wroclaw.pl Komunikacja we Wrocławiu – ceny biletów, rozkłady jazdy, inwestycje Komunikacja logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 20°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Budują drogę dla rowerzystów. Połączy pl. Legionów i Narodowe Forum Muzyki

Michał Kurowicki,
Nowa droga rowerowa ułatwi dojazd od strony pl. Legionów i ul. Grabiszyńskiej w kierunku Rynku fot. Michał Kurowicki
Nowa droga rowerowa ułatwi dojazd od strony pl. Legionów i ul. Grabiszyńskiej w kierunku Rynku

Trwa przebudowa ulicy Sądowej. Po zakończeniu prac powstanie tu droga dla rowerzystów. Poprowadzi od pl. Legionów do skrzyżowania z ulicami Podwale i Krupniczą. Dzięki temu dojedziemy bezpiecznie rowerem z ul. Grabiszyńskiej aż do Narodowego Forum Muzyki i dalej do Rynku. Zobacz galerię zdjęć, jak zmienia się to miejsce we Wrocławiu.

Reklama

Na budowie drogi rowerowej łączącej Narodowe Forum Muzyki z pl. Legionów trwają intensywne prace. Na początku sierpnia rowerzyści korzystają już z pierwszego odcinka prowadzącego z ul. Krupniczej w kierunku skrzyżowania z ul. Podwale.

Przebudują kanalizację i posadzą drzewa

Natomiast zaraz za skrzyżowaniem, na ul. Sądowej powstaje główna część przyszłej trasy dla jednośladów. 

W czasie budowy przy ul. Sądowej powstaną drogi dla rowerów, przejazd rowerowy, a wykonawca posadzi kilkanaście drzew i przebuduje sieć kanalizacyjną. 
Krzysztof Świercz z Wrocławskich Inwestycji

Od pl. Legionów do skrzyżowania z ul. Świebodzką drogi rowerowe powstaną po obu stronach ulicy i będą dwukierunkowe. Natomiast od skrzyżowania z ul. Świebodzką do skrzyżowania z ul. Podwale pobiegnie jedna droga. Zostanie zbudowana po zachodniej stronie ulicy, tam gdzie mieście się budynek Okręgowej Rady Adwokackiej. 

Powstanie też przejazd rowerowy z sygnalizacją świetlną przez ul. Podwale, na wlocie zachodnim skrzyżowania: Podwale – Sądowa – Krupnicza. 

To projekt z Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego

Budowa drogi rowerowej przy ul. Sądowej to jeden z projektów Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego (WBO). Koszt prac to ok. 2,43 mln zł. W ramach WBO projekt uzyskał 250 tys. zł. Prace mają zakończyć się do grudnia 2022 r.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Zobacz więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl