, Podwale, pl. Teatralny, Teatralną, Skargi do Galerii Dominikańskiej i dalej po stałych trasach. W przeciwnych kierunkach bez zmian.
 • Linia 18 prowadząca na Gaj będzie kursować od Dmowskiego przez most Sikorskiego, pl. Jana Pawła II, pl. Orląt Lwowskich, Podwale, pl. Teatralny, Teatralną i dalej po stałej trasie. W przeciwnym kierunku bez zmian.

Na czas trwania prac prowadzonych przez MPWiK na ul. Ruskiej od soboty 18 listopadawprowadzone zostają zmiany w komunikacji autobusowej. Linie autobusowe 132, 142 orazlinie autobusowe nocne 243, 245 i 253, kursujące w kierunku Kromera, Paprotnej i Petrusewicza zostają wycofane z ul. Ruskiej.

 • Linia 132 w kierunku Kromera kursować będzie od pl. Jana Pawła II przez Podwale, Most Sikorskiego, Mostową, Jagiełły, Mosty Mieszczańskie, Dubois, Drobnera i dalej po trasie. W przeciwnym kierunku bez zmian.
 • Linia 142, w kierunku Paprotnej prowadzić będzie od pl. Jana Pawła II przez Podwale, Most Sikorskiego, Mostową, Jagiełły, Mosty Mieszczańskie, Kurkową i dalej po trasie. W przeciwnym kierunku bez zmian.
 • Linie nocne 243, 245 i 253 w kierunku Petrusewicza od pl. Jana Pawła II kursować będą przez Podwale, Most Sikorskiego, Mostową, Jagiełły, Mosty Mieszczańskie, Dubois, Pomorska, mosty Pomorskie, Nowy Świat, Kazimierza Wielkiego i dalej po trasie. W przeciwnych kierunkach bez zmian.

Powyższe trasy powodują zmianę słupka autobusowego na pl. Jana Pawła II z 10502 na 10535. Dodatkowo, do 1 grudnia 2023 r. włącznie, przystanek autobusowy "Rynek" (zlokalizowany przy torowisku ul. Nowy Świat) dla linii K, 132, 142, 247, 248 i 257 zostaje przeniesiony na jezdnię na wysokości przystanku tramwajowego, tj. na ul. Nowy Świat (pomiędzy skrzyżowaniem z ul. Cieszyńskiego a ul. Świętego Mikołaja).

Zmiany na ul. Nowy Świat od poniedziałku 20 listopada

Prace związane z wymianą krzyża w zwrotnicy tramwajowej w ul. Nowy Świat planowo zakończą się 19 listopada 2023 r. Od poniedziałku, 20 listopada, zachodzą więc następne zmiany w organizacji ruchu związane z powrotem tramwajów na ul. Nowy Świat.

 • Tramwaje linii 6, 7 i 18 wracają na swoje aktualne trasy, a więc kierowane są objazdem z wyłączeniem ul. Ruskiej, na której nadal trwać będą prace.
 • Linie 3 i 12 w kierunku Księża Małego/Sępolna od pl. Jana Pawła II pojadą objazdem przez Podwale, most Sikorskiego, Mostową, Jagiełły, Mosty Mieszczańskie, Dubois, Pomorska, mosty Pomorskie, Nowy Świat, Kazimierza Wielkiego i dalej po swojej trasie. W przeciwnych kierunkach bez zmian.
 • Linia 10 w kierunku Biskupina kursować będzie od pl. Jana Pawła przez pl. Orląt Lwowskich, Podwale, pl. Teatralny, Teatralną, Skargi do Galerii Dominikańskiej i dalej po stałej trasie. W przeciwnym kierunku bez zmian.
 • Trasa linii 13 w kierunku Stadionu Olimpijskiego od pl. Jana Pawła II prowadzić będzie przez pl. Orląt Lwowskich, Podwale, pl. Teatralny, Teatralną, Skargi do Galerii Dominikańskiej i dalej po stałej trasie. W przeciwnym kierunku bez zmian.

– Prosimy o uwzględnienie powyższych informacji w planowaniu swoich podróży. Za wszelkieutrudnienia serdecznie przepraszamy i dziękujemy za wyrozumiałość. O ewentualnych zmianachMPK Wrocław będzie informować niezwłocznie poprzez swoje kanały komunikacyjne – podkreśla miejski przewoźnik.

Szczegółowe informacje dot. zmian w kursowaniu MPK od 18 listopada - Nowy Świat, Ruska znajdziecie w załączniku PDF.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl