wroclaw.pl Komunikacja we Wrocławiu – ceny biletów, rozkłady jazdy, inwestycje Komunikacja we Wrocławiu – ceny biletów, rozkłady jazdy, inwestycje
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 10°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

22 września Dzień bez samochodu. We Wrocławiu autobusem i tramwajem bez biletu. Kto może skorzystać?

Ewa Waplak,
biletomat we wrocławskim autobusie fot. Oleksandr Poliakovsky/www.wroclaw.pl
biletomat we wrocławskim autobusie

W czwartek, 22 września, przypada Dzień bez samochodu. Podobnie jak w ubiegłych latach we Wrocławiu podróżowanie komunikacją miejską będzie darmowe. Kto i na jakich liniach może skorzystać z bezpłatnych przejazdów autobusami i tramwajami? Szczegóły.

Reklama

Europejski Dzień bez samochodu kończy Europejski Tydzień Mobilności 

Europejski Tydzień Mobilności (dawniej: Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu) organizowany jest co roku od 16 do 22 września, a jego kulminacją jest Dzień bez samochodu (22 września).

ETM ma na celu rozpowszechnianie wiedzy oraz znaczenia zrównoważonego transportu. Kampania zainicjowana przez Komisję Europejską w 2002 r. zachęca mieszkańców miast do zmiany niekorzystnych dla zdrowia przyzwyczajeń i wybrania alternatywnych, ekologicznych środków podróżowania: chodzenia pieszo, jazdy na rowerze, korzystania z komunikacji miejskiej lub carpoolingu.

Tegoroczny temat przewodni kampanii to „Lepsze połączenia”, co oznacza lepiej skomunikowanych mieszkańców oraz lepiej skomunikowane miejsca.

22 września Dzień bez samochodu. Darmowa komunikacja miejska

W czwartek, 22 września, podróżowanie komunikacją miejską i liniami strefowymi będzie bezpłatne – nie trzeba będzie kasować wtedy biletów. 

Akcja jak co roku dotyczy:

22 wrześni darmowa godzina jazdy na rowerach miejskich

Firma Nextbike dołącza do Dnia bez samochodu obchodzonego 22 września. Użytkownicy rowerów miejskich we Wrocławiu mogą przez godzinę jeździć za darmo. 

Przez cały czwartek 22 września (tj. od północy do godziny 23:59) zamiast bezpłatnych pierwszych 15, 20 czy 30 minut (w zależności od systemu) miłośnicy dwóch kółek skorzystają z jednośladów za darmo przez każdą pierwszą godzinę wypożyczenia. 

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl