wroclaw.pl strona główna Komunikacja we Wrocławiu – ceny biletów, rozkłady jazdy, inwestycje Komunikacja - strona główna

Infolinia 71 777 7777

4°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 13:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Komunikacja
  3. Szybki remont nawierzchni ulic Chińskiej i Centralnej. Do wymiany także wybrane chodniki i peron przystankowy
na zdjęciu fragment ulicy, , po lewej stronie stoi blok mieszkalny, pod który parkują samochody, drogą jedzie rowerzysta fot. ZdiuM Wrocław
na zdjęciu fragment ulicy, , po lewej stronie stoi blok mieszkalny, pod który parkują samochody, drogą jedzie rowerzysta

Od poniedziałku, 21 listopada rozpoczną się prace drogowe w ul. Chińskiej, od strony ulicy Koreańskiej. Począwszy od poniedziałku przez kolejne dni front robót będzie się sukcesywnie przesuwał w kierunku ulicy Konduktorskiej. Frezowanie starej nawierzchni, układanie nowej warstwy oraz wdrażanie nowej organizacji ruchu potrwa około dwóch tygodni. Przez kilka godzin w poniedziałek trzy autobusy będą kursowały zmienionymi trasami. Sprawdźcie!

Reklama

Wymiana nawierzchni jezdni/chodników jest przewidziana do realizacji na odcinkach:

  • ulicy Chińskiej – jezdnia od Koreańskiej do wlotu w Semaforową (bez powierzchni ronda),
  • ulicy Centralnej – jezdnia od wylotu do Semaforowej (bez powierzchni ronda) aż do numeru 34a,
  • peron przystankowy na placu Mongolskim,
  • remont wybranych odcinków chodnika w ul. Centralnej.

Remont jezdni polegać będzie na zerwaniu warstwy uszkodzeń do głębokości 5 cm i ułożeniu nowej warstwy z betonu asfaltowego.

Etapowanie robót przewiduje najpierw sfrezowanie całego odcinka od Koreańskiej w kierunku do Konduktorskiej, a następnie sukcesywne układanie nowej warstwy drogi.

Minimalne utrudnienia w ruchu, większe w parkowaniu

Zarówno frezowanie, jak i układanie nowej nawierzchni będzie oznaczać ograniczenia w parkowaniu. Frezowanie spękanej i uszkodzonej nawierzchni jezdni będzie prowadzone z ograniczeniami w parkowaniu, bez całkowitego zamykania jezdni „pod ruchem”, przy ręcznym sterowaniu przez posiadających stosowne uprawnienia pracowników wykonawcy.

Galeria zdjęć

Front robót będzie się codziennie przesuwał, dlatego w tym czasie niemożliwe będzie długotrwałe parkowanie za wyjątkiem czasowych postojów.

Komunikacja autobusowa będzie kursowała zmienionymi trasami

Ze względu na pracujący sprzęt drogowy i jego gabaryty, w dniu 21.11 pomiędzy godziną 9.00 a 17.00 pętla autobusowa dla linii 114, 125, 133 i 245 zostanie przeniesiona z ul. Chińskiej na ul. Birmańską, a autobusy będą kursowały zmienionymi trasami.

Autobusy, w przeciwieństwie do pojazdów osobowych, nie zmieszczą się na jezdni wraz z pracującą frezarką i rozściełaczem.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl