wroclaw.pl strona główna Komunikacja we Wrocławiu – ceny biletów, rozkłady jazdy, inwestycje Komunikacja - strona główna

Infolinia 71 777 7777

11°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 20:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Komunikacja
  3. Wilczycka podtopiona, Sobieskiego z blokadą. Utrudnienia w ruchu na północy miasta
Blokada rolnicza na al. Sobieskiego we Wrocławiu UMW
Blokada rolnicza na al. Sobieskiego we Wrocławiu

Trwa protest rolników, blokujących po 2 pasy ruchu na al. Sobieskiego we Wrocławiu. Wylała także Widawa, podtapiając fragment ulicy Wilczyckiej, która została zamknięta dla ruchu. Utrudnienia w ruchu w północnej części Wrocławia.

Reklama

Blokada rolnicza na al. Sobieskiego

Od 9 do 19 lutego trwa ogólnopolski protest rolników. Na terenie Wrocławia utrudnienia w ruchu występują (droga 372) na al. Sobieskiego na wysokości KFC. Blokowane są dwa zewnętrzne pasy po obu stronach jezdni (zarówno w kierunku Warszawy, jak i centrum Wrocławia).

Objazdy proponowane przez policję

  • al. Sobieskiego (kierunek Długołęka) i skrzyżowanie dróg Mirków/Długołęka - zjazd z ul. Sobieskiego w ul. Kowalską (kierunek Swojczycze), Wilczyce, Kiełczów, Piecowice, Bielawa, Raków, Borowa;
  • al. Sobieskiego (kierunek Wrocław) - zjazd w miejscowości Długołęka w kierunku miejscowości Szczodre, Domaszczyn, Łącznik Długołęka, A8 - zjazd ul. Żmigrodzka;

Blokada rolnicza w Kiełczówku

Blokady w Kiełczówku dotyczyły w ostatnich dniach obszaru:

  • rondo w Kiełczówku na ulicy Lnianej, działka nr 110/12, droga 372 do ronda im. ks. Jerzego Popiełuszki, DW 455 do ronda w Łanach, zakończenie - rondo w Kiełczówku

Objazd proponowany przez policję

  • rondo Kiełczówek / rondo Łany – objazd: od strony Siechnic - wyjazd Dobrzykowice, Kiełczówek, Wilczyce, Piecowice, Raków. Powrót w odwrotnym kierunku.

Widawa - podtopienia

Dodatkowo ze względu na wysokie stany wód na Widawie i lokalne podtopienie drogi w okolicy mostku nad ul. Wilczycką (na terenie gm. Długołęka) zamknięta dla ruchu jest ul. Wilczycka - także od strony Wrocławia.

Miasto zwróci się o pomoc do wojewody i komendanta policji

Jak poinformowało w niedzielę wieczorem Biuro Prasowe Urzędu Miejskiego Wrocławia - w związku z rolniczymi protestami na drogach oraz dodatkowymi utrudnieniami związanymi z zamknięciem ul. Wilczyckiej  (zalana ul. Wilczycka na terenie gm. Długołęka) prezydent Wrocławia zwróci się w sprawie wygaszania albo przynajmniej reorganizacji protestu do Wojewody Dolnośląskiego oraz komendanta wrocławskiej policji.

Źródło: Urząd Miejski Wrocławia

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl