wroclaw.pl strona główna Komunikacja we Wrocławiu – ceny biletów, rozkłady jazdy, inwestycje Komunikacja - strona główna

Infolinia 71 777 7777

3°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Komunikacja
  3. Rowerzyści
  4. Wygodniej dojedziemy rowerem na Psie Pole. Wkrótce zacznie się remont drogi wzdłuż Krzywoustego i Kromera

Jeszcze w 2022 roku rozpocznie się remont dróg rowerowych, prowadzących z mostów Warszawskich w kierunku dzielnicy Psie Pole. Chodzi o odcinek wzdłuż al. Kromera i ul. Krzywoustego. Łącznie prace obejmą ponad 1,5 km dróg dla kierujących bicyklami i dla pieszych. Poprawiona ma być nawierzchnia, wymienione zostaną niewygodne zjazdy z kostki brukowej. Zobaczcie szczegóły!

Reklama

W listopadzie rozpocznie się remont dróg rowerowych prowadzących z centrum miasta w kierunku Psiego Pola. Chodzi o odcinki rozpoczynające się w okolicach pl. Kromera. Dalej prowadzą one wzdłuż al. Kromera i ul. B. Krzywoustego.

Poprawią 1,5 km nawierzchni dróg rowerowych

Obecnie wspomniane trasy są mocno zużyte. W wielu miejscach znajdziemy nierówny asfalt, przez co tworzą się kałuże. Mamy też niewygodne zjazdy wykonane z kostki brukowej. One mają zostać wymienione i będą wykonane z asfaltu, na odcinku od ul. Miechowity do al. Poprzecznej. 

W różnym zakresie remontem objęte zostanie 1,5 km dróg rowerowych. Odtworzone będzie oznakowanie poziome i pionowe trasy oraz geometria drogi rowerowej w rejonie ul. Grudziądzkiej.

Całość prac kosztuje ponad 650 tys. zł 

Remont drogi rowerowej oraz korektę organizacji ruchu wzdłuż ul. Krzywoustego i al. Kromera wykona firma Elektrotim SA. Koszt inwestycji to ponad 650 tys. zł. Spółka została wybrana w drodze przetargu przez Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta (ZDiUM).

Prace mają zostać wykonane w ciągu trzech miesięcy od daty zawarcia umowy i zakończyć się wiosną 2023 roku.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl