wroclaw.pl strona główna Komunikacja we Wrocławiu – ceny biletów, rozkłady jazdy, inwestycje Komunikacja - strona główna

Infolinia 71 777 7777

2°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Komunikacja
  3. 8600 złotych i 26 punktów karnych to bilans jednej kontroli drogowej [SZCZEGÓŁY]
Na zdjęciu cztery mandaty karne dla kierowcy podczas jednej kontroli drogowej fot. Komenda Miejska Policji we Wrocławiu
Na zdjęciu cztery mandaty karne dla kierowcy podczas jednej kontroli drogowej

Kontrola drogowa w jednej z podwrocławskich miejscowości zakończyła się dla 32-letniego kierowcy wnioskiem do sądu, czterema mandatami karnymi na łączną kwotę 8600 zł oraz zatrzymanym dowodem rejestracyjnym. Mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość i uciekł przed policjantami. Jak się później okazało – nie miał uprawnień do kierowania pojazdem.

Reklama

8600 złotych, 26 punktów karnych i zatrzymany dowód rejestracyjny

W jednej z podwrocławskich miejscowości patrol ruchu drogowego wykonywał pomiary prędkości przejeżdżających pojazdów. W pewnym momencie funkcjonariusze zwrócili uwagę na citroena, który jechał przez wioskę 70 km/h (w tym miejscu ograniczenie prędkości jest do 40 km/h).

Na widok funkcjonariuszy, kierowca gwałtownie skręcił w drogę poprzeczną. Nie odjechał jednak daleko, gdyż po chwili został zatrzymany do kontroli przez policjantów, którzy ruszyli za nim w pościg. Przyczyna takiego zachowania szybko wyszła na jaw – mężczyzna nie miał uprawnień do kierowania pojazdami. Policjanci skierowali w tej sprawie wniosek o ukaranie do sądu.

Na tym interwencja się nie zakończyła. 32-latek otrzymał jeszcze cztery mandaty na łączną kwotę 8600 zł  za nie zatrzymanie się do kontroli drogowej 5000 zł oraz 15 pkt. karnych, za kierowanie pojazdem niesprawnym technicznie 3000 zł, za przekroczenie prędkości o 30 km/h 400 zł oraz 7 pkt. karnych, a za niesygnalizowanie manewru skrętu 200 zł oraz 4 pkt. karne. Policjanci zatrzymali również dowód rejestracyjny pojazdu.

mat. prasowe Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu

Źródło: materiały prasowe

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl