wroclaw.pl Komunikacja we Wrocławiu – ceny biletów, rozkłady jazdy, inwestycje Komunikacja logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 32°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Dworzec Główny PKS Wrocław – rozkłady jazdy i najważniejsze informacje

Redakcja www.wroclaw.pl, Marlena Urbaniak,
Dworzec Główny PKS – poczekalnia dla pasażerów oczekujących na odjazd autobusu na Dworcu Głównym we Wrocławiu www.wroclaw.pl
Dworzec Główny PKS – poczekalnia dla pasażerów oczekujących na odjazd autobusu na Dworcu Głównym we Wrocławiu

Najważniejsze informacje o Dworcu Głównym PKS we Wrocławiu – rozkłady jazdy, adres oraz godziny funkcjonowania biura informacji pasażera. Dowiedz się, skąd odjeżdżają autobusy PKS Wrocław i zapoznaj się z najważniejszymi informacjami dotyczącymi komunikacji miejskiej.

Reklama

Dworzec Główny PKS we Wrocławiu – gdzie kursują autobusy?

Wrocław to wygodne miejsce wyjazdu i port docelowy podróżnych korzystających z komunikacji autobusowej Wrocławia. Gęsta sieć połączeń z dworców autobusowych gwarantuje sprawny dojazd do wielu miejscowości na Dolnym Śląsku, w inne rejony Polski oraz najpopularniejszych kierunków poza granicę państwa.

Z Wrocławiu (i w przeciwnym kierunku) kursują autobusy do miast na Dolnym Śląsku, innych metropolii oraz miejsc atrakcyjnych pod względem turystycznym m.in. nad Bałtykiem i w Karkonoszach. Stolica Dolnego Śląska ma bogatą siatkę połączeń autobusowych m.in. z Warszawą i Krakowem oraz najbliższej położonymi stolicami Czech i Niemiec – Pragą oraz Berlinem.

Autobusy i busy z Wrocławia mają trzy bazy (znajdują się w promieniu 200 metrów od siebie):

  • w podziemiach galerii Wroclavia,
  • w dotychczasowym dworcu przy ul. Suchej – oba obsługują najważniejsze kierunki w komunikacji krajowej i międzynarodowej. Z nich odjeżdżają autobusy m.in. do Wielkiej Brytanii, Niemiec, Czech, Austrii, Włoch, Francji, Skandynawii i Hiszpanii oraz na Ukrainę,
  • z przystanków przy ul. Dawida wyruszają busy do podwrocławskich miejscowości.

Rozkłady jazdy – Dworzec Główny PKS we Wrocławiu

Aby dowiedzieć się, jakie autobusy kursują do Wrocławia i z Wrocławia warto korzystać ze stron internetowych określonych przewoźników, takich jak np.:

Można również używać ogólnych serwisów podróżniczych, które zbierają w sobie informacje na temat aktualnych rozkładów jazdy autobusów we Wrocławiu i nie tylko. Sprawdzi się tu na pewno strona e-podróżnik, a także busywroclaw.pl. Należy jednak pamiętać, że najświeższe i aktualne informacje o odjazdach i przyjazdach wrocławskich autobusów najszybciej można uzyskać na samym Dworcu Głównym Wrocławia znajdującym się przy ul. Joannitów 13, 50-525 Wrocław, w biurze obsługi klienta lub na tablicach znajdujących się przy dworcu.

Informacja Dworzec Główny PKS we Wrocławiu – kontakt

Informacje na temat aktualnych informacji dotyczących funkcjonowania Dworca Głównego PKS we Wrocławiu można uzyskać pod numerem: 801 833 000. Dworzec autobusowy PKS Wrocław otwarty jest całodobowo i można korzystać z niego przez cały tydzień.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Zobacz więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl