wroclaw.pl strona główna Komunikacja we Wrocławiu – ceny biletów, rozkłady jazdy, inwestycje Komunikacja - strona główna

Infolinia 71 777 7777

3°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Komunikacja
  3. Aleja Wielkiej Wyspy. Na nowym łączniku pomiędzy ulicami Dembowskiego i Olszewskiego kładą asfalt
Na zdjęciu robotnik kierujący walcem, którym wyrównuje świeży asfalt na łączniku pomiędzy ulicami - Dembowskiego i Olszewskiego Wrocławskie Inwestycje
Na zdjęciu robotnik kierujący walcem, którym wyrównuje świeży asfalt na łączniku pomiędzy ulicami - Dembowskiego i Olszewskiego

Powstaje odcinek Alei Wielkiej Wyspy (AWW), pomiędzy ulicami - Dembowskiego i Olszewskiego. Na nowym łączniku układana jest masa bitumiczna. Jeśli pogoda będzie sprzyjać, kierowcy pojadą nim jeszcze w tym roku. Kilkusetmetrowa trasa ułatwi również komunikację pomiędzy Sępolnem i Biskupinem.

Reklama

Trwa budowa Alei Wielkiej Wyspy (AWW). Po zakończeniu tej wielkiej inwestycji - samochody, komunikacja miejska i rowerzyści uzyskają wygodne połączenie pomiędzy Biskupinem i Sępolnem oraz Tarnogajem. Trasa będzie prowadzić ponad dwoma rzekami Odrą i Oławą.  

Galeria zdjęć

Powstają nowe jezdnie, przystanki autobusowe i drogi dla rowerów 

W listopadzie ekipy budowlane pracują na odcinku AWW pomiędzy ulicami Dembowskiego i Olszewskiego, gdzie układane są kolejne warstwy masy bitumicznej. Jeśli pogoda będzie sprzyjać jest szansa, że kierowcy pojadą nowym łącznikiem do końca grudnia 2022 r.

To blisko 250 metrowy odcinek, który w docelowej organizacji ruchu połączy Sępolno z Biskupinem. Przy jezdni powstaną dwukierunkowe drogi rowerowe, chodniki, budowana jest również zatoka dla autobusów.
Krzysztof Świercz, Wrocławskie Inwestycje

Pod odcinkiem AWW powstały trzy tunele dla małych zwierząt

Jak informują przedstawiciele Wrocławskich Inwestycji, wzdłuż budowanej właśnie części AWW zostaną posadzone lipy oraz różne rodzaje krzewów. Ciekawostką jest fakt, że pod tym odcinkiem alei, zgodnie z decyzją środowiskową, powstały trzy tunele dla płazów i innych małych zwierząt.

Cała AWW będzie składała się z dwóch mostów - przez Odrę i Oławę. Pierwszy będzie liczył 700 m, a drugi 350 m długości. Do tego w ciągu alei powstają dwa wiadukty i drogi dojazdowe.

Łączna długość AWW to blisko 3,4 km. Powstanie również 12,5 km chodników oraz 9,5 km ścieżek rowerowych. Koszt inwestycji to około 234 mln zł. Prace zostaną ukończone w 2023 r.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl