wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

1°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: niekorzystna

Dane z godz. 10:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
 1. wroclaw.pl
 2. Dla mieszkańca
 3. Woda na Ruskiej. Trwają prace nad usunięciem awarii [AKTUALIZACJA]
Prace nad naprawą uszkodzenia rury na ul. Ruskiej, zdarty asfalt na ulicy Magda Pasiewicz
Prace nad naprawą uszkodzenia rury na ul. Ruskiej, zdarty asfalt na ulicy

15 listopada po południu pękła rura i zalała ulicę Ruską. Mieszkańcy muszą liczyć się z brakiem wody, pasażerowie tramwajów – z objazdami. Utrudnienia dotyczą także kierowców. Prace kontynuowane są w czwartek 16 listopada. Zobacz szczegóły.

Reklama

Woda na Ruskiej. Trwają prace nad usunięciem awarii [AKTUALIZACJA]

 • Ponad 3 tygodnie temu [Czwartek, 16/11/2023]
  • 18:16
   Do mieszkań wróciła już woda

   - Udało się naprawić dużą rurę wodociągową DN350 i do mieszkań wróciła woda - mówi Martyna Bańcerek, rzeczniczka prasowa MPWiK we Wrocławiu.

   Jak informuje Centrum Zarządzania Kryzysowego, ruch tramwajowy jest jeszcze wstrzymany.

  • 15:30
   Kształtka już jest, ale to jeszcze nie koniec
   Kształtka, która była potrzebna, by połączyć rury o różnych przekrojach, dotarła już na miejsce, ale zamontowanie jej nie jest ostatnim zadaniem ekipy zmagającej się z awarią. 
    
   - Po połączeniu rur odbędzie się test szczelności i płukanie sieci. Jeśli wszystko pójdzie dobrze,  będziemy mogli włączyć wodę - mówi Martyna Bańcerek, rzeczniczka wrocławskiego MPWiK. 
    
   To jeszcze nie wszystko, bo potem ekipa będzie prowadzić prace porządkowe.
    
   Tramwaje nadal będą kursować objazdami, ponieważ konieczne jest sprawdzenie stanu torowiska po zalaniu. Odtworzenie nawierzchni jezdni potrwa kilka dni, dlatego w rejonie wciąż mogą występować utrudnienia w ruchu. 
  • 12:39
   Awaria sieci przy ul. Ruskiej. Wody nie będzie co najmniej godziny 18

   Fragment uszkodzonej rury wodociągowej przy ul. Ruskiej został już wymieniony, jednak pojawiła się dodatkowa komplikacja.
   - Okazało się, że przekrój usuniętej rury nie był na obu jej końcach taki sam, dlatego ekipa musi poczekać, aż na miejsce zostanie przywieziona nietypowa kształtka. Zamontowanie jej pozwoli zakończyć prace i włączyć wodę - powiedziała nam Martyna Bańcerek, rzeczniczka prasowa MPWiK.

   Z powodu tej przeszkody, wody nie będzie co najmniej do godziny 18.

  • 09:52
   Ale wykop! Zobacz, jak wyglądają prace przy awarii na Ruskiej

   Tak sytuacja przy ul. Ruskiej wyglądała w czwartek przed godziną 10. 

   Galeria zdjęć

  • 08:31
   Tramwaje nadal jeżdżą objazdami

   Ze względu na awarię tramwaje linii 3, 10, 12 i 13 kursujące w kierunku pl. Dominikańskiego podobnie jak wczoraj jeżdżą objazdem od pl. Jana Pawła II przez most Sikorskiego, Jagiełły, Dubois, most Pomorski, Nowy Świat do przystanku Rynek, bez pominięcia przystanku.

   Zmiany będą obowiązywać do czasu usunięcia awarii przez MPWiK.

  • 08:10
   Czwartek: prace trwały do świtu, ale na tym nie koniec
   Brygada  MPWiK pracowała nad usunięciem awarii wodociągowej przy ul. Ruskiej przez całą noc.
    
   - Przez trudne warunki (pod asfaltem znajdowała się stara kostka brukowa i stare szyny tramwajowe, które trzeba było usunąć) i rodzaj awarii trzeba było zrobić wykop o długości 10 m i szerokości 4 m. Ekipie udało się dotrzeć do uszkodzonego wodociągu. Rura DN350 pękła wzdłuż na odcinku 3 metrów - mówi Martyna Bańcerek, rzecznik prasowy MPWiK.
    
   Trwa szalowanie wykopu, a potem brygada MPWiK przystąpi do usuwania uszkodzonego fragmentu rurociągu i zastąpi go nowym. 
    
   - Wszelkie prace muszą być wykonywane z wyjątkową precyzją, bo przy uszkodzonej rurze, jest kolejna i musimy na nią uważać, by nie doszło do kolejnej awarii - mówi Martyna Bańcerek. 
    
   Jak informuje MPWiK, wiadomo już, że awarii nie da się usunąć do godziny 10, jak zakładano wczoraj. Naprawy potrwają prawdopodobnie co najmniej do godziny 14. 
    
   Beczkowóz z wodą został podstawiony przy ul. Ruska 46.

    

    

 • Ponad 3 tygodnie temu [Środa, 15/11/2023]
  • 20:56
   To będzie długa noc przed specjalistami

   – Nasza brygada kolejną godzinę pracuje nad usunięciem awarii przy ul Ruskiej. Po zerwaniu warstwy asfaltu okazało się, że pod nim znajduje się kostka, a w niej stare szyny tramwajowe. Kostkę trzeba było rozbić, stare szyny wyciąć. By dostać się do rury wykonano już prawie dwumetrowy wykop. Trzeba go jednak poszerzyć, bo wciąż nie widać uszkodzenia. To będzie długa noc przed naszymi specjalistami. Oby tylko nie rozpadał się deszcz i nie opóźnił prac. Trzymajcie kciuki! Jeszcze raz przepraszamy za utrudnienia – informuje Martyna Bańcerek, rzecznik prasowy MPWiK S.A.

   Galeria zdjęć

    

  • 16:53
   Ruch samochodowy na ul. Ruskiej jest puszczony lewym pasem jezdni i buspasem. Prawy pas jest wygrodzony
  • 16:15
   Zdjęcia ulicy Ruskiej z godziny 16:00 - prace wciąż trwają

   Galeria zdjęć

  • 15:50
   Tramwaje wciąż objazdami

   Aleksander Hutyra, MPK Wrocław: — Tramwaje linii 3, 10, 12 i 13 kursujące w kierunku pl. Dominikańskiego zostały skierowane objazdem od pl. Jana Pawła II przez most Sikorskiego, Jagiełły, Dubois, most Pomorski, Nowy Świat do przystanku Rynek, bez pominięcia przystanku. Zmiany będą obowiązywać do czasu usunięcia awarii przez MPWiK.

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl