wroclaw.pl strona główna Komunikacja we Wrocławiu – ceny biletów, rozkłady jazdy, inwestycje Komunikacja - strona główna

Infolinia 71 777 7777

3°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 22:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Komunikacja
  3. Remont przy dworcu głównym - objazdy dla 5 tramwajów
Kliknij, aby powiększyć
Tory przy ulicy Peronowej wymagają pilnej interwencji. Na zdjęciu fragment torowiska oraz spawacz spawający szynę. Fot. wroclaw.pl
Tory przy ulicy Peronowej wymagają pilnej interwencji. Na zdjęciu fragment torowiska oraz spawacz spawający szynę.

Tory na łuku na ulicy Peronowej, w sąsiedztwie Dworca PKP Wrocław Główny, wymagają pilnej interwencji. MPK w sobotę 16 marca zacznie wymieniać tam szyny i tramwaje nie będą miały przejazdu w kierunku centrum. Na południe będą kursować bez zmian. Nieczynny będzie też przystanek autobusowo-tramwajowy Dworzec Główny, na którym wsiadamy jadąc w kierunku Galerii Dominikańskiej. Zobaczcie zmiany!

Reklama

Oznacza to spore zmiany, na które zwrócić uwagę powinni pasażerowie linii tramwajowych 289, 1718

Kliknij, aby powiększyć
Powiększ obraz: <p>Mapa przedstawia zmiany, kt&oacute;re będą obowiązywać w rejonie przystanku Dworzec Głowny przy ul. Peronowej.&nbsp;</p> MPK Wrocław
Mapa przedstawia zmiany, które będą obowiązywać w rejonie przystanku Dworzec Głowny przy ul. Peronowej. 

Na zmianę lokalizacji przystanku muszą zwrócić uwagę korzystający z linii autobusowych: K, N, 145, 146, 206, 241, 242, 243, 244, 245, 246, 247, 248, 249, 251, 253, 255, 257 i 259.

Kliknij, aby powiększyć
Powiększ obraz: <p>Przystanek autobusowy zlokalizowany przy Peronowej&nbsp;dla linii K, N, 145, 146 oraz linii nocnych jadących w kierunku centrum zostanie przeniesiony do zatoki autobusowej przy ulicy Peronowej z boku Dworca PKP (przystanek dla autobus&oacute;w linii 112 i 113).</p> MPK Wrocław
Przystanek autobusowy zlokalizowany przy Peronowej dla linii K, N, 145, 146 oraz linii nocnych jadących w kierunku centrum zostanie przeniesiony do zatoki autobusowej przy ulicy Peronowej z boku Dworca PKP (przystanek dla autobusów linii 112 i 113).

Tramwaj nr 2 - zmieniona trasa w kierunku Krzyków 

Mimo że dwójka nie korzysta z Peronowej, to zmieni ona trasę, aby na Piłsudskiego ustąpić miejsca tramwajom jadącym objazdami. Z Biskupina na Krzyki od Piotra Skargi pojedzie przez Teatralną, plac Teatralny i Świdnicką z pominięciem przystanków Wzgórze Partyzantów i Dworzec Główny. W przeciwnym kierunku trasa pozostanie bez zmian (przez Piłsudskiego i Kołłątaja).

Kliknij, aby powiększyć
Powiększ obraz: <p>Trasa objazdu tramwaju linii 2.</p>
Trasa objazdu tramwaju linii 2.

Tramwaj nr 8 - zmieniona trasa w kierunku Karłowic

Tramwaje linii 8, ale tylko te jadące w kierunku Karłowic, zostaną skierowane objazdem od Borowskiej przez Stawową, Piłsudskiego, Świdnicką i Teatralną do Piotra Skargi z pominięciem przystanków: Dworzec Główny i Wzgórze Partyzantów. W kierunku Tarnogaju kursować będą bez zmian, czyli przez Peronową, Borowską i Glinianą.

Kliknij, aby powiększyć
Powiększ obraz: <p>Trasa objazdu tramwaj&oacute;w linii 8 i 9.</p>
Trasa objazdu tramwajów linii 8 i 9.

Tramwaj nr 9 - zmieniona trasa w kierunku Sępolna

Dziewiątka w kierunku Sępolna pojedzie przez Stawową, Piłsudskiego, Świdnicką i Teatralną do Piotra Skargi z pominięciem przystanków Dworzec Główny i Wzgórze Partyzantów. W kierunku parku Południowego trasa pozostanie bez zmian (przez ulicę Peronową, Borowską i Dyrekcyjną).

Tramwaj nr 17 obsłuży dworzec główny

Dla wzmocnienia połączenia dworca Wrocław Główny z placem Dominikańskim przez Kołłątaja, tramwaje linii 17 jadące w kierunku pętli Sępolno zostaną skierowane objazdem od Świdnickiej przez Piłsudskiego i Kołłątaja do Piotra Skargi z pominięciem przystanków: Renoma, Opera i Park Staromiejski. W kierunku przeciwnym kursować będzie bez zmian, czyli przez Teatralną i Świdnicką.

Kliknij, aby powiększyć
Powiększ obraz: <p>Trasa objazdu tramwaju linii 17.</p>
Trasa objazdu tramwaju linii 17.

Tramwaj nr 18 objazdem przez Pułaskiego

Linia 18 w kierunku krańcówki Tarczyński Arena pojedzie od Hubskiej przez Pułaskiego, plac Wróblewskiego, Traugutta, plac Dominikański do Kazimierza Wielkiego z pominięciem przystanków Gajowa, Joannitów, Dworzec Autobusowy, Dworzec Główny, Wzgórze Partyzantów, Park Staromiejski i Świdnicka (Dom Europy). W kierunku Gaju jeździ bez zmian - przez Peronową, Borowską i Glinianą.

Kliknij, aby powiększyć
Powiększ obraz: <p>Trasa objazdu tramwaju linii 18.</p>
Trasa objazdu tramwaju linii 18.

Akcja - informacja

MPK Wrocław rozpoczęło akcję informacyjną. Do końca tygodnia pracownicy przewoźnika w rejonie przystanku Dworzec Główny rozdają ulotki. Informacje o zmianach pojawiają się również w pojazdach MPK.

Utrudnienia nie potrwają jednak zbyt długo. Tramwaje wrócą na swoje stałe trasy już w sobotę 26 marca. Natomiast autobusy powrócą na przystanek przy torowisku na Peronowej tydzień później, 30 marca 2024 roku (sobota).

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl