wroclaw.pl strona główna Komunikacja we Wrocławiu – ceny biletów, rozkłady jazdy, inwestycje Komunikacja - strona główna

Infolinia 71 777 7777

10°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna

Wyszukiwarka

Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Komunikacja
  3. Rowerzyści
  4. Na Popowice i Nowy Dwór dojedziemy nowymi drogami rowerowymi
Na ul. Popowickiej widać już część dróg rowerowych powstałych w ramach budowy tramwaju na Popowice. fot. Michał Kurowicki / www.wroclaw.pl
Na ul. Popowickiej widać już część dróg rowerowych powstałych w ramach budowy tramwaju na Popowice.

Na zachodzie Wrocławia szykują się duże zmiany dla rowerzystów. Chodzi o budowę nowych dróg rowerowych na Popowice i Nowy Dwór. Pozwolą one na szybki dojazd na te osiedla z centrum miasta. Jadąc spójnym tempem swoim jednośladem odległość pokonamy w ok. 20 min. Część tras jest już gotowa, a część to ciągle plac budowy. Inwestycja jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej.

Reklama

Droga rowerowa na osiedle Popowice

W pierwszej połowie sierpnia na trasie z centrum miasta w stronę Popowic widać już prawie skończone odcinki dróg dla rowerów wzdłuż ulicy Długiej oraz Starogroblowej. 

Natomiast na ul. Popowickiej część dróg dla rowerów jest już przejezdna, a na części z nich brakuje warstwy bitumicznej, czyli asfaltu. 

W sumie w czasie budowy tramwaju na Popowice łącznie powstało lub jest w budowie ponad 7 km dróg rowerowych oraz 650 m ciągów pieszo-rowerowych.

Choć część z nich jest już praktycznie skończona, to na razie nie można z nich jeszcze korzystać, ponieważ jest to cały czas plac budowy. 

Strategia miasta to powstanie dróg rowerowych wzdłuż wszystkich nowych inwestycji drogowych, w tym takich jak budowa tramwaju na Popowice, TAT, a także Alei Wielkiej Wyspy czy obwodnicy Leśnicy
Krzysztof Świercz z Wrocławskich Inwestycji

Droga rowerowa na osielde Nowy Dwór

Trasa dla rowerów na Nowy Dwór to część budowy Trasy Autobusowo-Tramwajowej (TAT), która połączy centrum miasta z tym osiedlem. 

To obecnie jedna z największych inwestycji komunikacyjnych we Wrocławiu. Oprócz budowy trasy dla tramwajów i autobusów powstaje tam 7 km dróg rowerowych. Po zakończeniu prac będzie można przejechać rowerem z pl. Orląt Lwowskich na pętlę autobusową na Nowym Dworze. 

Jednak już od czerwca 2021 roku można korzystać z pierwszej części drogi rowerowej wzdłuż TAT. To odcinek od placu Orląt Lwowskich do Wrocławskiego Parku Przemysłowego.

Dalej – w pierwszej połowie sierpnia 2022 roku – w stronę Nowego Dworu pojedziemy ul. Robotniczą, pod budowaną estakadą tramwajową. Następnie wzdłuż ul. Strzegomskiej, pod wiaduktem kolejowym obok stacji Wrocław Muchobór. W końcu dotrzemy do skrzyżowania ulic Strzegomskiej i Rogowskiej.

Na części z wymienionej trasy – od przejazdu pod przyszłą estakadą tramwajową do skrzyżowania z Rogowską – trwają jeszcze ostatnie prace przy drogach dla rowerów, ale pomimo tego widać wielu rowerzystów, którzy już teraz korzystają z nowego połączenia. 

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl