wroclaw.pl strona główna Komunikacja we Wrocławiu – ceny biletów, rozkłady jazdy, inwestycje Komunikacja - strona główna

Infolinia 71 777 7777

14°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 08:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Komunikacja
  3. Mosty przez Odrę i Oławę prawie gotowe. Co słychać na budowie Alei Wielkiej Wyspy? Zobacz zdjęcia i wideo

Aleja Wielkiej Wyspy we Wrocławiu jest już gotowa w 80 procentach - informuje Krzysztof Świercz z Wrocławskich Inwestycji. Sprawdziliśmy, co słychać na budowie AWW, która połączy Krzyki z Biskupinem i Sępolnem. Kiedy przejedziemy Aleją Wielkiej Wyspy? Zobacz zdjęcia i wideo.

Reklama

Budowa Alei Wielkiej Wyspy, która połączy Krzyki z Biskupinem i Sępolnem, jest już gotowa w 80 procentach. Na ukończeniu są kluczowe dla tej inwestycji mosty - 700-metrowy przez Odrę i 350-metrowy przez Oławę. Teraz powstają tam ścieżki pieszo-rowerowe. 

- Na moście nad Oławą na Alei Wielkiej Wyspy mamy już płytę pomostową. Trwają prace przy najazdach prowadzących na tę przeprawę. Most będzie miał 350 metrów długości. W wakacje planujemy próby obciążeniowe - napisał ostatnio w swoich social mediach Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia o jednej z przepraw AWW.

Aleja Wielkiej Wyspy. Przebudowa ważnego skrzyżowania

Trwają też prace przy przebudowie bardzo ważnego skrzyżowania ulic Olszewskiego i Wróblewskiego.

- Budujemy podstawy konstrukcyjne pod nową jezdnię. Pojawiły się pierwsze elementy brukarskie od strony dawnej zajezdni Dąbie, powstaje ściek, krawężnik. W najbliższych tygodniach będziemy chcieli tu ułożyć warstwy masy bitumicznej, a następnie rozebrać fragment jezdni południowej. Prace na tym skrzyżowaniu chcemy zakończyć w najbliższych kilku miesiącach, żeby można było rozpocząć prace przy przebudowie skrzyżowania na ul. Mickiewicza i Paderewskiego i włączenie od strony Sępolna i Zalesia w Aleję Wielkiej Wyspy.
Krzysztof Świercz, Wrocławskie Inwestycje

Wcześniej wykonane zostały prace związane z przebudową skrzyżowania Alei Wielkiej Wyspy z ul. Dembowskiego na Sępolnie. - To trzy skrzyżowania na Wielkiej Wyspie, które są newralgiczne dla budowy tej trasy - mówi Krzysztof Świercz z Wrocławskich Inwestycji.

Kiedy przejedziemy Aleją Wielkiej Wyspy?

Przejezdność Alei Wielkiej Wyspy ma być zapewniona jeszcze w tym roku. Będziemy mogli przejechać zarówno mostami - 700-metrowym nad Odrą i 350-metrowym nad Oławą, jak i wiaduktami nad ul. Wilczą i krótszym na ul. Wittiga.

Inwestycja jest finansowana z budżetu gminy Wrocław. Jej koszt to ponad 234 mln zł.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl