wroclaw.pl strona główna Komunikacja we Wrocławiu – ceny biletów, rozkłady jazdy, inwestycje Komunikacja - strona główna

Infolinia 71 777 7777

14°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 17:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
 1. wroclaw.pl
 2. Komunikacja
 3. Strajk rolników na Dolnym Śląsku - RELACJA LIVE

Strajk rolników: blokady dróg i utrudnienia we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku 12 lutego - RELACJA LIVE

Mariola Szczyrba, Mirosława Kuczkowska,

Ogólnopolski strajk rolników trwa od piątku (9 lutego) na terenie całej Polski. Setki ciągników blokuje drogi, m.in. we Wrocławiu (przy al. Jana III Sobieskiego) i w wielu innych miejscach na Dolnym Śląsku. Trudna sytuacja drogowa pogorszyła się dodatkowo w związku z wysokim stanem wód na Widawie i zalaną ul. Wilczycką od strony Swojczyc. Prezydent Wrocławia zapowiedział, że w sprawie wygaszania protestu rolników zwróci się do Wojewody Dolnośląskiego i komendanta wrocławskiej policji. Sprawdź, gdzie występują utrudnienia na drogach.

Reklama

Strajk rolników w Polsce rozpoczął się w piątek 9 lutego o godz. 10.00 i - według zapowiedzi - ma potrwać do 19 lutego. Cel protestów to unormowanie handlu z Ukrainą, sprzeciwu wobec wdrożenia „Zielonego Ładu” i ograniczeń handlu zwierzętami w Polsce.

Na drogach w wielu miejscach kraju, w tym również we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku pojawiły się setki ciągników, które częściowo blokowały ruch. W poniedziałek 12 lutego strajk ma być kontynuowany. Policja apeluje, żeby śledzić komunikaty o utrudnieniach w ruchu. 

Strajk rolników we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku 12 lutego - RELACJA LIVE

 • Ponad 2 tygodnie temu [Poniedziałek, 12/02/2024]
  • 15:30
   Korki na al. Sobieskiego i Wschodniej Obwodnicy Wrocławia. Policja apeluje

   Protest rolników wciąż trwa, zaczęły się godziny szczytu. Policja apeluje o zachowanie ostrożności na drodze i wybór objazdów. "W związku z występującymi utrudnieniami w ruchu apelujemy o wybór alternatywnych tras oraz bezwzględne stosowanie się do poleceń obecnych na miejscu policjantów" - piszą mundurowi.

   Korki tworzą się przy:

   • Węźle DW372 i DW368 (skrzyżowanie dawnej DK8 z Wschodnią Obwodnicą Wrocławia – Łącznik Długołęka);
   • Wschodniej Obwodnicy Wrocławia - od ronda w miejscowości Kiełczówek przez rondo Popiełuszki do ronda w miejscowości Łany – ciągły przejazd w obu kierunkach;
   • al. Jana III Sobieskiego we Wrocławiu - na wysokości restauracji KFC – na jezdni w obu kierunkach.

   Proponowane trasy objazdów w związku z utrudnieniami w ruchu:

   • ul. Sobieskiego (kierunek Długołęka) i skrzyżowanie dróg Mirków/Długołęka - zjazd z ul. Sobieskiego w ul. Kowalską (kierunek Swojczycze), Wilczyce, Kiełczów, Piecowice, Bielawa, Raków, Borowa; 
   • ul. Sobieskiego (kierunek Wrocław) - zjazd w miejscowości Długołęka w kierunku miejscowości Szczodre, Domaszczyn, Łącznik Długołęka, A8 - zjazd ul. Żmigrodzka;
   • rondo Kiełczówek / rondo Łany - objazd: od strony Siechnic - wyjazd Dobrzykowice, Kiełczówek, Wilczyce, Piecowice, Raków. Powrót w odwrotnym kierunku.
  • 12:30
   Utrudnienia na S8: Oleśnica Północ

   Przejazd kolumny 20 ciągników rolniczych od węzła Oleśnica Północ w kierunku miasta Oleśnica. Spowolnienie w ruchu i ograniczenie prędkości na rondzie łączącym węzeł z drogą 373.

  • 12:00
   Utrudnienia na drogach Dolnego Śląska: Bielany - Tyniec Mały

   Bielany Wrocławskie - Tyniec Mały - przejazd kolumny ciągników w obu kierunkach drogi. Występuje spowolnienie w ruchu na całym odcinku oraz ograniczenie prędkości. Utrudnienia mogą potrwać nawet 7 godzin - informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. 

  • 10:00
   Ul. Wilczycka jest już przejezdna

   - Zalana przez Widawę ul. Wilczycka jest już przejezdna, ale sytuacja jest dynamiczna, strażacy na bieżąco wypompowują wodę - mówi Monika Dubec z biura prasowego UM Wrocławia.

  • 09:45
   Zdjęcia z blokady drogi przy al. Sobieskiego i miasteczka protestacyjnego

   Przy al. Sobieskiego w pobliżu KFC rolnicy stworzyli miasteczko protestacyjne. Droga jest częściowo blokowana. Na ciągnikach widać m.in. hasło: "Polscy rolnicy ponad podziałami. Jeszcze tego nie wiecie, ale chodzi o was". Zobaczcie zdjęcia. 

   Galeria zdjęć

  • 09:15
   Blisko setka ciągników przy al. Sobieskiego

   Przy al. Jana III Sobieskiego na wysokości KFC stoi obecnie blisko setka ciągników. Rolnicy spotkali się z ogólnopolskimi mediami i przedstawili swoje postulaty.

   - Nie przerwiemy strajku, cały czas będziemy częściowo blokować ruch - mówi Dominik Nikody, rzecznik protestujących rolników. - Wjazd do centrum Wrocławia planujemy na 15 lutego, traktory podjadą pod siedzibę biura Komisji Europejskiej przy ul. Widok. 

  • 08:30
   Utrudnienia w ruchu we Wrocławiu i okolicy. Proponowane objazdy
   Na terenie Wrocławia utrudnienia w ruchu występują na al. Sobieskiego na wysokości KFC. Blokowane są po dwa pasy w obu kierunkach. Ruch na tym odcinku odbywa się zatem tylko jednym pasem!
    

   Galeria zdjęć

    
   Dodatkowo ze względu na wysokie stany wód na Widawie i lokalne podtopienie drogi na terenie gm. Długołęka częściowo zamknięta dla ruchu była ul. Wilczycka. W nocy wójt gminy Długołęka informował na Facebooku, że dzięki strażakom wodę z jezdni udało się odpompować, ale służby oceniają jeszcze jej przejezdność. 
    
    
   Proponowane trasy objazdów:
    
   • od centrum: al. Sobieskiego (kierunek Długołęka) i skrzyżowanie dróg Mirków/Długołęka - zjazd z ul. Sobieskiego w ul. Kowalską (kierunek Swojczycze), Wilczyce, Kiełczów, Piecowice, Bielawa, Raków, Borowa;
   • do centrum: al. Sobieskiego (kierunek Wrocław) - zjazd w miejscowości Długołęka w kierunku miejscowości Szczodre, Domaszczyn, Łącznik Długołęka, A8 - zjazd ul. Żmigrodzka (Wrocław Północ).
   Ten trzeci objazd - rondo Kiełczówek / rondo Łany – objazd: od strony Siechnic - wyjazd Dobrzykowice, Kiełczówek, Wilczyce, Piecowice, Raków. Powrót w odwrotnym kierunku.
  • 07:30
   Strajk rolników 12 lutego we Wrocławiu. Utrudnienia w ruchu na północy miasta!

   Na terenie Wrocławia utrudnienia w ruchu mogą wystąpić na drodze 372 na al. Sobieskiego na wysokości KFC. Blokowane mają być dwa zewnętrzne pasy po obu stronach jezdni (zarówno w kierunku Warszawy, jak i centrum Wrocławia). Na razie nie ma jeszcze zatoru w tej okolicy, ruch odbywa się płynnie.

   Dodatkowo ze względu na wysokie stany wód na Widawie i lokalne podtopienie drogi w okolicy mostku nad ul. Wilczycką (na terenie gm. Długołęka) częściowo zamknięta dla ruchu jest ul. Wilczycka. W nocy przy pomocy rolników strażakom udało się wypompować stąd część wody.

   Uwzględnijcie te utrudnienia w drodze do pracy, szkoły czy na uczelnie. Szczególnie w porze porannego szczytu komunikacyjnego.

    

  • 07:20
   Prezydent Wrocławia w sprawie protestu rolników
   Trudna sytuacja drogowa pogorszyła się dodatkowo w związku z wysokim stanem wód na Widawie i zalaną ul. Wilczycką na od strony Swojczyc, która jest teraz nieprzejezdna. Droga ta była jedną z alternatyw do omijania zakorkowanej alei Sobieskiego.
    
    
   - W związku z powyższym, zwrócę się w sprawie wygaszania a przynajmniej reorganizacji protestu zarówno do Wojewody Dolnośląskiego, jak i komendanta wrocławskiej policji.
   Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia na Facebooku
    
   Prezydent dodał: - Liczę, że utrudnienia potrwają krócej niż do deklarowanego przez rolników 19 lutego. Jednocześnie, odnosząc się do głosów sugerujących rozwiązanie zgromadzenia, chciałbym wyjaśnić, że nie rozwiązałoby to istniejących utrudnień, a jedynie zaostrzyłoby formę protestu paraliżując kolejne obszary Wrocławia.
    
   Ciągniki w niedzielę pojawiły się bowiem w innych miejscach naszego miasta (m.in. na placu Bema), a jedynie Policja ma uprawnienia do podejmowania czynności wobec kierujących tymi pojazdami.
    
    
  • 07:15
   Protest rolników. Blokady dróg we Wrocławiu i okolicy na zdjęciach

   W piątek 9 lutego protestujący blokowali drogę we Wrocławiu przy al. Jana III Sobieskiego. Strajk rozpoczął się o godz. 10.00. Duże utrudnienia były również w okolicy ronda w Kiełczowie. Zdjęcia możecie zobaczyć poniżej. 

   Galeria zdjęć

    

    

    

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl