wroclaw.pl strona główna Komunikacja we Wrocławiu – ceny biletów, rozkłady jazdy, inwestycje Komunikacja - strona główna

Infolinia 71 777 7777

12°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 18:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Komunikacja
  3. NOCKA 14 – Nocka Tramwajowa. Nocna podróż po Wrocławiu zabytkowymi tramwajami
„NOCKA 14 – Nocka Tramwajowa” to ostatnie wydarzenie związane z tegorocznymi Wrocławskimi Liniami Turystycznymi / Na zdjęciu zabytkowy tabor Wrocławskie Linie Turystyczne
„NOCKA 14 – Nocka Tramwajowa” to ostatnie wydarzenie związane z tegorocznymi Wrocławskimi Liniami Turystycznymi / Na zdjęciu zabytkowy tabor

Nie lada gratka dla miłośników komunikacji miejskiej! Już w najbliższą sobotę, 24 września, mieszkańcy Wrocławia i nie tylko mogą udać się w wyjątkową podróż po mieście zabytkowym tramwajem. Na Nockę Tramwajową, czyli ostatnie tegoroczne wydarzenie związane z Wrocławskimi Liniami Turystycznymi, wciąż można się zapisać! Zobaczcie, jak to zrobić i jakie atrakcje czekają uczestników wydarzenia!

Reklama

Wydarzenie pod nazwą „NOCKA 14 – Nocka Tramwajowa” organizuje Sekcja Transport Zbiorowy, którą wspierają między innymi Klub Sympatyków Transportu Miejskiego, MPK Wrocław i Towarzystwo Miłośników Wrocławia. Dzięki temu, uczestnicy imprezy będą mogli skorzystać z aż 6 typów wagonów:

  • Linke Hofmann ^ 1209
  • Konstal N ^ 1336
  • Konstal 102Na ^ G-089
  • Konstal 105Na ^ 2347
  • Konstal 105Na ^ 2568_2567_2566
  • Konstal 105Na ^ 2352_2351

Początek Nocki Tramwajowej już w sobotę, 24 września, o godz. 20.30 na terenie Zajezdni Popowice przy ul. Legnickiej 65A. Całość rozpocznie się od wystawy taboru szynowego.

Nocka Tramwajowa. Jakie atrakcje czekają uczestników?

Przemierzanie wrocławskich ulic i pętli potrwa od 22 do 4 rano. Przejazd ma zakończyć się w Zajezdni Ołbin. Organizatorzy zapowiadają, że podczas imprezy nie zabraknie przystanków, podczas których będzie można zrobić pamiątkowe zdjęcia. 

Dodatkowo, tuż po północy planowany jest wspólny przejazd wszystkich pojazdów na odcinku Urząd Wojewódzki – Most Pokoju – Katedra.

Trwają zapisy na Nockę Tramwajową. Jak się zgłosić?

Wstęp i udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Zapisać można się mailowo, na adres stz[at]op.pl z dopiskiem „NOCKA 14 – imię i nazwisko”. Liczba miejsc ograniczona!

Szczegółowe informacje, rozkłady i regulamin uczestnictwa znajdują się na stronie internetowej Sekcji Transport Zbiorowy.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl