wroclaw.pl strona główna Komunikacja we Wrocławiu – ceny biletów, rozkłady jazdy, inwestycje Komunikacja - strona główna

Infolinia 71 777 7777

5°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 12:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Komunikacja
  3. Tuż koło mostu Szczytnickiego wymieniają tory tramwajowe. Linie 9, 17 i 33 jeżdżą na Sępolno objazdami

Wymiana torów tramwajowych w odcinku ulicy Kochanowskiego potrwa jeszcze kilka tygodni i zakończy się w okolicach połowy grudnia. Z powodu remontu tramwaje 9, 17 i 33 kursują innymi trasami. MPK Wrocław uruchomiło autobus zastępczy 709.

Reklama

Remont w ulicy Kochanowskiego – 366-metrowy odcinek od mostu Szczytnickiego w kierunku alei Różyckiego – rozpoczął się 6 listopada. Na tym odcinku wymieniane są tory tramwajowe. To część projektu Torywolucja realizowanego przez wrocławskie MPK.

Modernizacja torowiska powinna (zgodnie z umową podpisaną z wykonawcą – firmą Laubres) zakończyć się najpóźniej 18 grudnia tego roku.

9, 17 i 33 na Sępolno jeżdżą objazdami

Na czas remontu linie tramwajowe 9, 17 i 33 zmieniły trasy:

  • 9 i 17 od skrzyżowania ulicy Sienkiewicza i Piastowskiej jeżdżą objazdem w obu kierunkach przez ulicę Piastowską i plac Grunwaldzki, ulicę Skłodowskiej-Curie, most Zwierzyniecki i ulicę Mickiewicza do pętli Sępolno;
  • tramwaje 33 kursują od ronda Reagana w obu kierunkach przez ulicę Skłodowskiej-Curie, most Zwierzyniecki i ulicę Mickiewicza do Sępolna.

MPK wypuściło na trasę autobusy zastępcze 709. Z częstotliwością co 10 minut kursują one pomiędzy skrzyżowaniem Sienkiewicza z Piastowską a Sępolnem przez: most Szczytnicki, aleję Kochanowskiego, ulicę Moniuszki, aleję Paderewskiego i ulicę Mickiewicza.

Informacje o biletach okresowych i jednorazowych są w specjalnym komunikacie na naszym portalu. 

Wymiana torów tramwajowych koło mostu Szczytnickiego kosztuje około 2,3 mln zł.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl