wroclaw.pl strona główna Komunikacja we Wrocławiu – ceny biletów, rozkłady jazdy, inwestycje Komunikacja - strona główna

Infolinia 71 777 7777

0°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: niekorzystna

Dane z godz. 13:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Komunikacja
  3. Komunikacja miejska
  4. Dworzec PKS we Wrocławiu – rozkłady jazdy

Dworzec Główny PKS Wrocław – rozkłady jazdy i informacje

Redakcja www.wroclaw.pl,

Dworzec Główny PKS – poczekalnia dla pasażerów oczekujących na odjazd autobusu na Dworcu Głównym we Wrocławiu. Aktualny rozkład jazdy PKS Wrocław Dworzec Główny. Odjazdy autobusów PKS z dworca PKS Wrocław Centralny. Polbus Wrocław i inni przewoźnicy. www.wroclaw.pl
Dworzec Główny PKS – poczekalnia dla pasażerów oczekujących na odjazd autobusu na Dworcu Głównym we Wrocławiu. Aktualny rozkład jazdy PKS Wrocław Dworzec Główny. Odjazdy autobusów PKS z dworca PKS Wrocław Centralny. Polbus Wrocław i inni przewoźnicy.

Dworzec Główny PKS we Wrocławiu – najważniejsze informacje o rozkładach jazdy, adresach oraz godzinach funkcjonowania biura informacji pasażera. Sprawdź, skąd odjeżdżają autobusy PKS Wrocław i zapoznaj się z najważniejszymi informacjami dotyczącymi komunikacji miejskiej.

Reklama

Dworzec Główny PKS we Wrocławiu – gdzie kursują autobusy?

Wrocław to wygodne miejsce wyjazdu i port docelowy podróżnych korzystających z komunikacji autobusowej Wrocławia. Gęsta sieć połączeń z dworców autobusowych gwarantuje sprawny dojazd do wielu miejscowości na Dolnym Śląsku, w inne rejony Polski oraz najpopularniejszych kierunków poza granicę państwa.

Z Wrocławiu (i w przeciwnym kierunku) kursują autobusy do miast na Dolnym Śląsku, innych metropolii oraz miejsc atrakcyjnych pod względem turystycznym m.in. nad Bałtykiem i w Karkonoszach. Stolica Dolnego Śląska ma bogatą siatkę połączeń autobusowych m.in. z Warszawą i Krakowem oraz najbliższej położonymi stolicami Czech i Niemiec – Pragą oraz Berlinem.

Autobusy i busy z Wrocławia mają trzy bazy (znajdują się w promieniu 200 metrów od siebie):

  • w podziemiach galerii Wroclavia,
  • w dotychczasowym dworcu przy ul. Suchej – oba obsługują najważniejsze kierunki w komunikacji krajowej i międzynarodowej. Z nich odjeżdżają autobusy m.in. do Wielkiej Brytanii, Niemiec, Czech, Austrii, Włoch, Francji, Skandynawii i Hiszpanii oraz na Ukrainę,
  • z przystanków przy ul. Dawida wyruszają busy do podwrocławskich miejscowości.

Rozkłady jazdy – Dworzec Główny PKS we Wrocławiu

Aby dowiedzieć się, jakie autobusy kursują do Wrocławia i z Wrocławia warto korzystać ze stron internetowych określonych przewoźników, takich jak np.:

Można również używać ogólnych serwisów podróżniczych, które zbierają w sobie informacje na temat aktualnych rozkładów jazdy autobusów we Wrocławiu i nie tylko. Sprawdzi się tu na pewno strona e-podróżnik, a także busywroclaw.pl.

Dworzec autobusowy Wrocław - adres

Najświeższe i aktualne informacje o odjazdach i przyjazdach wrocławskich autobusów najszybciej można uzyskać na samym Dworcu Głównym Wrocławia znajdującym się przy ul. Joannitów 13, 50-525 Wrocław, w biurze obsługi klienta lub na tablicach znajdujących się przy dworcu.

Informacja Dworzec Główny PKS we Wrocławiu – kontakt

Informacje na temat aktualnych informacji dotyczących funkcjonowania Dworca Głównego PKS we Wrocławiu można uzyskać pod numerem: 801 833 000. Dworzec autobusowy PKS Wrocław otwarty jest całodobowo i można korzystać z niego przez cały tydzień.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl