4. Szybkie zwroty akcji i ostrzeżenia meteorologiczne pierwszego stopnia – w weekend pogoda nas zaskoczy

Do soboty pogoda będzie raczej stabilna: deszczowo we Wrocławiu, śnieżnie w górach. Raczej zimno i nieprzyjemnie. Ale w nocy z soboty na niedzielę meteorolodzy zapowiadają intrygującą pogodową zmianę.

Pogoda – piątek 17 listopada

– Późnym popołudniem spodziewamy się we Wrocławiu niewielkich opadów deszczu – mówi synoptyk Anna Woźniak z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

W najcieplejszym momencie dnia temperatura wynosiła w mieście 5 stopni Celsjusza. Po południu temperatura zaczęła spadać, aż w nocy osiągnie 1–2 stopnie.

Na Przedgórzu Sudeckim może za to padać deszcz ze śniegiem. W Sudetach śnieg. Nie będą to duże opady, do 2–3 centymetrów. Wiatr będzie słaby, momentami porywisty.

Za to w nocy z piątku na sobotę bądźcie przygotowani na duże opady śniegu. Na wysokości powyżej 600 m n.p.m. może spaść w nocy nawet 10 centymetrów śniegu.

Pogoda – sobota 18 listopada

W sobotę nad miastem nadal będą wisieć szare chmury, choć można też wyglądać przejaśnień. Temperatura wyniesie maksymalnie 4 stopnie Celsjusza.

W nocy z sobotę na niedzielę niewielkie przejaśnienia i zimno. Temperatura w okolicy 0 stopni Celsjusza.

Na Przedgórzu Sudeckim temperatura podobna, ale popada.

Za to w nocy z soboty na niedzielę uważajcie w Kotlinie Kłodzkiej. Opady deszczu i spadek temperatury do -3 stopni Celsjusza sprawi, że drogi będą śliskie.

– Jakie dokładnie będą warunki, warto sprawdzić w sobotę, bo sytuacja pogodowa w tym regionie jest bardzo dynamiczna – mówi Anna Woźniak.

Pogoda – niedziela 19 listopada

I będzie niespodzianka – nagłe ocieplenie. We Wrocławiu należy się spodziewać 7 stopni Celsjusza, wiatr umiarkowany, momentami porywisty.

Pogórze Sudeckie w niedzielę będzie najcieplejszym regionem w Polsce. Na termometrach zobaczymy 8–10 stopni Celsjusza. Jeśli będzie padać, to już tylko deszcz.