wroclaw.pl strona główna Komunikacja we Wrocławiu – ceny biletów, rozkłady jazdy, inwestycje Komunikacja - strona główna

Infolinia 71 777 7777

2°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Komunikacja
  3. Weekendowy remont jezdni ul. Oławskiej wzdłuż Galerii Dominikańskiej. Zmiany dla kierowców, cyklistów i pasażerów [ZDJECIA, OBJAZDY]

Weekendowy remont jezdni ul. Oławskiej wzdłuż Galerii Dominikańskiej. Zmiany dla kierowców, cyklistów i pasażerów [ZDJECIA, OBJAZDY]

Ewa Waplak,

na zdjęciu maszyny budowalne na jezdni przy Galerii Dominikańskiej fot. Oleksandr Poliakovsky
na zdjęciu maszyny budowalne na jezdni przy Galerii Dominikańskiej

Drogowcy w centrum Wrocławia. W dwa najbliższe weekendy: 11-13 listopada oraz 25-27 listopada ZDiUM naprawia nawierzchnię jezdni ulicy Oławskiej, na wysokości galerii handlowej. Odcinek od zjazdu do tunelu samochodowego aż do skrzyżowania z ul. Błogosławionego Czesława w weekendy są całkowicie wyłączany z ruchu w soboty i niedziele. W tygodniu przejazd na remontowanym odcinku będzie się odbywał normalnie. Zobaczcie zmiany dla kierowców, cyklistów i pasażerów.

Reklama

Do naprawy idzie jezdnia północna, na odcinku od zjazdu do tunelu samochodowego aż do skrzyżowania z ul. Błogosławionego Czesława.

Zakres prac obejmuje usunięcie skorodowanej i spękanej nawierzchni do głębokości 5 cm i ułożenie nowej warstwy betonu asfaltowego.

Galeria zdjęć

– Spękane, odkształcone warstwy nawierzchni zostaną sfrezowane i zastąpione betonem asfaltowym. Gładka i równa jezdnia oznacza poprawę jakości życia mieszkańców poprzez znaczną redukcję hałasu ulicznego i drgań. To również większy komfort jazdy dla kierowców i gwarancja odporności na pozimowe uszkodzenia. Nowa nawierzchnia będzie nieprzepuszczalna dla opadów i wilgoci, które powodują powstawanie ubytków w okresie zimowym – mówi Ewa Mazur z Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta.

Galeria zdjęć

Praca w weekendy, w tygodniu ruch normalnie. Etapy prac

Etap I:

  • frezowanie uszkodzonej jezdni na całej szerokości zaplanowano do realizacji na weekend 11 – 13 listopada. Zamknięcie jezdni dla ruchu nastąpi o godzinie 22:00
  • w piątek 11.11, dojazd do pl. Dominikańskiego wyznaczono przez Podwale i ul. Piotra Skargi.
  • Przejazd tunelem samochodowym na poziomie „– 1” będzie się odbywał bez zmian.

Tymczasowy przystanek autobusowy zostanie wyznaczony na Podwalu, vis a vis konsulatu Niemiec.

Etap II:

  • od 14 do 18 listopada powrót samochodów na sfrezowaną jezdnię, punktowe wygrodzenia przy regulowanych/wymienianych pokrywach od 24 studni.

Etap III. Zmiana!

  • układanie nowej warstwy betonu asfaltowego na całej szerokości jezdni. Wyłączenie ruchu kołowego obowiązuje. Nowy termin przeprowadzenia prac i wdrożenia tymczasowej organizacji ruchu zaplanowano od godziny 22:00 w dniu 25.11 do godziny 04:00 w dniu 28.11.2022 r.

Ruch rowerowy w relacji na wprost będzie się odbywał chodnikiem wzdłuż galerii. Dojazd rowerem do ul. Piotra Skargi (obecna relacja lewoskrętna na jezdni) będzie możliwy przez Bramę Oławską (tunel pieszo – rowerowy w poprzek ul. Oławskiej) i parkiem do ul. Piotra Skargi.

Wszystkie prace drogowe powinny zakończyć się jeszcze  w listopadzie br. Wykona je konsorcjum firm Elektrotim oraz  PW-Service za kwotę 509 517,49 zł.

Podobne prace również na Brochowie oraz Powstańców Śląskich

Podobne w zakresie roboty są planowane do wykonania również na ciągu ulic Chińskiej i Centralnej na Brochowie (wraz z nową organizacją ruchu uzgodnioną z RO Brochów) oraz na skrzyżowaniu Powstańców Śląskich z Wiśniową.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl