wroclaw.pl strona główna Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

2°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Aktualności
  4. Jest już przebieg nowej trasy pieszo-rowerowej przy bulwarze Kaczyńskich. Projekt z WBO na ostatniej prostej
Nowa trasa pieszo-rowerowa przy bulwarze Kaczyńskich ZDiUM
Nowa trasa pieszo-rowerowa przy bulwarze Kaczyńskich

Prace przy budowie trasy pieszo-rowerowej oraz rampy zjazdowej między bulwarem Marii i Lecha Kaczyńskich a mostem Grunwaldzkim idą pełną parą. To ważna inwestycja dla pieszych, rowerzystów, osób z niepełnosprawnością ruchową czy rodziców z wózkami dziecięcymi. Już widać przebieg nowej trasy i jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to inwestycja będzie gotowa jeszcze w listopadzie.

Reklama

Budowa rampy zjazdowej to projekt, który powstaje w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Koszt inwestycji opiewa na blisko 430 tys. zł. Wykonawcą jest firma ROTOMAT Sp. z o.o.

Wygodne połączenie między bulwarem a mostem Grunwaldzkim

Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta rozpoczął prace pod koniec sierpnia br. Dzięki tej inwestycji powstanie płynne połączenie bulwaru Kaczyńskich z mostem Grunwaldzkim, które będzie wygodne i bezpieczne dla osób o szególnych potrzebach, a także dla ruchu rowerowego. Istniejące tam schody co prawda komponują się z zabytkowym mostem Grunwaldzkim, ale są równocześnie barierą architektoniczną trudną do pokonania dla osób, które mają problem z poruszaniem się. Piesi i rowerzyści do tej pory wykorzystywali często do zjazdu wydeptaną ścieżkę na istniejącej skarpie, jednak nie jest to rozwiązanie bezpieczne ani komfortowe.

Zakończyliśmy wycinki, przesadzenia i prace ziemne związane z położeniem kabli zasilających do zaprojektowanych dwóch dodatkowych latarni. Są również gotowe fundamenty pod montaż słupów oświetleniowych wraz z wyprowadzeniem okablowania. Kończymy też układanie krawężników i widać już wyraźnie przebieg nowej trasy. Pod koniec tygodnia rozpoczniemy układanie nawierzchni terraway na rampie, która jest wodoprzepuszczalna
wyjaśnia Ewa Mazur z Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu

Nowa trasa zyska także oświetlenie, latarnie będą nawiązywać wyglądem z tymi istniejącymi przy Urzędzie Wojewódzkim, który znajduje się nieopodal bulwaru.

- Wszystkie prace chcielibyśmy zakończyć jeszcze w listopadzie - mówi Ewa Mazur ze ZDiUM-u.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl